PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......

Nauczyciele

Dla Rodziców

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

AKTUALNOŚCI 2023/2024Spotkanie z alpakami

W dniu 5 czerwca 2024r. przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach edukacyjnych, które przeprowadziła opiekunka alpak z Rancza Emocji w Myśliszewicach.

Podczas spotkania z alpakami dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat tych niezwykłych zwierząt. Sam widok alpak wzbudził sympatię dzieci, dlatego delikatnie je głaskały, przytulały, karmiły marchewkami oraz chętnie zabrały na spacer po ogrodzie przedszkolnym. Przebywając w towarzystwie alpak przekonały się, że są to bardzo przyjazne zwierzęta    i ochoczo przebywają w gronie najmłodszych.

Dzieci były zachwycone wizytą alpak w naszej placówce.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji spotkania z alpakami.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


3 czerwca 2024r. przedszkolaki i dzieci z oddziału przedszkolnego  wybrały się do CAL w Pionkach na spektakl teatralny, pt.,,Smocze opowieści" zaprezentowany przez aktorów z Teatru Króla w Łodzi. Dzieci obejrzały pełną magii, śmieszną i pouczającą podróż smoka Heńka i jego przyjaciół. W trakcie spektaklu przedszkolaki poznały klasyczne polskie legendy i jednocześnie dobrze się bawiły.  


22 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Ziemi. W tym dniu odbyły się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej. Dzieci wykonały plakaty zachęcające do ochrony Ziemi przed zniszczeniem, nauczyły się jak segregować odpady. Ciekawym zadaniem było wykonanie lasu w słoiku. 

Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa, pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać wodę i prąd oraz odpowiednio segregować śmieci. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Nadszedł oczekiwany przez dzieci 21 marca - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY.

W przedszkolu odbył się pokaz mody wiosennej. Dzieci zaprezentowały nakrycia głowy na wybiegu przed koleżankami i kolegami. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, na których pojawiły się pierwsze wiosenne kwiaty oraz bociany, które zobaczyły podczas dzisiejszego spaceru. Dzieci także zabawiły się w ogrodników - zasadziły wiosenne kwiaty oraz zasiały owies.

Na koniec dnia przedszkolaki w kolorowym korowodzie przemaszerowały wokół szkoły, aby z radością obwieścić wszystkim, że rozpoczęła się nowa pora roku - wiosna, i że z każdą chwilą będzie coraz cieplej, a kolejne dni będą coraz dłuższe.

Dziękujemy rodzicom oraz dzieciom za przygotowanie w domach wiosennych nakryć głowy na pokaz mody wiosennej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Spektakl muzyczny

W dniu 11 marca 2024r. przedszkolaki wybrały się do Kozienickiego Domu Kultury na spektakl muzyczny, pt. ,,Niezwykłe życie podwodnych zwierząt" zaprezentowany przez aktorów z Teatru Polskiego Kultura w Łodzi. Historia małej Aurelki, przybliżyła dzieciom skutki nadmiernego korzystania z internetu i elektroniki. Przedszkolaki dowiedziały się kilku ciekawostek na temat bezkręgowców i zwierząt zamieszkujących oceaniczne głębiny. Dynamiczny przebieg widowiska, piękna muzyka, humorystyczne dialogi, bajeczne kostiumy aktorów, wspaniała scenografia zaangażowały widownię dzięki czemu dzieci wspólnie z aktorami śpiewały oraz udzielały odpowiedzi na zagadki.

    


19 lutego 2024 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Rozpoczęła ją Pani Dyrektor Ewa Pałucka, która powitała wszystkich gości i złożyła serdeczne życzenia babciom i dziadkom. 

Dzieci z przedszkola, oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej zaprezentowały program artystyczny, w którym poprzez wiersz, piosenkę i taniec mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Z ust dzieci wybrzmiało gromkie "Sto lat", a następnie obdarowały dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami "Serduszkami".

Życzenia babciom i dziadkom złożyli również Pan Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek i Pani Sekretarz Gminy Pionki Katarzyna Konopska.

Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców dzieci oraz czas na wspomnienia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy na film 


Walentynki w przedszkolu

14 lutego 2024r. przedszkolaki w czerwonych strojach i doskonałych humorach wzięły udział w różnych zabawach walentynkowych. Obdarowywały się wzajemnie miłym słowem, gestem, walentynką.

Nie zabrakło spontanicznych emocji i dobrej zabawy.

Zapraszamy do do obejrzenia zdjęć 


 

W dniu 5 lutego 2024 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tego dnia już od rana pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Na sali przedszkolnej można było spotkać pszczółki, królewny, policjantów, motylki i farmera. Kolorowy wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do zabawy. Atrakcją podczas balu były konkursy oraz słodki poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu pięknych balowych strojów. 

Kolejny bal karnawałowy już za rok! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Sukces w konkursie plastycznym

  

Konkurs plastyczny ,,List do Świętego Mikołaja" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 120 prac.

Z przyjemnością informujemy, że prace plastyczne dziewczynek 

Matyldy Golisz i Oliwii Rzeszut 

znalazły się wśród nagrodzonych w konkursie plastycznym ,,List do Świętego Mikołaja" w kategorii wiekowej 3-5 lat.

Dnia 10.12.2023r. odbyło się wręczenie nagród w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów.

  

  


Mikołaj w przedszkolu

6 grudnia przedszkolaki odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość.

To nie mógł być nikt inny, tylko Mikołaj. Święty Mikołaj obdarował wszystkie podekscytowane dzieci pięknymi prezentami.

Cieszymy się. że Święty Mikołaj o nas pamiętał i czekamy na jego wizytę w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


          

Andrzejkowe wróżby

W dniu 30 listopada przedszkolaki uczestniczyły w przygotowanych przez p. A. Tęczę andrzejkowych wróżbach. 

Lanie wosku, układanie butów, wróżenie z kubeczków, to zaledwie część zabaw, która bardzo spodobała się przedszkolakom. Magia i trochę tajemnicza atmosfera święta też przypadła im do gustu.

To był świetny czas na integrację, a także okazja do zaznajomienia najmłodszych z rodzimymi tradycjami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Duże, małe, kolorowe i puchate. Pluszowe misie przybyły że swoimi właścicielami do przedszkola aby świętować Dzień Pluszowego Misia. 

Uroczysty dzień rozpoczął się od przedstawienia przyniesionych pluszaków. Dzieci wspólnie recytowały wierszyki o misiach, uczestniczyły w zabawach ruchowych, słuchały bajek. Wykonały również piękne prace plastyczne. 

Ten dzień pełen był uśmiechu i wspólnej zabawy. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W ramach  realizacji tematyki preorientacji zawodowej w dniu 21.11.2023r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Pani Wiesława Jelińska opowiedziała o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody oraz uświadomiła dzieci o konieczności dbania o zdrowie podczas przeziębienia. Przekazała także informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała.

Serdecznie dziękujemy pani pielęgniarce za przybycie oraz podzielenie się wiedzą i dobrymi radami.

      

             


W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Postaci z Bajek. Przypomniał  on wszystkim, jak ważne są bajki w życiu każdego dziecka. Przedszkole zmieniło się w niezwykłą krainę postaci z bajek. Ten wyjątkowy dzień dzieci rozpoczęły od prezentacji swoich bajkowych strojów. Następnie przedszkolaki rozwiązywały zagadki oraz bawiły się przy muzyce. Na zakończenie wysłuchały baśni H.CH. Andersena, pt. ,,Brzydkie kaczątko" i wykonały piękne prace plastyczne dotyczące poznanej baśni. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dla dzieci bajkowych strojów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


23 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Święto było okazją do zabaw połączonych z nauką. Podczas zajęć dzieci rozpoznawały owoce i warzywa za pomocą zmysłów. Następnie wspólnie stworzyły portret owocowo-warzywny. Nie zabrakło też matematyki, dzieci świetnie dodawały i odejmowały używając do liczenia warzyw i owoców. Zajęcia zakończyliśmy wspólną zabawą przy piosenkach: ,,Pomidorek" i ,,Urodziny marchewki".

Jesteśmy pewni, że po tak atrakcyjnie obchodzonym dniu nie trzeba będzie nikogo przekonywać, że owoce i warzywa są podstawą zdrowego odżywiania. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


 

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to znakomita okazja do zabaw integracyjnych dla przedszkolaków.

28 września obchodziliśmy to święto w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli oraz oddziale przedszkolnym przy PSP w Suskowoli.

Wszystkie przedszkolaki chętnie wzięły udział w przygotowanych przez Panią Alicję Tęczę i Panią Dorotę Jasiuk wspaniałych zabawach ruchowych, które sprawiły im wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


27 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji przedszkolaków odwiedziła Pani Agnieszka Olejarz, która jak zwykle przygotowała ciekawą literaturę dziecięcą.

Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą na kolejnych rozkładówkach znajdowały ,,wyskakujące" obrazki.

Dziękujemy za piękną podróż w magiczny świat bajek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Archiwum:

rok szkolny 2022/2023 

rok szkolny 2021/2022 

rok szkolny 2020/2021

rok szkolny 2019/2020 

rok szkolny 2018/2019 

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0