Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2023/2024

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Osiągnięcia uczniów

  Galeria

Hymn szkoły

   Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Logopeda

Pedagog i psycholog

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2023/202422.09.2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie rekrutacyjne zorganizowane przez harcerzy

z 41 Pionkowskiej Drużyny Harcerzy "Zarzewie" im. Andrzeja Małkowskiego.

Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w ciekawych zajęciach i grach zespołowych.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zachęci naszych uczniów do rozwijania swoich zainteresowań

   


Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności. Tradycyjnie obchodzimy go 15 września.

W tym roku uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, wykonywali ciekawe zadania, których celem było poznanie mocnych stron rozwijania talentów i pobudzania wyobraźni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, który obchodzony jest w drugą sobotę września, został ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża w 2000 roku. Ma on na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Z tej okazji 13 września zostało zorganizowane spotkanie z uczniami klas 0-III, którego celem było zwrócenie uwagi dzieciom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach, kiedy zagrożone jest ludzkie życie. Uczniowie w czasie prelekcji zdobyli praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy w różnych stanach zagrożenia życia, m.in. wykonywali ćwiczenia praktyczne, ćwiczyli resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach. Wszystkie działania podjęte tego dnia mają nam wszystkim przypominać, że to nasza wspólna odpowiedzialność, więc od najmłodszych lat: ratujemy i uczymy ratować! 

Zajęcia dla najmłodszych uczniów przeprowadzili: pan Wiesław Cybulski oraz pan Karol Śmietanka.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


NARODOWE CZYTANIE "NAD NIEMNEM" JUŻ ZA NAMI

Było to w starych czasach, w sto lat albo może jeszcze i mniej potem, jak litewski naród przyjął świętą Chrześcijańską wiarę, kiedy w te strony przyszła para ludzi. Niewiadomego oni byli nazwiska, niewiadomej kondycji, i to tylko można było poznać i z mówienia ich, i z ubioru, że przyszli z Polszczy . Dla jakiej przyczyny porzucili oni swój kraj rodzony i aż tu przywędrowali, zarówno niewiadomym było. Kiedy spotykający ich podczas ludzie pytali ich o nazwisko, odpowiadali, że przy chrzcie świętym nadano im imiona: Jan i Cecylia........

Historię Jana i Cecylii oraz piękne opisy nadniemeńskiego krajobrazu przeczytali szkolnej społeczności chłopcy z kl. VII - Michał Łukasiewicz i Bartosz Marchewka. Było niesamowicie, a nawet trochę tajemniczo, ponieważ słowa z powieści Elizy Orzeszkowej po prostu otoczyły uczniów. Dopiero po chwili zrozumieli (zwłaszcza ci młodsi), że chłopcy wykorzystali szkolny radiowęzeł.

Wysłuchaliśmy nie tylko fragmentów powieści. Chłopcy podali również najważniejsze informacje dotyczące utworu "Nad Niemnem". Nie zapomnieli o przedstawieniu autorki tego dzieła.


 

Rok szkolny 2023/2024

   

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 odbyło się w naszej szkole 4 września o godz. 915. Wszystkich zgormadzonych powitała Pani Dyrektor Ewa Pałucka i zapoznała z organizacją roku szkolnego i wychowawcami. Szczególnie powitała nauczycieli, którzy rozpoczynają w naszej szkole pracę oraz uczniów rozpoczynających naukę. 

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Zapraszamy do galerii