PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......

Nauczyciele

Dla Rodziców

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

AKTUALNOŚCI 2022/2023Zuzanna Wieczorek została wyróżniona w konkursie plastycznym ,,Z rodziną za pan brat" organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Jedlni w ramach Projektu Profilaktycznego ,,Rodzina to siła". Podsumowanie konkursu nastąpiło podczas Pikniku Rodzinnego 28 maja 2023r. w Jedlni  organizowanego przez  władze powiatu radomskiego.

Gratulujemy i cieszymy się z sukcesu!


Rejonowy Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

16.05.2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisku odbyła się XXI edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej.

Nasze przedszkole reprezentowała Matylda Golisz.

Gratulujemy udanego występu i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.

 


Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia świętowaliśmy w przedszkolu w poniedziałek. Obchodzimy go corocznie w celu promowania ochrony środowiska. Przedszkolaki podczas kreatywnych zabaw oraz aktywności na świeżym powietrzu dowiedziały się: jak dbać o przyrodę, w jaki sposób segregować śmieci, co to jest recykling oraz tworzyły własne zasady - mniej, np. używanie mniejszej ilości wody, generowanie mniejszej ilości śmieci, używanie mniej światła. Na zakończenie zajęć, każdy przedszkolak otrzymał dyplom dla Przyjaciela Ziemi, który będzie mu zawsze przypominał, że należy dbać o naszą planetę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


,,Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna"

Miło nam poinformować, że Zuzanna Wieczorek z Publicznego Przedszkola w Suskowoli otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna", organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  


Pierwszego Dnia Wiosny przedszkolaki pożegnały się z Marzanną, która dla nich jest symbolem zimy, a potem powitały wiosnę.

Dzieci szukały oznak wiosny, założyły hodowlę kwiatów w kąciku przyrody, nie zabrakło również prac plastycznych o pierwszych zwiastunąch wiosny.

Żegnanie zimy i przygotowywanie się do przyjścia nowej pory roku związane jest zawsze z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Warsztaty kulinarne Akademii Małego Kuchcika

    

W miniony wtorek przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Akademię Małego Kuchcika.

Tematem spotkania była kuchnia molekularna. Doświadczenia przy użyciu suchego lodu i ciekłego azotu przeniosły dzieci w świat wspólnej zabawy (wytwarzanie mgły i suchej piany, balonowe eksperymenty, tańczące kropelki ciekłego azotu, zamrażanie róż) oraz gotowania połączonego z nauką (dymiące soczki, smocze chrupki, owocowe sorbety, śmietanowy popcorn).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Spotkanie z twórcą ludowym

             

W dniu 3 marca 2023r. odwiedziła nasze przedszkole Pani Magdalena Jurek - mama Marysi, która jest twórcą ludowym, zajmuje się wykonywaniem szydełkowych prac: serwetki, chusty, lalki, zwierzęta i in.

Dla mnie osobiście szydełkowanie to hobby, satysfakcja z tego, co można zrobić z nici czy wełny. Od momentu kiedy nauczyłam się szydełkować, robię to praktycznie ciągle i lubię to robić - tak o swojej pasji opowiadała Pani Magdalena.

Dzieci dowiedziały się z czego i w jaki sposób można wykonać  lalkę. Następnie wybierały dla siebie taką, która  zagra w przedszkolnym teatrzyku lalkowym. Każda lalka ożywała, kiedy aktor ( dziecko ) nią poruszał i użyczał jej swojego  głosu.

Na zakończenie miłego spotkania Pani Magdalena podarowała przedszkolakom swoją szydełkową pracę - dżdżownicę. 

Serdecznie dziękujemy Pani  za pokaz rękodzieła ludowego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Bal karnawałowy

9 lutego 2023 roku odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane za  bohaterów znanych bajek bawiły się wesoło. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Wspólna zabawa dostarczyła im wielu przeżyć i radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Dzień Babci i Dzień Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które kojarzą się z miłością, cierpliwością i zrozumieniem.

Dnia 7 lutego 2023 roku dzieci przedszkola oraz oddziału przedszkolnego gościły Babcie i Dziadków na uroczystości, która odbyła się w szkole z okazji ich święta. Przedszkolaki zaprezentowały przygotowany program artystyczny, a goście z wielkim wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Pani Dyrektor Ewa Pałucka złożyła życzenia. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, a potem  wraz z nimi udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

To było wyjątkowe spotkanie dla Babć i Dziadków, bardzo dumnych ze swoich wnucząt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy na film 


W dniu 9 stycznia 2023 r. w siedzibie Urzędu Gminy zostały ogłoszone wyniki eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Miejsko - Gminnego Zarządu Oddziału ZOSPRP w  Pionkach przy współpracy z Gminą Pionki.

Z wielką radością informujemy, że w I grupie wiekowej -  przedszkola:

I miejsce zdobył Franciszek Gogacz - oddział przedszkolny i wykonana przez niego praca plastyczna zakwalifikowała się do etapu powiatowego

III miejsce zdobył Bartosz Dziewit - przedszkole,

w drugiej grupie wiekowej - szkoła podstawowa, klasy I-IV:

II miejsce zdobył  Karol Bojek - uczeń klasy II.

Gratulujemy chłopcom sukcesów, a Frankowi życzymy dalszych osiągnięć w finale eliminacji powiatowych.

Wszyscy autorzy prac plastycznych finału gminnego otrzymali nagrody ufundowane przez Gminę Pionki.


21.12. w środę odbył się spektakl bożonarodzeniowy zatytułowany "Broda Heroda" Sala gimnastyczna zmieniła się tego dnia w piękny zimowy plener, który był tłem do mających się rozegrać wydarzeń.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie naszej szkoły i przedszkola pod kierunkiem swoich opiekunów. Była to zabawna historia inspirowana biblijnymi wydarzeniami, przeplatana pięknym układem tanecznym w wykonaniu przedszkolaków oraz uczniów klasy 3. Taniec na cześć Pana odtańczyli również uczniowie klasy 2.

Uroczystość uświetnił występ uczennicy klasy 4 Liliany Kowalskiej, która przepięknie zagrała na skrzypcach.

Na zakończenie pani Dyrektor Ewa Pałucka złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Wyjazd na musical

Dnia 16 grudnia dzieci naszego przedszkola oraz oddziału przedszkolnego wyjechały na spektakl ,,Piotruś Pan" do Kozienickiego Domu Kultury. Kolorowe kostiumy, animacje oraz zapadające w pamięć piosenki wprowadziły przedszkolaków w piękną opowieść o magii dzieciństwa. Ten wesoły musical pełen szalonych zwrotów akcji pozwolił najmłodszym widzom przenieść się do magicznej krainy wyobraźni - Nibylandii i przeżyć razem z bohaterami moc ciekawych przygód. 


Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Przedszkolaki zaśpiewały Mikołajowi piosenki.

Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami. Spotkanie przebiegało w przyjaznej atmosferze. Na twarzach dzieci pojawiła się radość, a także podekscytowanie.

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Na konkurs plastyczno-literacki, pt. "List do Świętego Mikołaja" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach wpłynęło ponad 170 prac z terenu miasta i gminy Pionki. W grupie wiekowej 3-5 lat nagrodę otrzymał Antoni Zgierski z Publicznego Przedszkola w Suskowoli. 

Antoś swoją pracę przygotował pod kierunkiem p. Katarzyny Bujnowskiej.

       

fot: MOK Pionki


Sukces naszych przedszkolaków w konkursie wokalnym

30.11.2022r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się konkurs wokalny ,,Cztery Pory Roku -Jesień" dla dzieci przedszkoli oraz uczniów kl. I-III szkół podstawowych miasta i gminy Pionki.

Na scenie wystąpiło 39 uczestników w trzech kategoriach: solista, duet, zespół.

W kategorii duet - Wiktoria Podsiadła i Zuzanna Wieczorek z Publicznego Przedszkola w Suskowoli zajęły I miejsce przepięknie wykonując piosenkę ,,Pani Jesień".

Wykonawców przygotowała p. Alicja Tęcza.

Gratulujemy i życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów.

  

 


Zajęcia logopedyczne

            Podczas  zajęć logopedycznych pani logopeda prowadzi zabawy dla dzieci, które mają na celu usprawnianie narządów artykulacyjnych, ćwiczenie poprawnych wzorców wymowy, wzbogacanie słownictwa oraz rozwijanie umiejętności niezbędnych do nauki czytania i pisania.

            Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach. Z radością uczą się i bawią, a każde spotkanie z logopedą jest dla nich ciekawą przygodą.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Dzień Pluszowego Misia

 

Dnia 25 listopada 2022r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym przyjacielem - misiem, który towarzyszył mu przez cały dzień. Dzieci chętnie opowiadały o swoich misiach, bawiły się misiami, tańczyły z nimi, poznały bajkę o misiach oraz wykonały pracę plastyczną na temat: ,,Mój pluszowy miś".

Przedszkolaki były szczęśliwe, że mogły aż tyle czasu spędzić ze swoimi ukochanymi misiami oraz pokazać je koleżankom i kolegom. Mamy nadzieję, że to misiowe spotkanie zostanie w pamięci dzieci na długo.

 


„11 listopada 1918, zapamiętamy już na zawsze…” – tak śpiewali mali artyści podczas uroczystej akademii z okazji  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie kl. II i III zaprosili swoich młodszych i starszych kolegów oraz pracowników szkoły na wzruszającą lekcję historii. Podczas występu oddali hołd tym, którzy walczyli za wolność Ojczyzny.

W ramach ogólnopolskiej akcji „ Szkoła do hymnu” o godzinie 11.11 wybrzmiał „ Mazurek Dąbrowskiego”, który został odśpiewany przez całą społeczność szkolną.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Światowy Dzień Owoców i Warzyw  obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,w trzeci piątek października.

Święto było poprzedzone tygodniem prozdrowotnym. Urządziliśmy w sali ,,stragan" z darami jesieni. Dzieci poznały wiersz Jana Brzechwy ,,Na straganie", piramidę zdrowego żywienia oraz dowiedziały się, jak dużo miejsca w codziennej diecie powinny zajmować warzywa i owoce i jak ważne dla naszego zdrowia jest ich spożywanie.

Przedszkolaki wykonały owocowe jeże. Natomiast podczas warsztatów kulinarnych przygotowały jabłkowe cipsy oraz warzywno-owocowe przekąski. Wszystkie pyszności zostały z przyjemnością zjedzone.

Zachęcamy wszystkich, aby świętować ,,dzień owoców i warzyw" codziennie.

W obchody tego dnia aktywnie zaangażowali się rodzice, którzy zaopatrzyli swoje pociechy w warzywa i owoce. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Przedstawienie edukacyjne

                                                      ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy"

12 października 2022r. przedszkolaki oraz dzieci z oddziału przedszkolnego w sali widowiskowej CAL w Pionkach obejrzały przedstawienie teatralne pt.,,Dorotka po drugiej stronie tęczy" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego Alert z Wrocławia, będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz".

Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu, a przy okazji poznawały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, dobro zawsze zwycięża, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu.

Dzieciom podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także zjawiskowe kostiumy, zabawna choreografia, liczne piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W tym roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły w czwartek - 29 września. W naszym przedszkolu, w rolę czytających wcieliła się bibliotekarka szkolna p. Agnieszka Olejarz, która przeczytała dzieciom książkę ,,A królik słuchał"  Cori Doerrfelda." Opowieść o pięknej historii Taylona i królika, który pomógł chłopcu odzyskać spokój i równowagę poruszyła małych czytelników oraz urzekła uroczymi ilustracjami. Książka uświadamia czytelnikom małym i dorosłym, że,, czasem uścisk znaczy więcej niż słowa. "Słowa mogą bowiem zagłuszyć to, co najważniejsze i stosunkowo proste- bliskość i gotowość wysłuchania drugiego człowieka.

    


    

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie 20 września w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli oraz oddziale przedszkolnym przy PSP w Suskowoli. Pani A. Tęcza i pani I. Grzybowska przygotowały  dla przedszkolaków zabawy i gry ruchowe oraz zabawy z elementami rywalizacji, które służyły zacieśnianiu kontaktów interpersonalnych z grupą. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, które dostarczyły im okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Szanowni Państwo Rodzice!

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do Publicznego Przedszkola w Suskowoli odbędzie się dnia 30.08.2022 r. o godzinie 16.00 na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Suskowoli. Archiwum:

rok szkolny 2021/2022 

rok szkolny 2020/2021

rok szkolny 2019/2020 

rok szkolny 2018/2019 

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0