Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2024/2025

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Osiągnięcia uczniów

  Galeria

Hymn szkoły

 Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Logopeda

Pedagog i psycholog

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2024/2025




Uczennice z kl. 6 uczęszczające na koło teatralne wraz z opiekunem panią Beatą Bartkiewicz wzięły udział w zajęciach bajkoterapii przygotowanych dla oddziału przedszkolnego. Bajkoterapia polega na czytaniu specjalnie dobranych książek w celach terapeutycznych i relaksacyjnych. Zajęcia prowadzone w konwencji teatru kamishibari oparte zostały o bajkę "O borsuku, który na cały Świat się obraził". Wprowadziła ona dzieci w świat przyjaźni, które niekiedy poddane zostają trudnej próbie. 

W drugiej części spotkania dzieci pod kierunkiem uczennic z kl. 6, wykonały kreatywne zadania: ożywiły las, rzekę, pomalowały gipsowe jeżyki.

Zajęcia zapoczątkowały cykl spotkań bajkoterapii.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


„Ślubowania nadszedł czas, uczniem będzie każdy z nas…”

Dnia 24 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Po części artystycznej odbyło się ślubowanie. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania na ucznia szkoły. Na pamiątkę tego wydarzenia zostały wręczone dzieciom dyplomy i słodkie upominki ufundowane przez rodziców. Wszystkim uczniom w tak ważnym dla nich dniu życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych oraz radosnych chwil w gronie kolegów i koleżanek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Przed Uroczystością Wszystkich Świętych nasza szkoła jak każdego roku  pamiętała o odwiedzeniu  cmentarza parafialnego. W sobotnie południe uczennice kl. 4-8 pod opieką naucz. Aliny Lenarcik-Jurek sprzątały groby: partyzantów, księży i teren wokół kaplicy. Była też wspólna modlitwa i zapalenie zniczy dla uczczenia pamięci tych, którzy przeszli do wieczności, ale zostawili "ślady swoich stóp, które przetrwały ich". Jedni oddali życie za Ojczyznę w czasie II wojny światowej, a księża troszczyli się o wolność religii, kulturę i tradycję narodową.
Jedna z uczennic stwierdziła, że groby mówią, bo na większości z nich jest informacja o osobie i latach życia naszych przodków, ale też o stylu nagrobków - a więc groby mówią, a my staramy się, aby zachować o nich pamięć i nie stracić tożsamości narodowej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie pt. "Znam Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa"

Konkurs jest jednoetapowy, przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych klas VII-VIII z terenu Powiatu Radomskiego. Polega on na napisaniu testu ze znajomości mapy zagrożeń. Ma on na celu promocję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (zwaną KMZB), propagowanie jej wśród młodzieży oraz dążenie do zwiększenia świadomości na temat zagrożeń w przestrzeni publicznej i reagowania na nie. Patronat nad konkursem objął Waldemar Trelka, starosta radomski. Ponadto przed rozpoczęciem konkursu w spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII:

Maja Jeleń, Oliwia Chylińska, Emilia Młynarska, Aleksander Szcześniak.

Do konkursu uczniów przygotował p. Karol Śmietanka.


W dniu 24.10.2024r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje unihokeja w ramach XXVI MIMSz SZS, w kategorii Dzieci (chłopcy i dziewczęta) oraz w kategorii Młodzież Szkolna (chłopcy i dziewczęta. W grupie Dzieci zarówno u dziewcząt jak i u chłopców wygrały reprezentacje PSP w Suskowoli. W grupie Młodzieżowej lepsze okazały się zespoły reprezentujące PSP w Czarnej. W pierwszych dniach listopada odbędą się w Jedlińsku zawody powiatowe, życzymy naszych młodym zespołom udanych występów. Opiekunem zespołów oraz organizatorem turnieju był p. Dariusz Czyżewski.

Skład reprezentacji dziewcząt  w kat. Dzieci: Dziekan Agata, Lis Amelia, Kępczyk Lena, Wasiak Antonina (klasa VI), Zielińska Ewa (klasa V) i Dziedzic Alicja (klasa IV).

Skład reprezentacji chłopców w kat. Dzieci: Dziedzic Wojciech, Marzec Gabriel, Baran Ksawery, Furga Bartosz )klasa VI), Pytlak Kacper, Mazur Kacper (klasa V), Bojek Karol, Budziński Ignacy i Wziątek Franciszek (klasa IV).

Skład reprezentacji dziewcząt  w kat. Młodzież Szkolna: Chylińska Oliwia, Młynarska Emilia, Ząbek Lena (klasa VIII), Bąk Weronika, Szlachcic Wiktoria, Patyna Alicja i Węgrzynowska Natalia (klasa VII).

Skład reprezentacji chłopców w kat. Młodzież Szkolna: Połeć Adam, Jurek Antoni, Marchewka Bartosz, Mularski Jarosław, Trybuła Jan, Szcześniak Aleksander, Inglot Nataniel (klasa VIII), Kępczyk Jakub i Mróz Wiktor (klasa VII).


XXIV DZIEŃ PAPIESKI

W  naszej szkole uczczono Wielkiego Polaka - św. Jana Pawła II ekspozycja z pięknem przyrody, uchwyconym w zdjęciach wykonanych przez uczniów kl. 6. 

Papież Jan Paweł II mówił:

"Bądźcie świadkami pozytywnego stosunku do życia, który bierze się z umiłowania przyrody

i dzieł stworzenia...".

Warto też, aby dzieci i młodzież oraz dorośli zapamiętali słowa Św. Jana Pawła II:

"Musicie od siebie wymagać nawet wtedy, gdyby inni od was nie wymagali".

Wykonała n-ka religii p. Alina Lenarcik-Jurek.


W dniu 11.10  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie z klasy 7 i 5 piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za co dzienny trud pracy nauczyciela i jego poświęcenie. Akademię przygotowali uczniowie  klasy 7 pod kierunkiem p. Katarzyny Grabowskiej-Adamiec i p. Anny Siek. Oprawa muzyczna - uczniowie klasy 5 pod kierunkiem p. Magdaleny Sobienieckiej - Grosiak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


CZYTALIŚMY Z SERCEM

Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem".

Główne cele akcji to promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także poszerzanie wiedzy na temat serca - budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób, symboliki - a ponadto rozwijanie wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Partnerem akcji była Fundacja Serce Dziecka (https://www.sercedziecka.org.pl), która działa na rzecz dzieci z wrodzonymi wadami serca, troszczy się o serca młodych ludzi i szerzy wiedzę, jak o nie dbać.

"Czytanie z sercem" połączyliśmy z Dniem Głośnego Czytania. Wiemy od dawna, że głośne czytanie wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. 


Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w spektaklu teatralnym

"Chłopcy z Placu Broni"

zorganizowanym w CAL w Pionkach przez Teatr Aczemu.

Piękne, dynamiczne przedstawienie było źródłem refleksji i wzruszeń.

Pozwoliło przypomnieć treść tej pięknej i ponadczasowej lektury.


  

Z okazji Dnia Chłopaka uczniowie klas 0 – III byli na wycieczce w Augustowie. W Izbie Dydaktyczno – Muzealnej Puszczy Kozienickiej uczestniczyli w prelekcji i warsztatach prowadzonych przez panią Aleksandrę Kołacz, pracownika Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Młodsi uczniowie obserwowali roślinność za pomocą lup oraz oglądali film pt. „Dzik Ryjo”. Starsi uczniowie po wyglądzie i głosach rozpoznawali ptaki. Prowadzili również obserwacje przez mikroskop. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. Spotkanie umilały nam wspólne rozmowy i zabawy integracyjne. Wszyscy spędziliśmy miło czas.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


27.09.2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Suchej odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej "Usłyszeć ... Bicie Serca Ojczyzny", nad którym patronat objęła Pani Wójt Katarzyna Konopska.

W konkursie wzięło udział siedem szkół z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów. 

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I miejsce Kaja Cieślik "0" - opiekun Dorota Jasiuk,

II miejsce Liliana Wdowska kl. II - opiekun Małgorzata Dzikowska-Gregorczyk,

wyróżnienie - Alicja Dziedzic kl. IV - opiekun Agnieszka Olejarz,

wyróżnienie - Bartosz Marchewka kl. VIII - opiekun Beata Bartkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniu 25 września 2024r. klasa IV wraz z wychowawczynią p. Iwoną Sutkowska oraz p. Dariuszem Czyżewskim uczestniczyli w warsztatach kulinarnych "Moja Pizza" w pizzerni Rozmaryn w Zwoleniu. Każdy uczeń samodzielnie przygotowywał ciasto na pizzę oraz wybierał ulubione dodatki. Upieczone pizze wszystkie dzieci zjadły z wielką ochotą, popijając smacznym sokiem owocowym. Po odbytych warsztatach klasa IV udała się pod pomnik Jana Kochanowskiego oraz jego córeczki Urszulki. Ostatnim etapem wyjazdu była wizyta w lodziarni, na degustacji naturalnych lodów.

          


W 2024r. Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przypadł na 20 września (piątek). Z okazji tego święta przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Suskowoli oraz oddziału przedszkolnego wzięły udział w zabawach integracyjnych. Był to wspaniały dzień dla każdego przedszkolaka - okazja do zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Codzienność pisze nam nieoczekiwane scenariusze. Na wiele z nich jednak możemy się dobrze przygotować. Umiejętność pomagania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia to nieoceniony skarb.

Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w szkoleniu pod czujnym okiem pana Wiesława Cybulskiego i Karol Śmietanka. Panowie uczyli i przypominali nam zasady udzielania pierwszej pomocy w różnorodnych sytuacjach zagrożenia, przeprowadzili symulację kilku przypadków zagrożenia oraz zaprezentowali praktyczne działania i procedury w poszczególnych sytuacjach. Na koniec wszyscy uczniowie brali udział w ćwiczeniach pierwszej pomocy.


Nasza szkoła kolejny raz włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania, która odbywa się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

16 września uczniowie i nauczyciele przeczytali fragmenty "Kordiana" Juliusza Słowackiego.


  

2.09.2024 r. w naszej szkole odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pani  Edyta Wietrak - radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu pani Alicja Olszewska.

Pani dyrektor Ewa Pałucka powitała szanownych gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i życzyła, by praca i nauka była źródłem satysfakcji i radości.

W swoim wystąpieniu wspomniała o 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej i ofiarach zbrodni hitlerowskich.

Pani dyrektor przedstawiła wychowawców oraz nowych n-li zatrudnionych w placówce. Zapewniła o dobrej opiece specjalistów i wsparciu psychologiczno-pedagogicznym.

Głos zabrali również goście i życzyli owocnej współpracy i powodzenia w nowym roku szkolnym.

Zapraszamy do galerii