SZKOŁA PODSTAWOWA.......SZKOŁA PODSTAWOWA......  
           
           
 

Dokumenty

Nauczyciele

Zajęcia pozalekcyjne

Samorząd

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

 

 

   

Aktualności

rok szkolny 2016/2017


UWAGA

Pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku podczas wakacji


Przed wakacjami – co warto wiedzieć? Bezpieczny wakacyjny wypoczynek dzieci i młodzieży

MEN - poradnik bezpiecznego wypoczynku

 

 

zdjęcia

W dniu 23 czerwca uroczyście pożegnaliśmy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, mogliśmy podziwiać występy taneczne, recytatorskie i muzyczne. Zakończenie roku to przede wszystkim okazja do podsumowań wyników pracy oraz osiągnieć uczniów. Wyróżniono najlepszych w klasach I-III oraz tych w klasach IV-VI, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 4,75. Pani dyrektor Ewa Pałucka wymieniła i pogratulowała również uczniom, którzy osiągali wysokie wyniki w konkursach i zawodach. Przed wszystkimi uczniami i nauczycielami zasłużone wakacje.


Konkurs "Eco-zwierzę" zorganizowany przez CAL Pionki, rozstrzygnięty.

Uczennica klasy II , Oliwia Marzec zajęła III miejsce,

 

 

a wyróżnienie otrzymała uczennica klasy V Zuzanna Bukowska. Gratulujemy


W VIII konkursie Nasza Mała Ojczyzna - Pionki i powiat radomski w kategorii-praca plastyczna zorganizowanym przez CAL Pionki, III miejsce zajął Szymon Marczak z klasy IV, a Dominika Szymańska z klasy III otrzymała wyróżnienie. Nagrodzonym gratulujemy!

kilka zdjęć


W dniach 6 - 8 czerwca 2017 roku uczniowie PZS w Suskowoli, członkowie Szkolnego Koła Caritas uczestniczyli w wycieczce do Muszyny. W pierwszym dniu odwiedzili Sandomierz. Obejrzeli panoramę miasta z bramy Opatowskiej, spacerowali po Starym Rynku oraz zwiedzili kościół katedralny w Sandomierzu. Podczas pobytu w Muszynie, drugiego dnia, zwiedzili Ogrody Biblijne oraz Ogrody Sensoryczne. Wzięli udział w degustacji wód zdrowotnych w miejscowej pijalni wód. W drodze powrotnej zwiedzili kompleks klasztorny sióstr Klarysek w Starym Sączu. Opiekunami wyjazdu byli p. Maria Czyżewska, p. Bożena Ociesa oraz ks. Marcin Chebdowski.

zdjęcia


zdjęcia

 W dniu 28 V 2017 r. w Suchej odbył się Rodzinny Dzień Dziecka pod patronatem proboszcza parafii św. Idziego. Imprezę uatrakcyjniły występy uczniów ze szkół z terenu parafii. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy: I, II, i VI. Pierwszoklasiści wykonali taniec motyli, klasa druga zaśpiewała i zatańczyła "Poleczkę na lato", a dziewczynki z klasy szóstej zaśpiewały "Tyle słońca w całym mieście". Wszystkim bardzo podobał się również taniec w wykonaniu naszych gimnazjalistek.

25 i 26 maja 2017 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z klas I - III były na dwudniowej wycieczce. Dla większości był to pierwszy wyjazd z noclegiem poza domem i bez rodziców. Bardzo przejęci, otwarci na nowe doświadczenia wyruszyli spod szkoły prosto do Farmy Iluzji w Mościskach. Tam czekała ich aktywna zabawa w świecie magii i iluzji. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji z jakich korzystali, ale na pewno podobała się Latająca Chata Tajemnic, Zakręcony Domek, czy Tunel Zapomnienia. Dziwnie oglądało się głowy kolegów na talerzu czy spacerowało wśród mebli olbrzyma. Dużo emocji wzbudziła przeprawa tratwami i wiklinowy labirynt i oczywiście przeróżne place zabaw. 

zdjęcia

Na obiad i nocleg młodzi wycieczkowicze pojechali do Ośrodka Wypoczynkowego "Tęcza" w pobliskim Jabłonowcu. Tam też czekało mnóstwo atrakcji i miejsca do zabawy. Na kolację były samodzielnie upieczone nad ogniskiem kiełbaski. 

Drugi dzień był również pełen wrażeń. Dzieci spacerowały dorzeczem Wisły w Stężycy. Były na scenie i widowni w muszli koncertowej. Zwiedziły również Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie i mogły wejść do środka wybranych samolotów. Czas upłynął miło i szybko, a przed szkołą na swoje zmęczone pociechy czekali stęsknieni rodzice.


19.05.2017 r. uczeń klasy II Filip Korycki reprezentował naszą szkołę na XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poświęconym pamięci Świętego Jana Pawła II. Konkurs miał zasięg miejsko - gminny i odbył się w PSP nr 5 w Pionkach. Filip pięknie przygotował  i przedstawił utwór pt. "Uwielbiam Cię " autorstwa Papieża, Św. Jana Pawła II, za co został nagrodzony dyplomem.

Sukcesy w konkursie z języka angielskiego

W dniu 26 maja odbył się VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o krajach Anglojęzycznych organizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 2 w Pionkach dla uczniów szkół miasta i gminy Pionki. Po raz kolejny uczennice klasy VI PSP Suskowola znalazły się w gronie nagrodzonych. Wiktoria Jurek zajęła II miejsce, a Katarzyna Smolarz otrzymała wyróżnienie.
Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością zagadnień związanych z kulturą, historią, geografią, polityką  krajów anglojęzycznych, tj. Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. Test w języku angielskim wymagał również bardzo dobrej znajomości języka oraz wiadomości wykraczających poza wiedzę szkolną. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy kolejnych osiągnięć.


W maju odbyły się w naszej szkole I Mistrzostwa Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli o Puchar Dyrektora Szkoły w warcabach. W turnieju wzięło udział 68 uczestników reprezentujących zarówno szkołę podstawową jak również gimnazjum. Do finału dotarła czwórka uczestników, dwóch uczniów z PG i dwóch z PSP. Finałowa rozgrywka była bardzo ciekawa i stała na wysokim poziomie sportowym. Konieczne było rozegranie dodatkowej rundy finałowej, dla trzech zawodników.
Ostatecznie turniej warcabowy wygrał uczeń klasy IIa Jacek Smolarz, sensacyjnie na drugim miejscu uplasował się uczeń klasy II szkoły podstawowej Kornel Warszakowski. Trzecie miejsce przypadło w udziale Patrykowi Zagożdżonowi z klasy IIb gimnazjum, a na czwartym nagradzanym miejscu zasiadł Mikołaj Kazberuk, również uczeń klasy II szkoły podstawowej. Pamiątkowe puchary i dyplomy wręczała Pani Dyrektor Ewa Pałucka. Każdy zawodnik finałowej rozgrywki otrzymał również nagrodę rzeczową w postaci elektronicznych gadżetów. Turniej zorganizowany został przez opiekunów Szkolnego Koła Gier Logicznych p.Iwonę Sutkowską, p. Jakuba Jaska oraz p.Dariusza Czyżewskiego.

 Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „Junior Master of English”
W dniu 19 maja w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Pionkach odbył się finał powiatowego konkursu ‘Junior Master of English”. W wyniku eliminacji szkolnych z naszej szkoły zakwalifikowały się do niego 3 uczennice klasy VI: Jarząbek Alicja, Jurek Wiktoria i Zawadzka Łucja. Uczestnicy na tym etapie zmagań pisali test sprawdzający umiejętność rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomość funkcji i środków językowych oraz tworzyli wypowiedź pisemną. Arkusz konkursowy zbliżony był do egzaminu kończącego gimnazjum na poziomie podstawowym.

Po ocenie prac przez komisję wyłoniono laureatów. Dwie uczennice naszej szkoły, Ala Jarząbek i Wiktoria Jurek otrzymały wyróżnienia. Jak bardzo wyrównany był poziom uczestników, świadczy fakt, iż Alicji do III miejsca zabrakło 1 punktu. Dziewczynki otrzymały dyplomy a także atrakcyjne nagrody przygotowane przez wydawnictwo Macmillan.

 

W dniu 18 maja członkowie Szkolnego Koła Caritas przy Publicznym Zespole Szkół w Suskowoli uczestniczyli w jubileuszu XXV-lecia Caritas Diecezji Radomskiej, który odbył się w Muzeum Wsi Radomskiej. Członkowie koła Caritas przedstawili krótki montaż słowno - muzyczny, pt. "Bóg jest Miłością" oraz uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem ks biskupa Henryka Tomasika, ordynariusza diecezji radomskiej.


Uczeń klasy IV szkoły podstawowej w Suskowoli Szymon Marczak wziął udział w diecezjalnym konkursie o św. bracie Albercie, pt. "Dobry jak chleb". Konkurs obył się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Wzięło w nim udział ponad 150 uczniów szkół podstawowych Diecezji Radomskiej. Uczeń naszej szkoły zajął 4 miejsce wśród dziesiątki wyróżnionych. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał Ordynariusz Diecezji ks biskup Henryk Tomasik. Szymona w przygotowaniach do konkursu wspierali rodzice oraz pani katechetka Maria Czyżewska.

Wycieczka klas IV-VI do Kielc i Chęcin.
W dniach 15-17 maja uczniowie klas 4, 5 i 6 brali udział w 3-dniowej wycieczce w rejon Gór Świętokrzyskich. 30 uczestników wraz z opiekunami i panem przewodnikiem wyruszyło na wyprawę. Jako pierwszy mogliśmy podziwiać słynny Dąb Bartek a następnie udaliśmy się do Tokarni, gdzie spędziliśmy ponad 2 godziny zwiedzając Muzeum Wsi Kieleckiej.  Kolejnym punktem programu było wejście na Górę Miedziankę, 354 m.n.p.m – podziwialiśmy piękne widoki okolic Chęcin i panoramę gór Świętokrzyskich. Potem udaliśmy się do Jaskini Piekło. Intensywny wysiłek dał o sobie znać i trochę zmęczeni przyjechaliśmy na miejsce noclegu. Po posiłku i odpoczynku w pokojach rozegraliśmy mini turniej piłkarski.

zdjęcia

Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy od wizyty na pływalni Perła w Nowinach. Po obiedzie w ośrodku wyruszyliśmy do Centrum Nauki da Vinci w Chęcinach. Ten nowoczesny obiekt to doskonałe miejsce na interaktywną naukę i poznanie otaczającego świata, zrozumienie i doświadczenie jak działa nasze ciało i życie wokół nas  - ale przede wszystkim świetna zabawa. Późnym popołudniem wyruszyliśmy w ruiny  zamku w Chęcinach. Kto odważny, wspinał się na zamkowe baszty, poznaliśmy  średniowieczne atrybuty rycerza oraz tańczyliśmy tradycyjny taniec. Mimo intensywnego wysiłku, po powrocie do ośrodka starczyło nam czasu na sportowe zmagania na boisku.
Trzeci dzień wycieczki to wizyta w Kielcach. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Zabawek. Eksponaty zaciekawiły i tych młodszych i tych starszych. Następnie braliśmy udział w warsztatach teatralnych – każdy mógł doświadczyć jak wygląda warsztat pracy aktora, były zabawy językowe, zabawy z chustą animacyjną oraz wyścigi w parach. To wspaniałe zajęcia integrujące grupę – śmiechu było co niemiara.  Po posiłku w restauracji McDonalds pojechaliśmy do Szydłowca. Tam z zainteresowaniem zwiedzaliśmy Muzeum Instrumentów Ludowych i okoliczny ratusz.
Pełni wrażeń i pamiątek, trochę zmęczeni wróciliśmy do Suskowoli.

Po krótkiej prezentacji, uczniowie mieli możliwość zadawać Miss pytania, dotyczące zarówno wyborów, jak również sposobów utrzymywania dobrej kondycji i wyjątkowej urody. Spotkanie zakończyło się sesją zdjęciową każdej z klas oraz indywidualnymi sesjami "selfie". Dziewczęta z klasy IIa wręczyły przemiłej Miss bukiet kwiatów oraz podziękowały za możliwość bliższego poznania najładniejszej Polki

W dniu 12 maja w PZS w Suskowoli, z inicjatywy dziewcząt oraz wychowawcy klasy IIa, w naszej szkole gościła obecna Miss Polski Paulina Maziarz. Wizyta w szkole rozpoczęła się od spotkania z najmłodszych uczniami z klas 0 - III. Dzieci były bardzo zainteresowana wysoką panią w białym stroju w koronie, dlatego też szybko uznały ją na postać z bajki "Kraina Lodu". W drugiej części wizyty Paulina Maziarz spotkała się ze starszymi klasami szkoły podstawowej i gimnazjalistami na sali gimnastycznej.


Znamy już wyniki tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2017.
W naszej szkole brało w nim udział 25 uczniów.

Wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej zdobył Hubert Sałbut z klasy III.

Serdecznie gratulujemy Hubertowi. A wszystkim pozostałym życzymy powodzenia w przyszłym roku!

 

5 maja uczniowie Zespołu szkół uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja wierszem i pieśnią patriotyczną. W zorganizowanym szkolnym konkursie zaprezentowali się uczniowie klas 0-VI i gimnazjum.
Jury wyróżniło: Oliwię Chylińską-"0", Agatę Zielińską - kl.I, Monikę Byszewską - kl.III, Darię Marek - kl.IV, Filipa Koryckiego - kl. II, Sandrę Janas- kl. VI, Miłosza Kazberuka- kl. Ia gimnazjum.

Wiktoria Jurek najlepsza z języka angielskiego.
W dniu 27 kwietnia 2017r.  odbył się kolejny Gminny Konkurs Języka Angielskiego organizowany w Publicznym Zespole Szkół w Jedlni. Przystąpili do niego uczniowie klas IV-VI ze szkół gminy Pionki, którzy w wyniku etapu szkolnego przeprowadzonego w swoich szkołach uzyskali najlepsze wyniki. Publiczną Szkołę Podstawową w Suskowoli reprezentowały  3 uczennice klasy VI – Jurek Wiktoria, Smolarz Katarzyna oraz Zawadzka Łucja. I to właśnie Wiktoria Jurek najlepiej poradziła sobie z zadaniami konkursowymi i zajęła I miejsce.  Wiktoria uzyskała najwyższy wynik w teście konkursowym, który sprawdzał znajomość słownictwa i struktur gramatycznych. Dziewczynka prezentuje wysoki poziom z zakresu języka angielskiego   i mamy nadzieje, że będzie rozwijała swoje zainteresowania i odniesie kolejne sukcesy w konkursach językowych.

Dyrektor PZS w Jedlni p. Lidia Połeć pogratulowała wszystkim laureatom i podkreśliła, jak ważna w obecnych czasach jest umiejętność posługiwania się językiem obcym oraz wyraziła opinię komisji konkursowej,   że poziom tegorocznych zmagań był bardzo wyrównany.  W nagrodę za zdobycie miejsc I-IV uczestnicy otrzymali materiały pomocne w nauce języka angielskiego


zdjęcia

28 marca 2017 r. w CAL w Pionkach odbył się XIV Dekanalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Naszą szkołę reprezentowali:

- w kategorii poezja, grupa wiekowa klasy I - III: Monkia Byszewska z klasy III, Filip Korycki z klasy II i Maja Wieczorek z klasy II;

- w kategorii pieśń, grupa wiekowa klasy IV - VI: Julia Baran i Zuzanna Chylińska z klasy IV.

Przez jury zostali docenieni: Filip Korycki - II nagroda i Monika Byszewska - wyróżnienie. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim naszym reprezentantom  udanych prezentacji. 


Pierwszy Dzień Wiosny
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny obchodziliśmy w naszej  szkole 22 marca. To wesoły i radosny czas więc, aby tradycji stało się zadość każda klasa ubrała się w jeden  z kolorów tęczy i od razu w szkole zrobiło się kolorowo. Na sali gimnastycznej Samorząd Uczniowski przygotował obchody tego dnia. Na początku obejrzeliśmy pokaz mody wiosennej. Przedstawiciele każdej z klas przebrali się w wiosenne stroje a my mogliśmy wybrać Pana i Panią Wiosnę, którzy zaprezentowali najciekawsze wiosenne kreacje. Zostali nimi: Szymon z kl. V i Wiktoria z kl. III
Następnie do konkursu „Wiosenne smaki” przystąpili uczniowie klas 0-VI i świetnie poradzili sobie z rozpoznaniem różnych warzyw i owoców. Najpierw smakując, bezbłędnie nazwał wszystkie produkty Michał z gr.0.

zdjęcia

 

Później mogliśmy podziwiać talenty i występy poszczególnych klas – były wykonania wiosennych piosenek (gr 0, kl. I, II i V), popularne przeboje ( kl. IV i VI), recytacja (Filip i Maja z kl. II), gra na instrumencie (Monika z kl. III), taniec (Sandra i Ola z kl. VI), oraz indywidualne pokazy sztuczek magicznych (Wojtek z kl. III i Zosia z kl. IV). 
W czasie gdy publiczność przyglądała się wykonawcom, przedstawiciele klas wykonywali wiosenne plakaty. Bardzo ładnie prezentują się one w klasach i na szkolnym korytarzu.
W ostatniej części obchodów Dnia Wiosny klasy III-VI, a także ich starsi koledzy koleżanki z gimnazjum mogli wziąć udział w występach karaoke. Zainteresowanie było ogromne – każdy chciał spróbować swoich sił w śpiewaniu popularnych przebojów a publiczność zapewniała równie gorącą atmosferę. Tak więc rozgrzani i weseli jesteśmy gotowi na nadejście prawdziwej wiosny.


Szanowni Rodzice

W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w sieci zwracamy się do Państwa z prośbą o baczną kontrolę aktywności swoich dzieci w internecie. W zapobieganiu wszelkim sytuacjom niebezpiecznym ogromnie ważny jest dobry kontakt z dzieckiem, częste rozmowy na różnorakie tematy, również te odnoszące się do przeżyć i problemów. Należy zwracać uwagę na treści programów oglądanych przez dziecko oraz jego ogólny stan emocjonalny.
Zachęcamy do poszerzenia swoich wiadomości na temat zagrożeń w internecie.

- ulotka "zagrożenia w internecie"

- ulotka "cyberprzemoc"

- ulotka "gry komputerowe"

- film "Cyfrowobezpieczni - film dla rodziców"


W czwartek 16.03.2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Pionkach odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy - "Mistrz Pięknego Czytania" . Wzięło w nim udział 17 najlepiej czytających uczniów z klas III i IV szkół podstawowych,  z terenu miasta i gminy Pionki. Uczestnicy mieli za zadanie pięknie przeczytać przygotowany wcześniej fragment   książki (klasy III - „O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów” Elżbiety Zubrzyckiej ; klasy IV - „Momo” Michaela Ende lub „Emil ze Smalandii” Astrid Lindgren) oraz już bez przygotowania przeczytać  fragment innej, wskazanej przez komisję konkursową, powieści dla dzieci. 

Naszą szkołę reprezentowali: Tomasz Kobylas z klasy IV oraz Gabriela Chmielewska i Monika Byszewska z klasy III. Po obradach jury okazało się, że mistrzynie pięknego czytania to trzecioklasistki  z naszej szkoły.

I miejsce zajęła Gabrysia Chmielewska, a II miejsce Monika Byszewska.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki.


W dniu 15 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Augustowie.
Szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

  1. Szymon Marczak kl. IV
  2. Wiktoria Jurek kl. VI
  3. Łucja Zawadzka kl. VI

Uczniowie zmierzyli się z rówieśnikami szkół podstawowych gminy Pionki i wykazali się doskonałą wiedzą.
Drużyna zdobyła I miejsce, a uczennica Łucja Zawadzka będzie reprezentować naszą szkołę  i gminę w eliminacjach powiatowych.


Pomagamy Przytulisku dla Zwierząt w Pionkach
Dziś w naszej szkole gościliśmy szczególną osobę. Odwiedziła nas p.Wioleta, która jest wolontariuszką w Pionkowskim Przytulisku dla Zwierząt. Już po raz drugi Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję zbierania karmy oraz artykułów dla psów i kotów - podopiecznych tej placówki. Nasz gość bardzo dużo opowiadał o swojej pracy i o tym jak wygląda opieka nad czworonogami. Każda pomoc się liczy dlatego bardzo cieszymy się, że po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przynosili różne artykuły, które w przytulisku są tak bardzo potrzebne.

Najwięcej produktów przynieśli uczniowie klasy III – to bardzo ważne, że dzieci już od najmłodszych lat wrażliwe są na krzywdę i trudną sytuację zwierząt. Pani Wioleta była pod wrażeniem, że tak wiele datków udało się zebrać w naszej niewielkiej szkole. Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla uczniów oraz dla ich rodziców.

7.03.2017 r. w MOK w Pionkach odbyły się  eliminacje 40 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" oraz 34 Małego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Sandra Janas z klasy VI, Monika Byszewska z klasy III i Maja Wieczorek z klasy II. Wszystkie dziewczynki odniosły sukces i zostały zauważone przez jury. Sandra Janas została wyróżniona w "Warszawskiej Syrence", Maja Wieczorek zdobyła wyróżnienie w Małym Konkursie Recytatorskim, a Monika Byszewska została finalistką Małego Konkursu Recytatorskiego i zdobyła kwalifikację do dalszego etapu. 

Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


Od lutego 2017 roku w PSP rozpoczęły się zajęcia sportowe programu SKS 2017, realizowane w ramach rozstrzygniętego konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki.Zajęcia odbywają się w dwóch grupach: chłopców i dziewcząt PSP. Grupę chłopców prowadzi p. Jakub Jasek, zaś z dziewczynkami trenował będzie p. Karol Śmietanka. Zajęcia odbywały się będą dwa razy w tygodniu dla każdej z grup, a dokładne terminy podane zostaną ma tablicy informacji sportowej. W zajęciach obu grup zapisanych jest blisko 40 uczniów.

Podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych w PZS w Suskowoli uczniowie mieli możliwość skorzystania z zajęć na terenie szkoły. Mogli spędzić czas na grach i zabawach w świetlicy pod opieką p. Małgorzaty Niemirskiej i p. Doroty Jasiuk, rozwijać zainteresowania sportowe pod nadzorem nauczycieli - p. Jakuba Jaska, p.Adriana Pachockiego, p. Karola Śmietanki i p.Dariusza Czyżewskiego (piłka nożna, unihokej i tenis stołowy), poznać zasady prowadzenia badań z pomocą mikroskopu - pod opieką p. Katarzyny Grabowskiei-Adamiec, upiec super placek z p. Beatą Bartkiewicz na zajęciach kulinarnych, czy zagrać w szachy pod opieką p.Iwony Sutkowskiej. Uczniowie szkoły podstawowej pamiętali też o dokarmianiu ptaków. Na wszystkich uczestników zajęć czekała gorąca herbata i "ciacho".

zdjęcia


W październiku 2016 roku 5 uczniów z klasy II i 7 uczniów z klasy III wzięło udział w kolejnej, jesiennej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik MEN. W klasie II najwyższe wyniki osiągnęły Oliwia Marzec i Mela Marek, a w klasie III Wojtek Patyna. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i wyniki, z których mogą być dumni.


Bal karnawałowy 2017” już za nami.
W dniu 2 lutego uczniowie klas 0-VI bawili się podczas zabawy choinkowej. Dzieci z klas  0 – III zaprezentowały się w swoich karnawałowych przebraniach: były królewny, wróżki, rycerze, zwierzątka i mali kowboje. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnił nam pan Marcin dzięki temu wszyscy bawili się w rytmach znanych przebojów zarówno dziecięcych jak i tych dla trochę starszych. Gdy do zabawy przyłączyli się koledzy i koleżanki z klas 4-6 okazało się, że muzyka łączy wszystkich od malucha do nastolatka. Samorząd Uczniowski przygotował konkursy i zabawy, które umilały czas podczas balu. Był taniec z balonami, „bajkowe zagadki” oraz tradycyjne wybory króla i królowej balu. W tym roku zostali nimi: Wojtek Patyna z klasy 3 oraz Oliwia Chylińska z grupy „0”. Razem stworzyli nietypowy duet w tańcu robota z żółwikiem. Dzięki pomocy rodziców, każda klasa mogła udać się na przygotowany dla niej  poczęstunek aby nabrać sił na dalszą zabawę.

zdjęcia


zdjęcia

W czwartek 19 I 2017 r. odbyła się 13 edycja Szkolnego Konkursu Kolęd, który już na stałe wpisał się w kalendarz uroczystości szkolnych. Wzięli w nim udział uczniowie klas I - VI oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. Regulamin przewidywał występy całych klas, które miały za zadanie zaśpiewać kolędę, wyznaczoną w drodze losowania. Wszystkie występy były piękne. Niektórym towarzyszyły odpowiednie stroje, rekwizyty, a nawet własny akompaniament. Jury stanowiła publiczność, która nagradzała artystów brawami. Po części konkursowej przyszła pora na indywidualne występy. Cętnych do kolędowania nie brakowało. Każda klasa otrzymała upominek oraz słodki poczęstunek. 


18.01.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III były w CAL w Pionkach na przedstawieniu pt. "Baśnie Dalekiego Wschodu". Spektakl przybliżył dzieciom kulturę orientu i panujące tam zwyczaje. Główny bohater - Sindbad zabrał młódych widzów w niesamowitą podróż. Wspólnie szukali sposobu na zdjęcie zaklęcia, które Dżin rzucił na brata Sindbada. Odważny i mądry żeglarz pokonał przeciwności losu i po zaskakujących przygodach odnalazł przyjaźń i miłość. Osiągnął swój cel kierując się prawdą i uczciwością. Dzieciom bardzo podobał się barwny spektakl, który pewnie jeszcze długo będzie ożywał w ich wspomnieniach.

W dniu 18.01.2017 r. grupa uczniów z klasy V wraz z opiekunką panią Katarzyną Grabowską-Adamiec przystąpiła do konkursu  "Szkolny Karmnik Zima 2016 -2017". Tego samego dnia uczniowie klasy IV wraz z panią Alicją Rutkowską - Struzik i uczniami klasy V zainstalowali przy budynku szkoły karmnik, który będzie teraz systematycznie zaopatrywany w karmę, co pomoże naszym skrzydlatym przyjaciołom przetrwać zimę, a jednocześnie umożliwi nam ich obserwację. 

zdjęcia


W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną wszyscy odczuwali już świąteczny nastrój. Każda klasa przygotowała wigilijny poczęstunek, by wspólnie podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i w miłej atmosferze, przy dźwiękach kolęd udać się na świąteczny odpoczynek.

 

zdjęcia


ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU BOŻONARODZENIOWEGO
20 grudnia 2016 r. rozstrzygnięto szkolny  konkurs "NAJPIĘKNIEJSZ  KARTKA ŚWIĄTECZNA".
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań i talentów dzieci oraz popularyzowanie polskich tradycji świątecznych.
Uczniowie wykonali piękne prace. Wszystkie można oglądać na wystawie,  która znajduje się na dolnym korytarzu.
Jury wyróżniło prace:
Milenki  Mazur - odział przedszkolny;
Dominiki Szymańskiej - kl. III;
Martyny Lentas - kl. VI                                                                                                  

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i gratulujemy talentu.

zdjęcia


21 grudnia uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując Jasełka. Program w ogromnym skupieniu obejrzeli zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Widzów zachwyciły dekoracje, kostiumy oraz talenty wokalne i aktorskie. Serdecznie dziękujemy.

zdjęcia


 

zdjęcia

W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE KSIĄŻEK

We wtorek w naszej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Głośnego Czytania pod hasłem „ W niezwykłym świecie książek”.  Wzięło w nim udział trzynastu uczniów z kl. II – VI. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczniowie odczytali fragment wybranej przez siebie książki. Jury oceniło odczyty i do drugiego etapu zakwalifikowało pięcioro najpiękniej czytających uczestników. W etapie finałowym uczniowie odczytali tekst bez wcześniejszego przygotowania. Finaliści mieli trudne zadanie, lecz poradzili sobie  znakomicie. Zaprezentowali doskonały poziom techniki czytania oraz trafne  i ciekawe interpretacje tekstów. Wszyscy uczestnicy pięknie wystąpili, jednak jak to zwykle w konkursach bywa, jury nagrodziło tych, którzy szczególnie ich urzekli.  W młodszej kategorii wiekowej nagrodę otrzymał Filip Korycki, w starszej Sandra Janas.Żaden z uczestników nie opuścił biblioteki szkolnej bez upominku, ponieważ wszyscy na niego zasłużyli. Dokonali bowiem rzeczy najcenniejszej: przenieśli się w niezwykły świat książek.


 Każdy lubi dostawać prezenty, a już szczególnie od Mikołaja. Nasze dzieci musiały być w tym roku wyjątkowo grzeczne, bo czekały na nie prezenty w każdej klasie. Wprawdzie Mikołaja nikt nie zauważył, ale szkolnych kolegów przebranych w czerwone stroje nie brakowało. Wszyscy mali i duzi mieli tego dnia na głowach czerwone czapki.

Dodatkowo członkowie Szkolnego Koła Caritas odwiedzali dzieci z klas I - III oraz przedszkolaków i też mieli dla nich drobne niespodzianki od Mikołaja

kilka zdjęć


4 grudnia w niedzielę rozstrzygnięto konkurs pt. "List do św. Mikołaja" zorganizowany przez CAL w Pionkach. Cieszył sie on ogromną popularnością. Jurorzy wybierali laureatów spośród 250 nadesłanych prac. Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła Marysia Adamczykz klasy II, a w kategorii klas IV - VI wyróżnienia otrzymali Zosia Kustra z klasy IV i Kacper Karaśz klasy V. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

kilka zdjęć

 


zdjęcia

30 listopada to tradycyjne „Andrzejki” czyli magiczny dzień kiedy spełniają się wróżby a każdy z nas chce dowiedzieć się co spotka go w przyszłości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Andrzejowe wróżby dla wszystkich uczniów klas 0-VI. Można było sprawdzić co spotka nas już niedługo, np. jaki prezent dostaniemy na Gwiazdkę albo wybiec myślami nieco później i poznać imię przyszłego męża lub żony. Niektórzy skorzystali z tej możliwości kilka razy w poszukiwaniu właściwego imienia. Każdy dobrze się bawił bo tak naprawdę wszyscy traktujemy wróżby z przymrużeniem oka. Jednak po cichu marzymy o tym, aby chociaż jedna z nich się spełniła. Andrzejkowe wróżenie podobało się wszystkim, młodsi i starsi uczniowie chętnie dzielili się swoimi przepowiedniami ale te, które mają się spełnić zatrzymali tylko dla siebie.


 29 listopada 2016 r. uczniowie klas IV - VI  w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu obejrzeli  widowisko artystyczne pt. "Królewna Śnieżka i Siedmiu Gnomów" w wykonaniu gwiazd z Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu. Niezwykła muzyka, barwne kostiumy i świetna choreografia zrobiły ogromne wrażenie na wszystkich widzach. Koncert był charytatywny, a zebrane pieniądze przeznaczono na pomoc dzieciom z Ukrainy.

Katarzyna Smolarz  z  kl. VI została  wyróżniona w XXVI edycji konkursu „ Moje spotkanie z Puszczą” pt. „ Drzewa tętniące życiem”. Kasia reprezentowała naszą szkolę w dziedzinie literatura.
Serdecznie gratulujemy!


zdjęcia

24 XI 2016 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III były na wycieczce w naszym mieście powiatowym. Najpierw odwiedziły Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, gdzie wzięły udział w projekcie "Bezpieczny Dom", którego celem jest propagowanie właściwych zachowań w sytuacjach niebezpiecznych. Uczniowie w pomieszczeniu wyglądającym jak typowe mieszkanie mogli zobaczyć z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w domu. Sprawdzili jak nagrzewają się drzwi, za którymi wybuchł pożar, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla. Zobaczyli jak rozprzestrzenia się dym w czasie pożaru i prawidłowo - czyli na czworakach ewakuowali się z miejsca o dużym zadymieniu. Dzieci ćwiczyły również prawidłowe wzywanie pomocy - dzwoniąc na numery alarmowe, w widzianych na filmie sytuacjach zagrpżenia. Miały też okazję obejrzeć samochody, sprzęt pożarniczy i przymierzyć hełmy strażaków. Niebywałą atrakcją okazało się rozwijanie węży i możliwość wejścia do wozu strażackiego.

I to jeszcze nie był koniec atrakcji. Prosto od strażaków dzieci pojechały do fabryki bombek. Na własne oczy miały okazję zobaczyć jak ze szklanej rurki powstają bombki o przeróżnych kształtach, a także jak panie dekoratorki ręcznie je malują. Każde dziecko mogło też kupić wybraną przez siebie bombkę. Największą popularnością cieszyły się łabędzie, bałwanki i oczywiście zamawiane wcześniej bombki z wypisanym imieniem.

14.11.2016 r. uczniowie klas I - III i oddziału przedszkolnego wzięli udział w spotkaniu z panami policjantami. Dzieci miały okazję sprawdzić i utrwalić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa. Chętnie odpowiadały na pytania o właściwe zachowanie na drodze, ale również wobec nieznajomych.

Bardzo podobały im się wyświetlane przez gości filmiki. Z niecierpliwością czekają na obiecane, kolejne spotkanie.


8 listopada 2016 r. w MOK w Pionkach odbył się III Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni pod hasłem "11 listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży". Naszą szkołę reprezentowali: Sandra Janas z klasy VI, Tomasz Kobylas z klasy IV, Monika Byszewska z klasy III i Filip Korycki z klasy II - wszyscy w kategorii recytacja.

Sandra Janas zajęła II miejsce w swojej grupie wiekowej, Monika Byszewska III miejsce, a Filip Korycki zdobył wyróżnienie.

Wszystkim gratulujemy pięknych prezentacji.


10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Program słowno-muzyczny pt. „Jeszcze jeden listopad” przygotowali wspólnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Podczas występu chór oraz soliści pod kierunkiem Pani Marioli Gębczyk zaprezentowali nam patriotyczne piosenki i pieśni, m.in. „Przysięgę” i "Niebieskooką". Oczywiście zagrał też M. Kazberuk. Uczniowie klasy II PSP, wspierani przez Panią M. Niemirską, brawurowo zaśpiewali „Przybyli ułani pod okienko”, a uczniowie kl. III PSP odtańczyli uroczyście poloneza. Przygotowali go wspólnie z Panią D. Jasiuk i Panią M. Samelą-Grabiec. Mali i duzi uczniowie recytowali utwory poetyckie oraz przypominali społeczności szkolnej o wydarzeniach historycznych. Nad całością czuwały Panie J. Górska i A. Olejarz. Pan W. Cybulski zadbał o sprawne działanie sprzętu muzycznego.

zdjęcia


 9 XI 2016 r. uczniowie z klasy I i II byli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni, na kolejnym spotkaniu z pisarzem. Tym razem z panem Pawłem Wakułą - autorem książek dla dzieci i młodzieży i rysownikiem. Nie ma się więc co dziwić, że w czasie barwnych opowieści o bohaterach swoich książek, spod ręki autora wyłaniały się ich rysunkowe postacie. Ilustracje dedykowane młodym uczestnikom spotkania będą zdobiły szkolną bibliotekę. Licznie zakupione przez dzieci książki autora również posiadają jego wpisy i wrysy.

 

zdjęcia


W piątek 28 października 2016 r. uczniowie klas II i III byli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni na spotkaniu z panią Agnieszką Frączek - autorką książek dla dzieci, znaną im dobrze z wierszyków w podręcznikach. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o sobie, swojej twórczości i cierpliwie odpowiadała na sypiące się lawinowo pytania dzieci - niekoniecznie dotyczące książek. Czytała również swoje wierszyki, które bardzo się podobały. Po spotkaniu było wielu chętnych, by kupić wybraną przez siebie książkę i otrzymać autograf pisarki.

 

zdjęcia


26.10.2016 r. uczniowie klas I - III i oddziału przedszkolnego byli w Multikinie w Radomiu na lekcji multimedialnej pt."Więc chodź, narysuj mój świat". Wszystkim bardzo podobało się rysowanie Kubusia Puchatka według instrukcji. Dzieci z przyjemnością obejrzały też seans filmowy pt. "Mały Książę".

Tego samego dnia w Multikinie byli też uczniowie klas IV - VI, którzy uczestniczyli w lekcji pt."Magia kina". Ponadto obejrzeli film pt. "Tom i Hack", czyli filmową wersję "Przygód Tomka Sawyera". Podczas lekcji uczestnicy wiele dowiedzieli się o świecie kina. Wszystkim podobała się przygoda niesfornego Tomka.

 

 

 


Czytamy dzieciom.
Październik to miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji na terenie szkoły organizowane są akcje promujące czytelnictwo i księgozbiór w naszej szkole. Samorząd Uczniowski przyłączył się do działań biblioteki i przeprowadził cykl spotkań „Czytamy dzieciom” w grupie „0”. Raz w tygodniu najmłodsi uczniowie  słuchali jak starsi uczniowie czytają im jedną z popularniejszychszych pozycji literatury dziecięcej, serię „Franklin”. Zerówkowicze z entuzjazmem czekali na odwiedziny koleżanki  i kolegi z klasy V aby poznać kolejne przygody sympatycznego żółwika. Członkowie Samorządu zadawali dzieciom pytania aby sprawdzić czy dobrze zrozumiały one przeczytaną książeczkę, ponadto wykonywali prace plastyczne ilustrujące najciekawsze wydarzenia z danej pozycji. Zajęcia tak bardzo spodobały się najmłodszym, że z pewnością chętnie sięgną w przyszłości po kolejne książeczki z serii i jeszcze chętniej odwiedzą szkolną bibliotekę.


W dniu 20.10.2016r. reprezentacja PSP Suskowola w mini piłce nożnej dziewcząt uczestniczyła w finale powiatowym XIX MIMS SZS, które odbyły się w m. Przytyk. W turnieju uczestniczyło 5 szkół. Nasze dziewczęta pokonały 3:0 Przytyk, zremisowały 0:0 z PSP Wrzos i 1:1 z PSP Wsola. Jedyną porażkę poniosły z dziewczętami z Chomętowa 0:1. Zajmując II miejsce nasze dziewczęta nie awansowały jednak do finału międzypowiatowego. Opiekunem drużyny jest p. Karol Śmietanka.

W dniach 17 i 18 października reprezentacja dziewcząt PSP w Suskowoli rozegrała dwa turnieje gminny i międzygminny w p. nożną dziewcząt w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. W poniedziałek nasze dziewczyny wygrały po trudnym meczu (wynik po dwóch seriach rzutów karnych) 4:3 z PSP z Czarnej. W kolejnym dniu rozegrały finał międzygminny w Klwatce Królewskiej, w którym brało udział 3 szkoły podstawowe. W pierwszym spotkaniu pokonały 5 : 1 reprezentację z PSP w Jedlnii Letnisko, a w drugim 1 : 0 zespół z Gozdu. Dziewczęta grające pod opieką p. Karola Śmietanki awansowały do finału powiatowego, który już w czwartek rozegrany zostanie w Przytyku. Powodzenia młodym piłkarkom.

W dniu 13 października społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjna akademia to okazja do podziękowań i życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Na wstępie uroczystości p. dyrektor Ewa Pałucka powitała wszystkich zgromadzonych oraz wyraziła wdzięczność i słowa uznania dla tych, którzy swoją pracą szczególnie wyróżnili się w minionym roku szkolnym. Podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Wręczyła również nagrody dla nauczycieli i pracowników obsługi szkoły.
Następnie obejrzeliśmy akademię przygotowaną przez uczniów klasy IIb, Ic gimnazjum oraz klasę 4 i 5 szkoły podstawowej. Słowa jednej z naszych recytatorek najlepiej podsumowują charakter występu:

Dziękujemy jak każdego roku!
Z każdym rokiem coraz bardziej i goręcej,
bo to dzięki Wam, Nauczyciele,
wiemy, rozumiemy z każdą lekcją więcej.”

Podczas inscenizacji mogliśmy też przyjrzeć się każdemu z przedmiotów szkolnych jakie nauczane są na etapie szkoły podstawowej i gimnazjum a także podziwialiśmy „idealnego ucznia” – niedościgniony wzór i obiekt marzeń każdego nauczyciela.

zdjęcia


zdjęcia

Dziś 12 października 2016 r. uczniowie z klasy I i II uczestniczyli w warsztatach ekologicznych "Śmieci sortujesz środowisko ratujesz" w ramach zadania "Edukacja dla zrównoważonego rozwoju na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego w 2016 roku". Dzieci utrwaliły i wzbogaciły swoją wiedzę nt. segregacji śmieci. Dowiedziały się jak postępować z wytwarzanymi przez nas odpadami, by nie zanieczyszczały środowiska, w którym żyjemy. Sprawdziły, czy potrafią wyrzucać śmieci do odpowiednich pojemników, ile rozkładają się odpady, rozwiązywały wybrane zadania na kartach pracy w książeczkach "Naucz się, jak postępować z odpadami", które otrzymały w prezencie. Dzieci dostały również torby ekologiczne, które własnoręcznie udekorowały specjalnymi kredkami. Sądząc po ich zaangażowaniu podczas warsztatów będą się też starać dbać o czystość swojego środowiska.


7 października 2016 r. z okazji Dnia Papieskiego w naszej szkole odbyła się akademia poświęcona św. Janowi Pawłowi II. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli przygotowali program artystyczny, który przybliżył postać papieża i jego działalność. Całości dopełniła dekoracja i prezentacja multimedialna, która przypomniała ważne momenty z życia papieża Polaka. 

Dzień Chłopaka
W środę, 6 października Samorząd Uczniowski zorganizował szkolną dyskotekę z okazji Dnia Chłopaka. W zabawie brali udział uczniowie klas IV – VI. Przy dźwiękach tanecznej muzyki  bawiliśmy się doskonale. Dodatkową atrakcją był konkurs na Superchłopaka roku 2016 przygotowany przez członków Samorządu. Chłopcy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami żeby zdobyć ten tytuł.

Przeprowadzono trzy konkurencje:
-rzuty  piłką do kosza
-rozpoznawanie dziewczęcych gadżetów
-malowanie paznokci!
Jurorki oceniające poczynania kandydatów przy pomocy publiczności dokonały wyboru. Superchłopakiem w roku 2016 został Krystian Pachocki z kl. V. Mamy nadzieje, że wszyscy dobrze się bawili i kolejna dyskoteka w tym gronie odbędzie się już niedługo.


30 września 2016 r. dziewczyny z klasy III przygotowały nietypową niespodziankę dla swoich kolegów z okazji Dnia Chłopaka. Było nią spotkanie z treserem, z udziałem psa rasy cany corso, na które zostali zaproszeni również uczniowie z klasy I i II oraz z oddziału przedszkolnego. Wszyscy z zaciekawieniem udali się na plac szkolny, gdzie młoda właścicielka Kiry, Gabrysia z klasy III opowiedziała o swoim pupilu i wystawach, w których uczestniczyła. Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe medale i zrobiły wspólną fotografię. Dziewczynom bardzo dziękujemy i czekamy na kolejne tak miłe niespodzianki.

zdjęcia


Wybory
do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 30 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego działającego przy PSP Suskowola. 9 uczniów zgłosiło swoje kandydatury i przez dwa ostatnie tygodnie prowadziło swoją kampanię wyborczą. Były plakaty a na nich obietnice  i ciekawe pomysły.
W głosowaniu brali udział uczniowie klas 0-6 wraz z nauczycielami – naszym zerówkowiczom przy wypełnianiu karty wyborczej pomagała pani wychowawczyni.
Nad właściwym przebiegiem głosowania czuwała komisja wyborcza:
Szymon Marczak, Krystian Pachocki, Kasia Smolarz.

 

Po ostatecznym zliczeniu głosów wyniki przedstawiają się następująco:

Przewodniczący:
Sandra Janas (kl. VI)
Członkowie:
Wiktoria Abramowicz (kl. V)
Wiktoria Jurek (kl. VI)
Kacper Karaś (kl.V)

Gratulujemy wybranym i wszystkim pozostałym kandydatom.
Czekamy na ciekawe pomysły i działania nowego samorządu. Mamy nadzieję, że przynajmniej część z obietnic wyborczych uda się zrealizować.

zdjęcia

 


 

W piątek 16.09.2016 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły - dzieci z klas 0 - III były na wycieczce w Muzeum Wsi Radomskiej.
Podczas warsztatów muzealnych pt. "Od ziarenka do bochenka" dowiedziały się jak powstaje chleb. Sprawdziły, czy ziarna zbóż są twarde i czy łatwo uzyskać z nich mąkę. Każde dziecko własnoręcanie uformowało bułkę z ciasta drożdżowego. Gdy pieczywo trafiło do pieca, nadeszła pora na zwiedzanie skansenu. Dzieci obejrzały dawną remizę strażacką i jak mieszkali biedni i bogaci ludzie na wsi wiele lat temu. Zobaczyły piec chlebowy i oczywiście jak mielono mąkę w młynie. Po spacerze każdy dostał swoją pyszną, pachnącą bułeczkę.       

 

zdjecia

 


Kontynuujemy akcję zbierania nakrętek. Podobnie jak w latach ubiegłych każda klasa może pomóc choremu dziecku. W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla Kajetana Krygrowskiego, który cierpi na padaczkę lekooporną. Ostatnią szansą dla Kajetana jest operacja w Niemczech, która jest bardzo kosztowna.

Nie wyrzucajcie nakrętek do kosza - przynieście je do szkoły!


1 września o godzinie 8.30 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.
Pani dyrektor powitała przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli i zapoznała z najważniejszymi elementami organizacji pracy szkoły w tym roku. Szczególnie ciepłe słowa skierowane zostały do najmłodszych uczniów naszej szkoły - oddziału zerowego i klasy pierwszej, a także czwartoklasistów, którzy wkraczają w drugi etap edukacyjny.
Wszyscy wysłuchaliśmy też krótkiego montażu słowno-muzycznego w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Następnie uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami.

 


Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się
1 września 2016r. (czwartek) o godzinie 8.30.

 


Informacja dla rodziców i uczniów klasy I, II, III, IV, V i VI
szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017


Uprzejmie informuję, że uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej otrzymają bezpłatny podręcznik przygotowany przez MEN oraz podręcznik do języka obcego i materiały ćwiczeniowe zakupione przez szkołę ze środków dotacyjnych.
Uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej otrzymają komplet bezpłatnych podręczników oraz materiały ćwiczeniowe do niektórych zajęć edukacyjnych zakupione przez szkołę ze środków dotacyjnych.
Bezpłatne podręczniki zostaną uczniom wypożyczone, a materiały ćwiczeniowe przekazane przez bibliotekę szkolną we wrześniu 2016 r.
Uczniowie klasy VI zakupują podręczniki we własnym zakresie i mogą je odkupić od uczniów kl. VI w r. szk. 2015/2016.

Dyrektor PZS w Suskowoli
Mgr Ewa Pałucka

Wykaz wszystkich obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017 podręczników znajduje się w zakładce Dokumenty

 




Archiwum:

Zobacz co działo się w szkole w roku szkolnym:

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011