PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......

Nauczyciele

Dla Rodziców

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

AKTUALNOŚCI 2023/2024Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia przedszkolaki odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość.

To nie mógł być nikt inny, tylko Mikołaj. Święty Mikołaj obdarował wszystkie podekscytowane dzieci pięknymi prezentami.

Cieszymy się. że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


          

Andrzejkowe wróżby

W dniu 30 listopada przedszkolaki uczestniczyły w przygotowanych przez p. A. Tęczę andrzejkowych wróżbach. 

Lanie wosku, układanie butów, wróżenie z kubeczków, to zaledwie część zabaw, która bardzo spodobała się przedszkolakom. Magia i trochę tajemnicza atmosfera święta też przypadła im do gustu.

To był świetny czas na integrację, a także okazja do zaznajomienia najmłodszych z rodzimymi tradycjami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Duże, małe, kolorowe i puchate. Pluszowe misie przybyły że swoimi właścicielami do przedszkola aby świętować Dzień Pluszowego Misia. 

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Dzieci wspólnie recytowały wierszyki o misiach, uczestniczyły w zabawach ruchowych, słuchały bajek. Wykonały również piękne prace plastyczne. 

Ten dzień pełen był uśmiechu i wspólnej zabawy. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W ramach  realizacji tematyki preorientacji zawodowej w dniu 21.11.2023r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Pani Wiesława Jelińska opowiedziała o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody oraz uświadomiła dzieci o konieczności dbania o zdrowie podczas przeziębienia. Przekazała także informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała.

Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za przybycie oraz podzielenie się wiedzą i dobrymi radami.

      

             


W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Przypomniał  on wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przedszkole zmieniło się w niezwykłą krainę postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień dzieci rozpoczęły od prezentacji swoich bajkowych strojów. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz bawiły się przy muzyce. Na zakończenie wysłuchały baśni H.CH. Andersena, pt. ,,Brzydkie kaczątko" i wykonały piękne prace plastyczne dotyczące poznanej baśni. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci bajkowych strojów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


23 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Święto było okazją do zabaw połączonych z nauką. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłów. Następnie wspólnie stworzyły portret owocowo-warzywny. Nie zabrakło też matematyki, dzieci świetnie dodawały i odejmowały używając do liczenia warzyw i owoców. Zajęcia zakończyliśmy wspólną zabawą przy piosenkach: ,,Pomidorek" i ,,Urodziny marchewki".

Jesteśmy pewni, że po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabaw integracyjnych dla przedszkolaków.

28 września obchodziliśmy to święto w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli oraz oddziale przedszkolnym przy PSP w Suskowoli.

Wszystkie przedszkolaki chętnie wzięły udział w przygotowanych przez Panią Alicję Tęczę i Panią Dorotę Jasiuk wspaniałych zabawach ruchowych, które sprawiły im wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


27 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedziła Pani Agnieszka Olejarz, która jak zwykle przygotowała ciekawą literaturę dziecięcą.

Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą na kolejnych rozkładówkach znajdowały ,,wyskakujące" obrazki.

Dziękujemy za piękną podróż w magiczny świat bajek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Archiwum:

rok szkolny 2022/2023 

rok szkolny 2021/2022 

rok szkolny 2020/2021

rok szkolny 2019/2020 

rok szkolny 2018/2019 

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0