PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......

Nauczyciele

Dla Rodziców

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

AKTUALNOŚCI 2022/2023Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki.

Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Na twarzach dzieci pojawiła się radość, a także podekscytowanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!


Na konkurs plastyczno-literacki, pt. "List do Świętego Mikołaja" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach wpłynęło ponad 170 prac z terenu miasta i gminy Pionki. W grupie wiekowej 3-5 lat nagrodę otrzymał Antoni Zgierski z Publicznego Przedszkola w Suskowoli. 

Antoś swoją pracę przygotował pod kierunkiem p. Katarzyny Bujnowskiej.

       

fot: MOK Pionki


Sukces naszych przedszkolaków w konkursie wokalnym

30.11.2022r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się konkurs wokalny ,,Cztery Pory Roku -Jesień" dla dzieci przedszkoli oraz uczniów kl. I-III szkół podstawowych miasta i gminy Pionki.

Na scenie wystąpiło 39 uczestników w trzech kategoriach: solista, duet, zespół.

W kategorii duet - Wiktoria Podsiadła i Zuzanna Wieczorek z Publicznego Przedszkola w Suskowoli zajęły I miejsce przepięknie wykonując piosenkę ,,Pani Jesień".

Wykonawców przygotowała p. Alicja Tęcza.

Gratulujemy i życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów.

  

 


Zajęcia logopedyczne

            Podczas  zajęć logopedycznych pani logopeda prowadzi zabawy dla dzieci, które mają na celu usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy, wzbogacanie słownictwa oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do nauki czytania i pisania.

            Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Z radością uczą się i bawią, a każde spotkanie z logopedą jest dla nich ciekawą przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Dzień Pluszowego Misia

 

Dnia 25 listopada 2022r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem - misiem, który towarzyszył mu przez cały dzień. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, bawiły się misiami, tańczyły z nimi, poznały bajkę o misiach oraz wykonały pracę plastyczną na temat: ,,Mój pluszowy miś".

Przedszkolaki były szczęśliwe, że mogły aż tyle czasu spędzić ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

 


„11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze…” – tak śpiewali mali artyści podczas uroczystej akademii z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. II i III zaprosili swoich młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły na wzruszającą lekcję historii. Podczas występu oddali hołd tym, którzy walczyli za wolność Ojczyzny.

W ramach ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 wybrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego”, który został odśpiewany przez całą społeczność szkolną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Światowy Dzień Owoców i Warzyw  obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,w trzeci piątek października.

Święto było poprzedzone tygodniem prozdrowotnym. Urządziliśmy w sali ,,stragan" z darami jesieni. Dzieci poznały wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie", piramidę zdrowego żywienia oraz dowiedziały się, jak dużo miejsca w codziennej diecie powinny zajmować warzywa i owoce i jak ważne dla naszego zdrowia jest ich spożywanie.

Przedszkolaki wykonały owocowe jeże. Natomiast podczas warsztatów kulinarnych przygotowały jabłkowe cipsy oraz warzywno-owocowe przekąski. Wszystkie pyszności zostały z przyjemnością zjedzone.

Zachęcamy wszystkich, aby świętować ,,dzień owoców i warzyw" codziennie.

W obchody tego dnia aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w warzywa i owoce. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Przedstawienie edukacyjne

                                                      ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy"

12 października 2022r. przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w sali widowiskowej CAL w Pionkach obejrzały przedstawienie teatralne pt.,,Dorotka po drugiej stronie tęczy" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz".

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu, a przy okazji poznawały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, dobro zawsze zwycięża, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także zjawiskowe kostiumy, zabawna choreografia, liczne piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W tym roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły w czwartek - 29 września. W naszym przedszkolu, w rolę czytających wcieliła się bibliotekarka szkolna p. Agnieszka Olejarz, która przeczytała dzieciom książkę ,,A królik słuchał"  Cori Doerrfelda." Opowieść o pięknej historii Taylona i królika, który pomógł chłopcu odzyskać spokój i równowagę poruszyła małych czytelników oraz urzekła uroczymi ilustracjami. Książka uświadamia czytelnikom małym i dorosłym, że,, czasem uścisk znaczy więcej niż słowa. "Słowa mogą bowiem zagłuszyć to, co najważniejsze i stosunkowo proste- bliskość i gotowość wysłuchania drugiego człowieka.

    


    

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli oraz oddziale przedszkolnym przy PSP w Suskowoli. Pani A. Tęcza i pani I. Grzybowska przygotowały  dla przedszkolaków zabawy i gry ruchowe oraz zabawy z elementami rywalizacji, które służyły zacieśnianiu kontaktów interpersonalnych z grupą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, które dostarczyły im okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Szanowni Państwo Rodzice!

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do Publicznego Przedszkola w Suskowoli odbędzie się dnia 30.08.2022 r. o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Suskowoli. Archiwum:

rok szkolny 2021/2022 

rok szkolny 2020/2021

rok szkolny 2019/2020 

rok szkolny 2018/2019 

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0