Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2022/2023

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Osiągnięcia uczniów

  Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Logopeda

Pedagog i psycholog

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2022/2023
Miło nam poinformować, że prace naszych uczniów zostały docenienie i wyróżnione w konkursie plastycznym „List do Świętego Mikołaja”, organizowanym przez MOK Pionki. 

  • W kategorii wiekowej (3 – 5 lat) wyróżnienie zdobył Kacper Grosiak, uczeń oddziału przedszkolnego.
  • W kategorii wiekowej (6-8 lat) nagrodzona została Alicja Dziedzic, uczennica klasy II.
  • W kategorii wiekowej (9 – 11 lat) nagrodzona została Nadia Iwanowska, uczennica klasy III.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

    


Mikołajki               

6 grudnia we wtorek w naszej szkole zaroiło się od Mikołajów, skrzatów, reniferów i elfów. Dominował kolor czerwony.

Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszy "Portret św. Mikołaja" i przygotował cukierki dla wszystkich grzecznych uczniów naszej szkoły. W konkursie plastycznym zwyciężyła kl. 3. Gratulujemy uczniom i wychowawczyni pani Magdalenie Sameli-Grabiec.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


BohaterOn w naszej szkole!

   

Jak każdego roku nasza szkoła wzięła udział w akcji BohaterOn. Celem jej jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja historii Polski XX wieku. Koordynatorami projektu byli:

Beata Bartkiewicz i Wiesław Cybulski.

Uczniowie klas 4-8 odbyli lekcje dotyczące wydarzeń z 1944 r., wykonali plakaty i prezentacje, śpiewali piosenki powstańcze i pisali listy.

Uczennice: Liliana Kowalska klasa 4 - skrzypce i Natalia Węgrzynowska klasa 5 - recytacja wykonały krótki montaż pt.: "Przesłanie", który został zamieszczony wraz z listem na oficjalnej platformie projektu. 

Zapraszamy na montaż 

      


Spotkanie z tradycją

We wtorek 29 listopada uczniowie klas 0-8 uczestniczyli w lekcjach poświęconych zwyczajom katarzynkowym i andrzejkowym zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski w pięknej scenerii Izby Regionalnej. Dzieci poznały historię tych świąt oraz wróżby, które w dawnych czasach wymyślano, by przewidzieć przyszłość. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się lanie wosku i interpretowanie powstałych przedmiotów. Dziewczynki z klasy 4 i 5 zorganizowały stanowiska wróżbiarskie, które pozwoliły ustalić, co nas czeka w najbliższym czasie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś"

H.Bechlerowa

Kolejny dzień tematyczny w oddziale przedszkolnym. Tym razem dzieci świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każdemu towarzyszyła w przedszkolu ulubiona przytulanka, dzieci rozwiązywały misiowe zagadki a na koniec wykonały piękne prace plastyczne związane z tematem przewodnim. Za czynny udział w zajęciach każdy mały przyjaciel pluszowego misia otrzymał w nagrodę dyplom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


    

W dniu 21 listopada uczniowie klas I, II i III wraz z opiekunami: Małgorzatą Niemirską, Moniką Marchewką, Magdaleną Samelą – Grabiec oraz Agnieszką Latos odwiedzili Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Wyjazd ten odbył się w ramach programu „Kulturalna Szkoła na Mazowszu”, którego twórcą jest Departament Kultury Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

         Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom dawnej wsi, zapoznanie z jej architekturą, kulturą oraz z obrazem życia w gospodarstwie, a także udział w zajęciach edukacyjnych „Święta Katarzyna i święty Andrzej”. Uczniowie najpierw zwiedzali skansen wraz z przewodnikiem, który przybliżył uczniom życie i pracę ludzi z minionej epoki. Dzieci miały niepowtarzalną okazję zobaczyć przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez ludzi w dawnych czasach, porównać wygląd mebli, naczyń, sposoby radzenia sobie z codziennymi domowymi czynnościami. Uczniowie odwiedziły również zwierzęta hodowlane, które mieszkają w skansenie oraz Remizę Straży Pożarnej. Następnie dzieci udały się na zajęcia edukacyjne, gdzie miały okazję poznać tradycje ludowe związane z Andrzejkami.  Z uśmiechem na twarzy, pełni nowych doświadczeń wróciliśmy do szkoły. To był dzień pełen wrażeń!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Kolejne eko zadanie za nami. Tym razem wykonaliśmy  z Modułu V - eko inspiracje - plastikowe dzieła, czyli lampiony z plastikowych kubeczków. A oto efekt naszej pracy.

    


Światowy Dzień Życzliwości

20 listopada 1989 roku uchwalono  Konwencję o prawach dziecka, której zadaniem jest ochrona dzieci  oraz wspieranie ich w prawidłowym rozwoju.   21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości, który został zapoczątkowany przez dwóch braci (Brian i Michael McCormack) jesienią 1973 roku, zachęcając w ten sposób ludzi do okazywania sobie życzliwości oraz aby konflikty rozwiązywać za pomocą komunikacji, a nie siły. Z powodu tych dwóch świąt 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z  tej okazji uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na żółto-niebiesko. Przygotowano pamiątkowe tablice, by każda z obecnych osób w szkole mogła się zapoznać z historią powstania tych dni. Tego dnia na drzwiach szkoły zawisły kartki z miłymi słowami, które każdy mógł zerwać dla siebie lub kogoś znajomego i mu podarować.

   


     

W dniu 21.11 uczniowie z oddziału przedszkolnego świętowali Dzień Kredki. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały film o tym jak powstają kredki a także z zacięciem przeliczały i segregowały kolorowe przybory. Zadbali także o swoje kredki strugając je podczas mini klasowych zawodów i zdrowej rywalizacji "kto szybciej", następnie wykorzystując strużyny do pracy plastycznej. Na koniec całą grupą przedszkolaki wykonali ogromną "zaczarowaną kredkę". Zabawa była przednia a buzie uśmiechnięte.


    

W dniu 20 listopada reprezentacja dziewcząt w badmintonie wzięła udział w finale wojewódzkim Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Ostrołęce. W zawodach w trzech kategoriach wiekowych, chłopcy i dziewczęta, wzięło udział 36 zespołów z całego Mazowsza.

W kategorii dziewcząt starszych (2008-2009) nasze dziewczyny rywalizowały z 7 innych szkołami podstawowymi. Po długich godzinach gier dziewczyny w składzie:

Nadia Bojek (klasa VII), Melania Marek i Daria Tatar (obie klasa VIII)

zajęły V miejsce. Gratulujemy.

Opiekunem dziewczyn był p. Dariusz Czyżewski


17 listopada uczniowie klasy czwartej wzięli udział w warsztatach przyrodniczych. Tematem ich były "Sowy i ich tajemnice". Poprowadziła je pani Aleksandra Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. 

Serdecznie dziękujemy za wspaniałą lekcję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Jak ryba w wodzie

             Takie określenie idealnie pasuje do Wojtka Jończyka, ucznia klasy V naszej szkoły, który w dniach 11-12 listopada wziął udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Kielc i odniósł swój pierwszy, w tym roku szkolnym, pływacki sukces, zdobywając indywidualnie brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem dowolnym.

           Wojtek pływa już od 6. roku życia, jednak zwykła chęć nauki pływania szybko przerodziła się u Niego w pasję i styl życia, ponieważ ta dziedzina sportu wymaga nie tylko siły fizycznej, ale również koncentracji, dyscypliny, systematyczności i wytrwałości. Obecnie młody pływak trenuje w Sportowym Klubie Pływackim ,,Delfin” w Kozienicach pod okiem trenerki, pani Dominiki Rybak.

          Najszczęśliwszy jestem, gdy pływam – mówi o sobie Wojtek, który, notabene, jest zodiakalną rybą, więc nie mógł lepiej wybrać dyscypliny sportowej.😉

          Gratulujemy Wojtkowi i życzymy wielu dalszych sukcesów!


„11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze…” – tak śpiewali mali artyści podczas uroczystej akademii z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. II i III zaprosili swoich młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły na wzruszającą lekcję historii. Podczas występu oddali hołd tym, którzy walczyli za wolność Ojczyzny.

W ramach ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 wybrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego”, który został odśpiewany przez całą społeczność szkolną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy na film 


Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

10 października 2022 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Uczniowie oraz nauczyciele ubrali się na fioletowo, który jest kolorem przewodnim tego święta. Celem obchodzenia tego dnia jest walka ze stygmatyzacją osób, które cierpią z powodu choroby psychicznej. Każdy z uczniów dostał przygotowaną mini ulotkę z najważniejszymi numerami, gdzie w razie problemów może anonimowo i za darmo zadzwonić. Przygotowano tablicę przedstawiającą informację jak dbać o zdrowie psychiczne oraz jak właściwe zarządzać zdrowiem psychicznym. Ponadto wychowawcy klas 4-8 dostali scenariusze na lekcje wychowawcze do przeprowadzenia z uczniami, by zapoznać ich z ideą Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.


Wycieczka do Warszawy

 8 listopada odbyła się wycieczka do Warszawy w ramach przedsięwzięcia finansowanego przez Ministra Edukacji „Poznaj Polskę”. Uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami : Beatą Bartkiewicz, Dariuszem Czyżewskim, Iwoną Jurek i Iwoną Sutkowską odwiedzili stolicę. Pierwszym punktem podróży był spacer po Starym Mieście i gra terenowa questing. Dzięki ciekawym zadaniom i odrobinie rywalizacji uczniowie poznali historię tego miejsca i legendy związane z Warszawą. Następnie udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie odkrywali zjawiska i zasady rządzące światem. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji na pożywnym obiedzie, po którym grupa wyruszyła w drogę powrotną do Suskowoli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniu 3 listopada 2022 roku reprezentacje badmintona dziewcząt z PSP w Suskowoli uczestniczyły w finałach międzypowiatowych Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w kategorii 2010 i młodsi oraz 2008-2009.

Kolejność w kat. dziewcząt młodszych: 1. PSP nr 9 Radom, 2. PSP Suskowola, 3. PSP nr 6 Radom.

Kolejność w kat. dziewczyny starsze: 1. PSP Suskowola, 2. PSP nr 6 Radom, PSP nr 9 Radom.

Dzięki zajęciu pierwszego miejsca dziewczęta z Suskowoli, w składzie: Nadia Bojek, Melania Marek i Daria Tatar, uzyskały awans na finały wojewódzkie, które odbędą się jeszcze w listopadzie w Ostrołęce.

Dziewczęta młodszej kategorii, w składzie: Lena Kępczyk, Oliwia Chylińska i Natalia Węgrzynowska, zajmując drugie miejsce obiecały walczyć w przyszłym roku o zwycięstwo.

Opiekunem zespołów był p. Dariusz Czyżewski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Kolejne zajęcia za nami. Tym razem meldujemy wykonanie zadania z Modułu III  - Rady na odpady. Uczniowie wykonali eko drzewa z papierowych talerzyków i z rolek po papierze toaletowym. Eko drzewa zostaną wykorzystane do kolejnego zadania -  do makiety lasu.

      


  

W dniu 3 listopada uczniowie klas IV - VI PSP w Suskowoli wzięli udział w powiatowych finałach unihokeja w ramach XXV Igrzysk Dzieci SZS, które odbyły się w Jedlińsku. W turnieju, oprócz naszej szkoły, wzięły udział także szkoły podstawowe z: Jedlińska, Jedlanki, Iłży, Wrzosu. Po zaciętych spotkaniach (każdy z każdym) nasze dziewczynki, w składzie Lena Kępczyk, Natalia Węgrzynowska, Roksana Warszakowska, Alicja Patyna, Weronika Bąk, Oliwia Chylińska i Emilia Młynarska, wywalczyły II miejsce. Chłopcy również walczyli bardzo dzielnie, w składzie Wojciech Dziedzic, Jakub Kępczyk, Nikodem Jurek, Antoni Jurek, Aleksander Szcześniak, Adam Połeć, Bartosz Marchewka i Jan Trybuła, udało im się uplasować na III miejscu. Opiekę nad zespołami z naszej szkoły sprawował p. Dariusz Czyżewski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć W czwartek 27.10 odbyły się gminne eliminacje unihokeja dziewcząt i chłopców - grupa młodsza w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnego Związku Sportowego. Nasi uczniowie pod opieką pana Dariusza Czyżewskiego po zaciętej walce zwyciężyli:

dziewczęta 5:0

chłopcy po dogrywce i rzutach karnych 3:1.

W przyszły tygodniu obydwie drużyny będą reprezentować Szkołę i Gminę w eliminacjach powiatowych. 

  


Na kolejnych zajęciach z koła ekologicznego uczniowie klasy IV i V wykonali sałatkę owocową. Zrealizowały w ten sposób zadanie z Modułu IV - Eko zdrowie.

    


25.10.2022 r. nasi pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów. Najpierw udowodnili, że są już na to gotowi.

W obecności Dyrekcji Szkoły oraz Rodziców pokazali czego się już nauczyli. Wzorowo wykonali przygotowany program artystyczny i otrzymali zasłużone brawa.

W niezwykle podniosłej atmosferze mali uczniowie złożyli ślubowanie

na sztandar szkoły, a Pani Dyrektor wielkim ołówkiem, tym samym od lat, pasowała każdego pierwszaka na ucznia naszej szkoły.

Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od Rady Rodziców.

W ramach ogólnopolskiego projektu kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, mającej na celu promocję czytelnictwa i organizowanej przez Instytut Książki, dzieci otrzymały również Wyprawki Czytelnicze finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na zakończenie na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 25.10.2022r. we wtorek uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami: Iwoną Sutkowską, Iwoną Jurek. Jakubem Jaskiem odwiedzili parafialny cmentarz w Suchej. Tradycyjnie uporządkowali groby księży pracujących w tutejszej parafii oraz mogiły żołnierzy AK. Uczniowie zapalili znicze i zmówili modlitwę. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


   

W terminie od 17 do 19 października 52 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców: Beaty Bartkiewicz, Dariusza Czyżewskiego, Katarzyny Grabowskiej - Adamiec i Iwony Jurek uczestniczyło w wycieczce "Szlakiem Piastowskim", na którą udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości 15 000 zł w ramach przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę". 

Jej celem było odwiedzenie miejsc związanych z legendarnymi i historycznymi początkami państwa Piastów. Uczniowie odwiedzili kolegiatę w Kruszwicy, rotundę św. Prokopa w Strzelnie, na przykładzie których poznali zasadnicze cechy budownictwa romańskiego. Wizyta w Gnieźnie i zwiedzanie zespołu katedralnego na Wzgórzu Lecha, poznanie historii drzwi gnieźnieńskich oraz samej katedry dały możliwość zaobserwowania różnic w budownictwie romańskim i gotyckim. Dopełnieniem wycieczki było Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz osada w Biskupinie. Ostatniego dnia uczniowie odwiedzili Toruń, który zachwycił nie tylko architekturą ale także atmosferą przesiąkniętą zapachem piernika. Zdobycie tytułu czeladnika piekarskiego w "Piekarni Starotoruńskiej" umożliwiło zgłąbienie tajników trudnej sztuki wypieku tego specjału.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Dziś w naszej szkole dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Światowy Dzień Żywności, który został ustanowiony w 1979 r. przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa i 16 października jest obchodzony corocznie na całym świecie. Celem obchodów jest nie tylko pogłębienie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, ale także wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywieniem. Zajęcia uświadomiły przedszkolakom jak ważne jest szanowanie jedzenia, niemarnowanie go i dzielenie się nim. W ramach zajęć Dzieci przygotowały pyszne, kolorowe i przede wszystkim zdrowe szaszłyki owocowe. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  


14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W naszej szkole, święto wszystkich nauczycieli i pracowników, uczciliśmy dzień wcześniej. Uczniowie z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczynią, przygotowali wspaniałą akademię: recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz zaprezentowali układ taneczny. Dzieci stanęły na wysokości zadania za co publiczność nagrodziła ich gromkimi brawami. Pani Dyrektor również podziękowała wszystkim za zaangażowanie i wysiłek, pogratulowała osiągnięć i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły.

     Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły: wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy na film 


Przedstawienie edukacyjne

                                                      ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy"

12 października 2022r. przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w sali widowiskowej CAL w Pionkach obejrzały przedstawienie teatralne pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz".

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu, a przy okazji poznawały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, dobro zawsze zwycięża, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także zjawiskowe kostiumy, zabawna choreografia, liczne piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


10.10.2022 r. uczniowie klas I – III pojechali na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną w ramach przedsięwzięcia ME i N pod nazwą „Poznaj Polskę”. Pierwszym punktem programu była „Wizyta u króla” czyli w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, gdzie dzieci zwiedziły rezydencję, a nawet miały okazję wcielić się w XVII – wiecznego szlachcica, wkładając żupan i kontusz. Piękna pogoda sprzyjała spacerowi po ogrodach królewskich.

Z Wilanowa Traktem Królewskim młodzi turyści pojechali na obiad, by mieć siłę na zwiedzanie historycznego zespołu miasta m.in.: Placu Zamkowego, kolumny Zygmunta, Barbakanu. Wszystkim bardzo podobała się Syrenka.

Dużą atrakcją była obserwacja składania wieńca pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Dzieci zadowolone i pełne wrażeń dotarły wieczorem  do stęsknionych rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniu 7.10.2022 r. w naszej szkole odbyła się akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jej celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny sposób. 

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli: Iwony Sutkowskiej, Beaty Kęski i Dariusza Czyżewskiego przygotowali szereg zabaw i konkursów. Wiele emocji wywołały egzaminy przeprowadzone przez Portale egzaminacyjne. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Członkowie Amatorskiego Teatru "Maska" wraz z opiekunem panią Beatą Bartkiewicz przygotowali kabaret pt. "Kopydłowo".

6.10 2022 r. odbyła się w sali teatralnej premiera, w której wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Było bardzo zabawnie, a przedstawienie bardzo się podobało. Powstał film oraz fotorelacja z wydarzenia. Wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości".

Zapraszamy na film 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniu 4 października 2022 r. uczniowie klasy V i VI wraz z wychowawcami wzięli udział w IV edycji akcji "Sprzątamy dla Polski". Celem akcji jest pozbycie się zalegających w środowisku śmieci, a tym samym uchronienie  naszych terenów zielonych przed degradacją przez cały sezon zimowy. Uczniowie wyposażenie w worki na śmieci i rękawiczki udali się do lasu niedaleko szkoły. A to efekty naszej pracy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W tym roku szkolnym  w ramach koła ekologicznego nasz szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego "Z ekologią na Ty". Celem projektu jest zrealizowanie 18 zadań z 6 modułów związanych z ekologią w terminie od września do kwietnia. W projekcie biorą udział uczniowie z klasy IV i V. Do tej pory udało nam się zrealizować dwa zadania tj. kodeks ekologa w którym stworzyliśmy regulamin młodego ekologa oraz las w słoiku. Oto nasza praca.

   


W ostatnim tygodniu września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli i opiekuna.

Przewodnicząca - Oliwia Chylińska

Z-ca przewodniczącej - Oliwia Marzec

Skarbnik - Antonina Wasiak

Opiekun - Beata Bartkiewicz


      

NIESPODZIANKA ŚWIETLICZAKÓW

Dzieci ze świetlicy przygotowały niespodziankę z okazji Dnia Głośnego Czytania. Zaprosiły na specjalne spotkanie Panią Bibliotekarkę oraz uczniów kl. VII. Przeczytały, powiedziały i przedstawiły „Rzepkę” Juliana Tuwima. Kto był rzepką? Kto dziadkiem? Kto Mruczkiem? A kto wcielił się w inne postacie? Zobaczcie na zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli oraz oddziale przedszkolnym przy PSP w Suskowoli. Pani A. Tęcza i pani I. Grzybowska przygotowały  dla przedszkolaków zabawy i gry ruchowe oraz zabawy z elementami rywalizacji, które służyły zacieśnianiu kontaktów interpersonalnych z grupą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, które dostarczyły im okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


15.09.2022 r. w naszej szkole obchodziliśmy tradycyjnie Międzynarodowy Dzień Kropki. Nauczyciele przygotowali szereg zadań mających na celu zbudowanie wiary w swojej możliwości rozbudzenia kreatywności i logicznego myślenia.

Zajęcia przygotowano z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria przyszłości".

Koordynatorami działań byli Beata Kęska, Iwona Sutkowska, Dariusz Czyżewski.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Z okazji Narodowego Czytania w naszej szkole uczniowie wykonali gazetkę dotyczącą

Adama Mickiewicza oraz ,,Ballad i romansów” i wspólnie czytali  balladę ,,Powrót taty”.


Rok szkolny 2022/2023

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbyło się w naszej szkole 1 września o godz. 900. Wszystkich zgormadzonych powitała Pani Dyrektor Ewa Pałucka i zapoznała z organizacją roku szkolnego i wychowawcami. Szczególnie powitała nauczycieli, którzy rozpoczynają w naszej szkole pracę oraz uczniów rozpoczynających naukę. 

Następnie wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego, który przypomniał o wydarzenia sprzed 83 lat - wybuchu II wojny światowej.

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Zapraszamy do galerii