GIMNAZJUM.......GIMNAZJUM.........GIMNAZJUM...........GIMNAZJUM...  
           
           
 

Aktualności

Dokumenty

Plan lekcji

Nauczyciele

Samorząd

Egzamin gimnazjalny

Doradca zawodowy

Osiągnięcia uczniów

Zajęcia pozalekcyjne

Teatr Maska

Sport

Galeria

 

 

   

Archiwum

Aktualności rok szkolny 2010/2011


22 czerwca odbyła sie w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011. Warto przy tej okazji wymienić tych, którzy osiągnęli najlepsze wyniki.

Wśród klas pierszych najlepszą średnią ocen pochwalić się może klasa Ic, zaś indywidualnie:
w klasie Ia - Monika Żyła (4,93),
w klasie Ib - Jakub Pionka (5,21), Kamila Zawadzka (5,07)
w klasie Ic - Klaudia Janas (5,29), Mikołaj Cybulski (5,21), Jakub Samborski (5,21), Justyna Brodowska (5,07) i Kinga Mamcarz (4,93).

Wśród klas drugich najwyższą średnia uzyskała klasa IIa, zaś indywidualnie:
w klasie IIa - Joanna Kobylas (5,21), Weronika Gwardiak (5,07), Karolina Kacperczyk (5,07), Piotr Zawadzki (5,07), Magdalena Dziewit (4,86);
w klasie IIb - Szymon Bzdzikot (4,79)
w klasie IIc - Dominika Jamka (5,29), Paulina Lis (4,93), Anna Lis (4,79);
w klasie IId - Natalia Konopka (4,86).

Wśród klas trzecich na pierwszym miejscu dwie klasy - klasy IIIc i IIIb -osiągnęły bardzo zbliżony wynik klasyfikacji końcowej, zaś indywidualnie:
w klasie IIIa - Patrycja Biernat (4,93), Paulina Styś (4,93) i Jakub Czarkowski (4,87);
w klasie IIIb - Agnieszka samborska (5,60), Aleksandra Zawadzka (5,47) i Maciej Dusiński (4,80);
w klasie IIIc - Magdalena Sutkowska (5,67), Aleksandra Sutkowska (5,47), Magdalena Miękus (5,0), Aleksandra Peretiatko (4,93), Kamil Zygliński (4,87);
w klasie IIId - Marlena Kobza (5,20), Patryk Bielec (4,87) i Sylwia Szmit (4,87)

zdjęcia z uroczystości w naszej galerii


Reprezentacja dziewcząt PG Suskowola w składzie
Agaczyńska Paulina Szmit Patrycja
Żyła Monika
Kobylas Joanna
Dziewit Magdalena
Sałek Kinga
Jamka Dominika
Wiączek Paulina
Zając Aleksandra
Jurek Karolina Samborska Agnieszka Miękus Magdalena

wywalczyła podczas finału wojewódzkiego XIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Ciechanowie V miejsce.
W walce o wejście do 8 najlepszych zespołów na Mazowszu, dziewczęta pokonały po wspaniałej walce PG Joniec 3 : 2 (posiadające w swoim składzie 6 reprezentantek Polski) których trenerem jest obecny trener bramkarek reprezentacji Polski młodziczek.
W meczu o miejsce 5 dziewczęta pokonały zespół z Siedlec 2 : 1 (wicemistrzynie Polski młodziczek). Decydowała seria rzutów karnych, w której niezawodne okazały się Kinga Sałek i Patrycja Szmit, której to gol zdecydował o naszym zwycięstwie.


9.06.2011r. to dzień, który gimnazjaliści klas trzecich zapamiętają z pewnością. To dzień balu gimnazjalnego w naszej szkole.

Uroczystośc rozpoczęła się przepięknym polonezem w wykonaniu uczniów klas trzecich, przygotowanych przez panią mgr Jadwigę Górską. Młodzież bawiła sie świetnie w pięknej scenerii sali sportowej wraz ze swoimi rodzicami, nauczycielami i zaproszonymi gośćmi.

zdjęcia z uroczystości w naszej galerii


21 maja 2011 r. w Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się się gala XXVII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej. Przypominamy,że uczennice naszej szkoły - A. Peretiatko, K. Warzecha,M. Sutkowska i K. Zawadzka - zostały laureatkami tegoż konkursu. W imieniu wszystkich nagrodzonych uczennic dyplomy z rąk Pani Wandy Chotomskiej odebrała Magdalena Sutkowska.Przywiozła ze sobą dla każdej z koleżanek - i oczywiście nieocenionej Pani Agnieszki Olejarz, która zachęciła i zmobilizowała dziewczęta do pisania - pokonkursowy tomik, w którym znalazły się nagrodzone prace, z pięknymi dedykacjami Pani Chotomskiej.

zdjęcia z uroczystości w naszej galerii

Dnia 1 czerwca 2011r. nie było w naszej szkole lekcji. Uczniowie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych oraz grach i zabawach. Działał również sklepik, gdzie mozna było kupić napoje, kiełbaski z grilla oraz słodycze. Wszyscy świetnie sie bawili.W dniach 23-25 maja 2011r. 42 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wycieczce do Poronina - Zakopanego -Krakowa. Opiekę sprawowali nauczyciele: B. Bartkiewicz, D. Czyżewski, K. Grabowska, I. Sutkowska.
Pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom i dlatego pomaszerowaliśmy Halą Gąsiennicową do Murowańca i dalej do Czarnego Stawu. Zachwycały nas widoki, klimat Zakopanego i smaczna góralska kuchnia.

W ostatnim dniu pobytu zatrzymalismy się w Krakowie, by zwiedzić Katedrę na Wawelu oraz odwiedzić sarkofagi Józefa Piłsudskiego i Marii i Lecha Kaczyńskich. Uczestniczylismy równiez w zajęciach w Muzeum Narodowym w Sukiennicach na temat konfliktu pokoleń oraz sposobów kreowania świata przez artystów.Wróciliśmy do domów zmęczeni ale chętni na kolejne wyjazdy w piękne zakątki Polski

zdjęcia z wycieczki w naszej galerii


17 maja 2011r. uczniowie PG wzięli udział w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego o zasięgu miejsko-gminnym poświęconego pamięci beatyfikowanego Jana Pawła II i osiągnęli znaczne sukcesy:
Emilia Rojek (2c) zdobyła I nagrodę,
Magdalena Sutkowska (3c) - III nagrodę,
Sara Mikusek (2a) wyróznienie.16.05.2011
Znane są wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur 2011”. Konkurs odbył się pod koniec marca i miał formę jednorazowego testu, który tego samego dnia rozwiązywali uczniowie z blisko 50 państw świata – łącznie ponad 5,5 miliona uczestników. W naszym gimnazjum z zadaniami ułożonymi przez międzynarodową komisję zmierzyło się 10 uczniów. Wyróżnienie w kategorii "Kadet"otrzymał uczeń klasy IIa Piotr Zawadzki. Serdecznie gratulujemy!13 maja odbył się III Miejsko-Gminny Konkurs Języka Angielskiego "Masters of English". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów i wszyscy wrócili z nagrodami: Paulina Lis (IIc) i Patryk Bielec (IIId) zajęli III miejsce, a Ania Lis (IIc) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!


W dniu 11 maja uczniowie PG Suskowola odwiedzili Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie.
W wycieczce uczestniczyło 50 uczniów ze wszystkich klas pod opieką p. D. Czyżewskiego i p. A. Pachockiego. Uczniowie zobaczyli najnowszy sprzęt jakim dysponuje jednostka, symulatory lotu oraz symulatory poru lotniczego. Mieli możliwość strzelania z elektorniczego karabinka AK - 47 oraz wejścia do kabiny samolotu naddźwiękowego i helikopterów.

Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem, w którym uczestniczyli oficerowie szkoły lotniczej oraz lotnicy z IV Skrzydła Lotnictwa w Dęblinie.

zdjęcia z wycieczki w naszej galerii
Kolejny ogromny sukces Pauliny Woźniak - tym razem w Mistrzostwach świata!

7 maja Paulina wzięła udział w zawodach WORLD TANG SOO DO CHAMPIONSHIP 2011 WALES odbywających się w Cardiff. Zdobyła tam aż trzy medale - jeden złoty i dwa srebrne. Złoto zdobyła w kategorii walki semi contact 5- 10 stopień, zaś srebra w łamaniu desek i formach tradycyjnych.

Gratulujemy!
W dniu 5 maja 2011r. w naszej szkole odbyła sie XII edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego przygotowanego przez nauczycieli polonistów uczacych w szkole. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum.

 

 

Laureatami zostali:
w kategorii szkoła podstawowa:

  • I miejsce: Aleksandra Chołuj ucz. PSP w Suskowoli
  • II miejsce: Aleksandra Sijka ucz. PSP w Laskach
  • III miejsce: Adrianna Kowalczyk ucz. PSP w Jedlni

w kategorii gimnazjum:

  • I miejsce: Lidia Wojciechowska ucz. PG nr 1 w Pionkach
  • II miejsce: Katarzyna Warzecha ucz. PG w Suskowoli
  • III miejsce: Jakub Piuonka ucz. Pg w Suskowoli.


4 maja 2011r. odbyła sie w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny zatytułowany "Korzenie". W przedstawieniu wzięli udział uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej

zdjęcia z uroczystości w naszej galeriiW dniu 30 marca 2011r. uczniowie gimnazjum pod opieką wychowawczyń-pani Jadwigi Górskiej, pani Iwony Jurek i pani Agnieszki Olejarz wybrali sie na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem było zwiedzenie Sejmu i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Niespodzianką dla uczniów było spotkanie w Sejmie parlamentarzystów, którzy przybyli na obrady.
Natomiast wycieczka po muzeum okazała sie wspaniałą lekcja historii.

zdjęcia w naszej galerii


12 marca - uczniowie klas trzecich rozpoczęli trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Życzymy powodzenia!


6 kwietnia -Olbrzymi sukces naszych uczennic - Oli Peretiatko, Magdy Sutkowskiej (obie z kl.IIIc) oraz Kasi Warzechy i Kamili Zawadzkiej (z kl. Ib)
w XXVII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej - 2011 r.
"Społecznie pracującymi jurorami są poeci, pisarze, dziennikarze, krytycy literaccy, pracownicy naukowi Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Pomorskiej w Słupsku, nauczyciele poloniści pod przewodnictwem znanej poetki i przyjaciółki konkursu - Wandy Chotomskiej, według której jest to największa w kraju impreza kulturalna poświęcona młodym talentom literackim i promująca dziecięcą twórczość." - cytat z komunikatu jury

Dziewczyny znalazły się w wśród 81 laureatów konkursu. Ich utwory zostaną opublikowane w książce pokonkursowej "Wiatr ma w kieszeniach miliard skrzypiec".

Gratulujemy!

 

21 marca w Publicznym Gimnazjum w Suskowoli odbyły się obchody pierwszego dnia wiosny. Uczniowie całej szkoły brali udział w grach i zabawach zorganizowanych przez samorząd szkolny i jego opiekuna pana Wiesława Cybulskiego. Wszyscy mieli okazję przedstawić swoje talenty oraz wziąć udział w zawodach sprawnościowych. Zwycięzcy byli nagradzani słodyczami. W sympatyczną atmosferę wprowadzała przyjemna muzyka, która towarzyszyła imprezie nieustannie od samego początku.

obejrzyj zdjęcia w naszej galerii