GIMNAZJUM.......GIMNAZJUM.........GIMNAZJUM...........GIMNAZJUM...  
           
           
 

Aktualności

Dokumenty

Plan lekcji

Nauczyciele

Samorząd

Egzamin gimnazjalny

Doradca zawodowy

Osiągnięcia uczniów

Teatr Maska

Sport

Galeria

 

 

   

Aktualności 2011/2012


UWAGA

Uroczyste rozpoczęcie
roku szkolnego 2012/2013

3 września (poniedziałek) godz. 8.30.

 

W zakładce Dokumenty wykaz podręczników
na rok szkolny 2012/2013W dniach 1 - 3 czerwca nasze dziewczęta brały udział w finałach wojewódzkich Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w Milanówku. Mimo dobrej postawy zajęły X miejsce, pokonując w ostanim meczu turnieju PG Szczytno 10 :1 co nieco osłodziło dalsze miejsze. W eliminacjach międzypowiatowych w kategorii dziewcząt z gimnazjum brało udział 96 zespołów reprezentujące wojewódzctwo mazowieckie.

 

28 maja 2012 roku reprezentacja dziewcząt z naszego gimnazjum uczestniczyła w finale ogólnopolskiego turnieju "Gramy o złotą piłkę" imienia Stanisława Zaranka, której organizatorem był Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, prezydent miasta Warszawa, a także Legia Warszawa.
Dziewczęta zajęły Ii miejsce ulegając dopiero w finale zespołowi MOSiR Pilawa w rzutach karnych (pilawianki to mistrzynie z zeszłego roku i trzech lat).
Zawody odbywały się na stadionie PEPSI ARENA w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej.Na dziewczęta czekały liczne atrakcje, min. strzelanie karnych Jerzemu Dudkowi (Monika Żyła pokonała p. Jurka), pokazy musztry paradnej Reprezentacyjnej Orkiestry Policji Państwoej, pokazowy mecz oldbojów Legii (Ćmikiewicz, Rzeźniczak, Murawski) oraz spotkanie z postaciami z trzeciej części filmu Madagaskar - lwem i pingwinami.
Dziewczęta otrzymały puchar oraz indywidualnie medale, dyplomy i piłki, na których swoje autografy złożyli min. Jerzy Dudek oraz "Jankes" gwiazdor z radia ESKA.

 

 

 

więcej zdjęć


   
Dnia 18 maja 2012 roku odbył się finał IV Miejsko – Gminnego Konkursu Języka Angielskiego „Masters of English” dla młodzieży gimnazjalnej, którego organizatorami są Doradcy Metodyczni w Pionkach MSCDN Wydział w Radomiu. Do PSP 5 w Pionkach, gdzie odbywały się zmagania, przybyło 12 uczniów z Publicznego Gimnazjum nr 1 i 2 w Pionkach, PG w Jedlni i PG w Suskowoli.

Zostali oni zakwalifikowani, po napisaniu etapu szkolnego, w którym uzyskali bardzo wysokie wyniki. Trzeba przyznać, że zadania konkursowe były bardzo trudne i podchwytliwe, ale uczniowie świetnie dali sobie z nimi radę. Mieli oni 60 minut na rozwiązanie zadań ze słuchania, gramatyki i czytania ze zrozumieniem oraz na napisanie krótkiej pracy pisemnej.
Miło nam zakomunikować że uczennica klasy IIIc Paulina Lis zdobyła II miejsce a Jakub Pionka (IIb) zajął miejsce III. Kamila Zawadzka (IIb) otrzymała wyróżnienie. Dla Pauliny jest to już drugi z rzędu sukces w edycji tego konkursu natomiast uczniom klas II serdecznie gratulujemy i życzymy podobnych osiągnięć w przyszłym roku.


15.05.2012r. Sukcesy naszych uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR 2012!

Dominika Warchoł z klasy Ic uzyskała wynik "bardzo dobry", a Maciek Samborski z klasy IIc wyróżnienie. Obydwoje startowali w kategorii "Kadet". Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkonego.


 

10 maja na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie reprezentacja dziewcząt naszego Gimnazjum zwyciężyła w rozgrywkach eliminacyjnych oraz półfinałowych 52 TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ „GRAMY O ZŁOTĄ PIŁKĘ” organizowanym przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Nasze dziewczyny występowały w składzie: Kinga Sałek, Joanna Kobylas, Magdalena Dziewit, Dominika Jamka, Weronika Gwardiak, Monika Wiśniewska i Monika Żyła
Trenerem naszych dziewcząt jest p. Adrian Pachocki. Królem strzelców została Joanna Kobylas (12 bramek), a najlepszą bramkarką Dominika Jamka (1 strzał nie obroniony).
W dniu 28 maja 2012 roku o godz. 13.30 nasze dziewczęta rozegrają mecz finałowy z zespołem MOSIR Pilawa na płycie głównej stadionu Legii Warszawa przy ul. Łazienkowskiej


27.04.2012r. Sukcesy naszych uczennic!

Wśród laureatów konkursu "Nasza mała ojczyzna - Pionki i okolice" zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu Filia w Pionkach, Kozienicki Park Krajobrazowy i Doradców Metodycznych w Pionkach znaleźli się:
Paulina Agaczyńska (IIb), która zdobyła II nagrodęw kategorii fotografia;
Monika Wiśniewska (IIc) - I nagroda, Kinga Mamcarz (IIc) - III nagroda i Patrycja Miekus(Ib) - wyróznienie w kategorii prace plastyczne oraz
Aleksandra Sijka(Ib) i Barbara Bzdzikot (Ib) - III nagrody w kategorii prac literackich.

Serdecznie gratulujemy!


24 kwietnia
W dniu dzisiejszym uczniowie klas trzecich rozpoczęli trzydniowe zmagania egzaminacyjne. Dziś pisali część humanistyczną egzaminu gimnazjalnego, jutro napiszą część matematyczno-przyrodniczą, a w czwartek część z języka angielskiego.

Trzymamy kciuki!

 

 


17 kwietnia 2012 r. uczennica naszej szkoły Klaudia Janas z klasy IIc  zdobyła wyróżnienie w finale konkursu "Kocham moją Ojczyznę" w Radomiu.

7 kwietnia odbyła się w naszej szkole XIII edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego. Dyktando najlepiej napisał Jakub Pionka (IIb). Drugie miejsce zajęła jego koleżanka z klasy - Kamila Zawadzka. 


W VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego z kategorią obcojęzyczną "Obraz a słowo", organizowanego przez Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, uczniowie kl IIb - Kamila Zawadzka i Jakub Pionka - zdobyli wyróżnienia. Gratulujemy młodym twórcom!!!


Katarzyna Warzecha z kl. IIb została wyróżniona w XXVIII Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Gratulujemy! To już drugi sukces literacki Kasi w tak prestiżowym konkursie.


więcej zdjęć

21 marca 2012r. w naszej szkole odbyły się huczne obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował liczne zabawy i konkursy, w tym konkurencje sportowe. Impreza przybrała charakter międzyklasowej rywalizacji, którą zwyciężyła klasa 1a, drugie miejsce zajęła klasa 1b, natomiast trzecie miejsce przypadło klasie 3a. Ponadto każdy uczestnik został nagrodzony słodkim upominkiem.
Zgodnie z tradycją, jury w składzie: p. Katarzyna Grabowska-Adamiec, p. Anna Deja oraz p. Łucja Styś,wybrało miss i mister`a szkoły, którymi zostali: Dominika Gniwek i Patryk Bzdzikot.
Dobra organizacja i duże zaangażowanie ze strony uczniów zapewniło młodzieży jak i nauczycielom miło spędzony czas.

 


21 marca 2012 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się IX Diecezjalny Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej, w którym brały udział uczennice naszej szkoły. Wszystkie wróciły z konkursu z nagrodami.
 
recytacja
Klaudia Janas IIc - I miejsce
Sara Mikusek IIIa - III miejsce
Emilia Rojek IIIc - wyróżnienie
 
konkurs wokalny
Izabela Emanowicz kl. Ia - III miejsce
Weronika Sałbut kl. Ia i Joanna Żarłok kl. Ib - wyróżnienia
 

 


16 marca 2012r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne XXXV Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W konkurskie wzięło udział 9 drużyn ze szkół naszej gminy. Ucznioweie rozwiązywali test pisemny a potem odpowiadali na pytania komisji.
Uroczystość uświetnił występ Amatorskiego Teatru "Maska". Zaproszeni goście i uczestnicy mogli obejrzec brawurowo wykonany kabaret "W Kopydłowie" . Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

więcej informacji i zdjęcia

 


W dniach 16 - 20.01.2012 w PZS odbywały się zajęcia dla uczniów w ramach programu  „Poprzez czynny wypoczynek walczymy z agresją wśród dzieci i młodzieży”.

Prowadzenie i opieka nad uczniami: Adrian Pachocki, Jakub Jasek i Dariusz Czyżewski.

Zajęcia odbywały się w godz. 9.00 - 13.00

zdjęcia i inne informacje w galerii szkoły podstawowej

 


22 grudnia 2011 r. uczniowie szkoły podstawowej wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując Jasełka. Program w ogromnym skupieniu obejrzeli zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie PZS. Widzów zachwyciły dekoracje, kostiumy oraz talenty wokalne i aktorskie. Serdecznie dziękujemy.

zdjęcia z Jasełek w galerii szkoły podstawowej


Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył sie konkurs plastyczny "Najpiękniejszy Anioł", w którym udział brali zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum. Powstały przepiękne figurki aniołów wykonane różnorakimi technikami. Równorzędne nagrody w konkursie otrzymały uczennice Karolina Zawadzka kl III szkoła podstawowa, Natalia Bukowska kl V, Paulina Agaczyńska kl II gimnazjum. Komisja w składzie P Katarzyna Bujnowska, P Małgorzata Niemirska, P Anna Siek.

w galerii zdjęcia z konkursu


19 grudnia w PG nr 2 w Pionkach odbył się konkurs recytatorski POLSCY ROMANTYCY. Konkurs wygrała nasza uczennica - Klaudia Janas z kl. II c. Drugie miejsce zajęła Emilia Rojek z kl. IIIc . Wspaniale zaprezentował się również Mikołaj Cybulski (kl.II c), który recytował fr. "Balladyny" i III cz. "Dziadów". Wszystkim gratulujemy!

12 grudnia wyniki swojej pracy zaprezentował zespół uczniów klasy IIb realizujących projekt gimnazjalny "Jacy jesteśmy? - nasza szkoła w liczbach i procentach" pod kierunkiem p. Urszuli Wojciechowskiej . Uczniowie przygotowali i przeprowadzili wśród swoich kolegów i koleżanek ankietę,k tórej wynki przedstawili w formie graficznej oraz przygotowali portrety statystycznego gimnazjalisty i statystycznej gimnazjalistki naszej szkoły.

zdjęcia w naszej galerii

 


Reprezentacja PG Suskowola dziewcząt w unihokeju wygrała finałowy turniej unihokeja w ramach XIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, kóry odbył się w dniu 10 grudnia 2011 roku w PG nr 10 w Radomiu.Tym samym dziewczyny wywalczyły awans do finału wojewódzkiego w czerwcu
W zawodach brało udział 7 drużyn żeńskich. W turnieju nasz zespół pokonał : PG nr 13 Radom 2:0, PG Stromiec 3:0, PG Makowiec 2:0, PG nr 2 Radom 5:0 i w finale po rzutach karnych 2;1 PG Jedlińsk
Nasza reprezentacja:
- Magdalena Dziewit, Kinga Sałek, Joanna Kobylas, Patrycja Szmit, Paulina Agaczyńska, Weronika Sałbut, Klaudia Pachlerska, Dominika Jamka, Monika Żyła, Natalia Zawadzka, Klaudia Janas

23 listopada odbyła sie kolejna prezentacja w ramach projektu gimnazjalnego. Tym razem tematem projektubył "Travel of London" - podróż po Londynie. Uczniowie klasy IIIa pod opieką pani Aldony Podsiadłej przygotowali dla uczniów oraz nauczycieli prezentację multimedialnąwraz z tekstami czytanymi, które wzbogacone zostałyciekawą muzyką. Trzecioklasiści przedstawili historię Londynu, a także interesujące i przydatne zagadnienia związane z tym miastem.

zdjęcia w naszej galerii


Podsumowanie projektu "Patriotyzm niejedno ma imię"
Dnia 10 listopada 2011r. na sali gimnastycznej PZS w Suskowoli odbyło sie uroczyste podsumowanie projektu pt. "Patriotyzm niejedno ma imię", który koordynowała pani Beata Bartkiewicz.
W przygotowaniu projektu wzięło udział 12 grup, które pracowały pod opieką 5 nauczycieli.
Grupy pracujące pod opieka p. Katarzyny Bujnowskiej stworzyły "Galerię malarstwa Historycznego", "Impresje historyczne" i "Sztandary krzyżackie"
Pan Wiesław Cybulski opiekował sie grupami, które przygotowały "Galerię sławnych Polaków".
Grupy Pani Agnieszki Olejarz stworzyły zbiór wierszy patriotycznych.
Grupa Pani Iwony Sutkowskiej przeprowadziła badania świadomości patriotycznej uczniów gimnazjum oraz fotorelację z przebiego projektu.
grupy pracujące pod opieką Pani Beaty Bartkiewicz przygotowały widowisko teatralne

zdjęcia w naszej galerii


W dniu 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas II i III pod opieką nauczycieli przygotowali program artystyczny pt. "Z życia pewnej szkoły"

zdjęcia w naszej galerii


5 października odbyły się w naszej szkole wybory samorządu szkolnego.


Mamy kolejną laureatkę konkursu literackiego!
Magdalena Sutkowska (dziś już absolwentka) reprezentowała naszą szkołę w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim CZYTAMY I PISZEMY i zajęła III miejsce. Gratulujemy Magdzie i pani Agnieszce Olejarz, która próbuje "wyławiać" literackie talenty.


W zakładce dokumenty dostępny jest regulamin realizacji projektu gimnazjalnego w naszej szkole oraz proponowana przez nauczycieli tematyka projektów


W zakładce egazamin gimnazjalny znajdziesz terminy egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2011/2012


Archiwum:

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2010/2011