Powrót

Kontakt uczniów i rodziców z nauczycielem w dniach: od poniedziałku do piątku w godzinach pracy zgodnie ze szkolnym planem nauczania pod adresem

e-mail: katarzyna.bujnowska12@gmail.com

22.06.2020 r.

Drodzy Uczniowie

Dzisiaj proponuję temat: Zrób to sam. Stolik na kółkach lub projekt innego mebla. Powtórzenie wiadomości. 

Zaprojektuj w formie rysunku mebel według własnego pomysłu. Weź pod uwagę właściwości materiałów, które należy wziąć pod uwagę projektując. Ustal również etapy pracy ( zadanie dla chętnych uczniów). 

15.06.2020 r.

Drodzy uczniowie! 

Temat na dzisiejszy dzień to Puf z tektury 

 Proszę przypomnieć sobie takie terminy i zagadnienia: formy sztuki użytkowej, estetyczne kształtowanie, planowanie kolejnych etapów pracy, stosowanie odpowiednich materiałów. 

Proszę przygotować projekt rysunkowy dowolnego przedmiotu użytkowego. Praca jest dla chętnych uczniów i uczennic. 

Prace proszę przesłać do dnia 22.06.2020.

08.06.2020 r.

Drodzy Uczniowie! 

Proszę zapoznać się z tematem w podręczniku opowiadającym o stylu secesji. 

Proszę również zwrócić szczególną uwagę na charakterystyczne cechy tego stylu w architekturze i malarstwie. 

Inspirując się dziełami sztuki secesyjnej wykonaj pracę plastyczną, najlepiej ołówkiem lub węglem rysunkowym. Tematem pracy może być projekt detalu architektonicznego lub mebli. Praca jest oczywiście na ocenę , dla chętnych uczniów, do dnia 15.06.2020.

Proszę również zajrzeć na stronę internetową www.epodreczniki.pl Różnorodność odmian dzieł sztuki secesji. 

25.05.2020 r.

Temat:Fotografia i jej dziedziny. 

Drodzy Uczniowie! 

Korzystając z najpiękniejszych dni roku, proponuję wybrać się na spacer w okolicach Waszego domu i poszukać ciekawych miejsc. Może to być fragment lasu, łąka, oryginalne drzewo, budowla. Proszę wykonać fotografie wybranego miejsca. Pracę proszę przesłać na mój kontakt do dnia 02.06.2020.

18.05.2020 r.

Drodzy Uczniowie! 

Dziś proponuję temat: Sztuka użytkowa. 

W dostępnych źródłach proszę odnaleźć terminy: estetyka, design, ergonomia, wzornictwo przemysłowe, spróbuj je wyjaśnić. 

Proponuję również zajrzeć na stronę internetową www.blog.domoteka.pl, gdzie w ciekawy sposób opisane są przykłady sztuki użytkowej. 

Dla chętnych proponuję takie ćwiczenie plastyczne: zaprojektuj dowolny przedmiot użytkowy techniką dowolną Pracę domową proszę przysłać do dnia 25.05 2020 na mój kontakt.

11.05.2020 r.

Temat: Początki nowoczesnej architektury. 

Drodzy Uczniowie!! 

Proszę w dostępnych źródłach odnaleźć terminy : architektura nowoczesna i najważniejsze cechy architektury nowoczesnej. 

Proponuję otworzyć stronę internetową www.archinea.pl Portal poświęcony jest architekturze, również architekturze wnętrz. Tu zobaczymy najnowsze projekty, nowoczesne domy. 

Proszę wykonać pracę plastyczną inspirowaną nowoczesna architekturą. Technika dowolna. Pracę proszę przesłać do dnia 18.05.2020.

04.05.2020 r.

Temat: Malarstwo impresjonistyczne. 

Drodzy Uczniowie! 

Proszę ,obejrzyjcie film https://youtu.be/YJt4RH7-eU, który w bardzo ciekawy sposób ukazuje cechy malarstwa impresjonistycznego. 

Szczególną cechą tego malarstwa było malowanie obrazów przez artystów czystymi barwami i często drobnymi, krótkimi pociagnieciami pędzla. 

Proponuje wykonać obraz czystymi barwami, inspirując się malarstwem impresjonistow. 

Najlepiej niech to będzie pejzaż za pomocą farb plakatowych lub akwareli. 

Pracę w formie fotografii proszę przesłać na mój kontakt do dnia 15.05.2020 r 

27.04.2020 r.

Temat: Grafika użytkowa, warsztatowa, komputerowa. 

W dniu dzisiejszym chciałabym jeszcze wrócić do tematu o grafice. 

Niezmiernie ciekawą i zarazem trudną jest grafika warsztatowa ( artystyczna). Bardzo proszę zajrzeć na stronę internetową https://laminerva.pl Linoryt, miedzioryt, akwaforta. Grafika artystyczna kiedyś i dziś. Moim zdaniem autor bardzo ciekawie opisuje poszczególne rodzaje grafik, opisując je reprodukcjami. 

20.04.2020 r.

Temat: Grafika warsztatowa, użytkowa, komputerowa. 

Drodzy Uczniowie! 

Grafika uważana jest za jedną z podstawowych dziedzin sztuk plastycznych wraz z rzeźba i malarstwem. 

Bardzo proszę o przeczytanie rozdziału w podręczniku dotyczącego rodzajów grafik. 

Polecam również stronę internetową https://techweek.pl , gdzie krótko i ciekawie opisane są rodzaje grafik. Obecnie coraz bardziej popularna jest grafika komputerowa, która powszechnie stosowana jest w sztuce, nauce i rozrywki. 

Proponuję aby każdy z Was wykonał prosty rysunek drzewa w programie Paint lub podobnym. Jeśli ktoś z Was nie ma dostępu do komputera lub ma inne trudności, proszę jak najładniej narysować dowolne drzewo na białej kartce A4. 

Pracę do oceny należy przesłać na mój kontakt do dnia 30.04 2020. Proszę o kontakt również w razie pytań dotyczących pracy lub tematów lekcji. 

06.04.2020 r.

Temat: Malarstwo i rzeźba. Wirtualny spacer po muzeum. 

Drodzy Uczniowie. 

Dzisiaj proponuję udać się na spacer po dowolnym wirtualnym muzeum. 

Między innymi na stronie https://www. radiozet. pl odwiedzić możemy wybrane muzea świata, mnie najbardziej podoba się Muzeum Salvadora Dali. 

1.04.2020 r.

Temat:Rzeźba i płaskorzeźba. 

Drodzy uczniowie. 

W dostępnych źródłach znajdź informację, czym różni się rzeźba od płaskorzeźby. Jakimi narzędziami i materiałami posługuje się rzeźbiarz? 

Proponuję obejrzeć krótki film "Czym jest rzeźba? " w aplikacji Youtube oraz "Najpiękniejsze, współczesne rzeźby z całego świata" pod adresem https://ku kulturze.pl.

 23.03.2020 r.

Drodzy uczniowie. 

Proszę, aby każdy z Was w ramach zajęć z plastyki zilustrował dowolną techniką plastyczną fragment omawianego ostatnio wiersza.

Pozdrawiam serdecznie Katarzyna Bujnowska