Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2022/2023

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Zajęcia pozalekcyjne

Osiągnięcia uczniów

  Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Logopeda

Pedagog

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2021/2022Zapoznaj się i zapamiętaj 


            

Dnia 24 czerwca 2022 r. w piątek odbyło się zakończenie roku szkolnego 2021/2022. Uczniowie klasy VIII przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom i zatańczyli tradycyjnego poloneza. Pani Dyrektor Ewa Pałucka przedstawiła wyniki w nauce i zachowaniu, wyróżniła uczniów, którzy mieli najwyższą średnią ocen w szkole oraz podsumowała dokonania. 

Listy gratulacyjne otrzymali rodzice uczniów klasy VIII, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. 

Absolwenci szkoły podziękowali Pani Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu oraz pracownikom szkoły za trud pracy dydaktyczno-wychowawczej.

Na zakończenie Pani Dyrektor przypomniała o bezpieczeństwie w czasie wakacji i życzyła udanego wypoczynku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


,,Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Tato...''

Dnia 22 czerwca 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i Publicznego Przedszkola w Suskowoli wierszem, piosenką i tańcem podziękowały rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. 

W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Pionki - p. Mirosław Ziółek, Sekretarz Gminy Pionki - p. Katarzyna Konopska, Skarbnik Gminy Pionki - p. Sylwia Jaskulska i Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu - p. Alicja Olszewska. Pani Dyrektor serdecznie powitała zaproszonych gości, po czym złożyła najserdeczniejsze życzenia rodzicom. 

Miło było patrzeć na dumne i uśmiechnięte twarze rodziców, na których jednocześnie nie dało się ukryć wzruszenia. 

Po pięknych występach przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom serduszka. 

Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie programu artystycznego: p. Dorocie Jasiuk, p. Alicji Tęczy i p. Katarzynie Bujnowskiej. 

Cała uroczystość upłynęła w niezwykle rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy na film 


 

W dniu 18.06.2022r. w miejscowości Jedlnia odbył się ,,Bieg Dla Niepodległej "Kocham Polskę"

im. Tomasza Wróbla''. Na starcie byli też uczniowie naszej szkoły. Każdy z uczestników dostał

pamiątkowy medal i poczęstunek. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie. 


Nie zawsze sukces jest najważniejszy

Oto Grupa, która reprezentowała szkołę, biorąc udział w konkursach artystycznych, ale przede wszystkim rozwijała różne umiejętności, a może nawet pokonywała...

Brawa dla Was Dziewczyny!


DWUDNIOWA WYCIECZKA  UCZNIÓW KLAS I – III

DO KRAKOWA I WIELICZKI

Do tego wyjazdu przygotowywaliśmy się długo. Z niecierpliwością czekaliśmy na dzień 14 czerwca, a gdy nadszedł wszyscy punktualnie zebraliśmy się pod szkołą, aby rozpocząć przygodę.

Kraków przywitał nas wspaniałą pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty u smoka. Następnie przemieściliśmy się na Wzgórze Wawelskie, a potem  udaliśmy się na Rynek Główny. Tam zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Krakowa m.in. Kościół Mariacki wraz ze słynnym ołtarzem Wita Stwosza. Popołudnie spędziliśmy w Kopalni Soli w Wieliczce.

Drugiego dnia wycieczki świetnie bawiliśmy się w Ogrodach Doświadczeń im. Stanisława Lema. Weszliśmy także na Kopiec Kościuszki, aby podziwiać panoramę Krakowa.

Dwa dni szybko minęły. Pozostały nam wspaniałe wspomnienia…

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Sukces naszych uczniów

w Ogólnopolskim Turnieju Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego

             

9.06.2022 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbył się konkurs recytatorski. Naszą szkołę reprezentowali:

- Michalina Mularska - kl. 2,

- Ksawery Baran - kl. 3,

- Natalia Węgrzynowska - kl. 4,

- Bartosz Marchewka - kl. 5.

W kategorii młodszej laureatką 1 nagrody została Michalina Mularska przygotowana przez p. Magdalenę Samelę-Grabiec.

w Kategorii klas IV - VIII 1 nagrodę otrzymał Bartosz Marchewka przygotowany przez p. Beatę Bartkiewicz.

Gratulujemy sukcesów wszystkim uczestnikom. 


Sukces Wiktorii

Z dumą informujemy, że Wiktoria Molenda z kl. 6 została wyróżniona w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim "17 gramów miłości". Niesamowicie cieszymy się z osiągnięcia! Brawo!

Opiekunem uczennicy była p. Agnieszka Olejarz.


Z ogromną przyjemnością informujemy, że nasze uczennice - Laura Jurek (kl. 6), Klaudia Miękus (kl. 6)  i Maja Żywczyk (kl. 7) - zdobyły kwalifikacje do wystawy w Ogólnopolskim konkursie literacko-plastycznym "Zwierzęta w rodzinie" organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury przy ulicy Grunwaldzkiej 5 w Krakowie. Pragniemy zauważyć, że konkurs skierowany był do wszystkich, którzy nie ukończyli 21 lat. Dziewczętom gratulujemy bardzo wiosennie i życzymy dalszych sukcesów.


Wycieczka na Dolny Śląsk

W dniach 1.06-3.06.2022 r. uczniowie z klas IV-VIII pod opieką wychowawców: Beaty Bartkiewicz, Iwony Jurek i Katarzyny Grabowskiej - Adamiec uczestniczyli w wycieczce na Dolny Śląsk.

Program zakładał zwiedzanie Wrocławia, Panoramy Racławickiej, twierdzy Srebrnogórskiej, Kościoła Pokoju w Świdnicy, ale także piesze wędrówki po Górach Sowich i zdobycie szczytu Wielkiej Sowy na wysokości 1015 m n.p.m.

Ostatni dzień wyjazdu obfitował w dobrą zabawę na kręgielni w Sky Tower we Wrocławiu oraz w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uczniowie mogli podziwiać tysiące roślin zgromadzonych w sercu Wrocławia. Wypoczynkowi sprzyjała piękna, słoneczna pogoda. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


  

Dzień Dziecka i Dzień Sportu 

to święto, które uwielbiają wszystkie dzieci. W naszej szkole tego dnia było wesoło i kolorowo. Były rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej, pieczenie kiełbasek na ognisku, wata cukrowa, pokazy sprzętu strażackiego, ozdabianie drewnianych breloczków. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy i tatuaże. Nie zabrakło również słodkości i upominków od rodziców. To był wspaniały dzień.

Wszystkim Dzieciom życzymy dużo zdrowia, beztroski i wiele radości!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Rejonowy Konkurs Poezji Patriotycznej

30.05.2022 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisku odbył się XX Konkurs Poezji Patriotycznej.

Naszą szkołę reprezentowali Natalia Węgrzynowska kl. IV oraz Bartłomiej Marchewka kl. V.

Gratulujemy udanych występów i życzymy sukcesów na kolejnych konkursach.


SUKCESY RECYTATORSKIE MICHALINKI Z KL. II

W zeszłym tygodniu Michalinka Mularska reprezentowała naszą szkołę w dwóch konkursach recytatorskich.

Miło nam poinformować o jej sukcesach :

- II miejsce w konkursie recytatorskim „W hołdzie polskim poetkom” – organizator PSP nr 2 w Pionkach,

- wyróżnienie w Koncercie Laureatów XXXIX Małego Konkursu Recytatorskiego – organizator Towarzystwo Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” we współpracy z MOK „Amfiteatr”  Radom

Opiekunem małej recytatorki była p. Magdalena Samela – Grabiec.

Cieszymy się, że talent i praca Michalinki zostały docenione.


I Regionalnym Turnieju BRD pt. "Z rowerem za pan brat"

W dniu 19 maja 2022 roku uczniowie klasy V PSP w Suskowoli wzięli udział w I Regionalnym Turnieju BRD pt. "Z rowerem za pan brat", który odbył się w m. Stare Zawady. Drużyna 5 uczniów uczestniczyła w zmaganiach podczas rozwiązywania testu teoretycznego, jazdy po torze przeszkód oraz jeździe rowerem po miasteczku rowerowym. W teście teoretycznym najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie Milena Mazur oraz Aleksander Szcześniak - obydwoje III miejsce w gronie 50 startujących uczestników. Wyniki pozostałych uczniów: VII miejsce Bartosz Marchewka, IX Janek Trybuła i XI miejsce dla Adama Połcia. W testach praktycznych czwórka naszych zawodników pokonał przejazd bezbłędnie, mały błąd popełnił jedynie Adam Połeć. Dzięki dobrym wynikom wszystkich konkurencji reprezentacja naszej szkoły wywalczyła V miejsce wśród 10 szkół biorących udział w turnieju BRD. Indywidualnie najlepszy wynik wynik z naszej szkoły uzyskała Milena Mazur. Pozostali uczniowie klasy V wzięli udział w zorganizowanym festynie, który obejmował: pokazy Straży Pożarnej z Jedlińska, pokazy sprzętu KM Policji w Radomiu, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, labirynt rowerowy.

Wszyscy uczestnicy turnieju i festynu mieli możliwość zjedzenia kiełbasek z grilla, wzięcia udziału    w losowaniach "koła fortuny" z możliwością wygrania breloczków i odblasków rowerowych. Patronat nad turniejem objęli Mazowiecki Kurator Oświaty, Komenda Miejska Policji w Radomiu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu oraz Wójt Gminy Jedlińsk. Opiekunami naszego zespołu byli: p. Iwona Jurek i p. Dariusz Czyżewski. Uczniowie obiecali, że w przyszłym roku zawalczą o miejsca medalowe.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniach 12.05.2022r i 17.05.2022r odbyły się egzaminy, teoretyczny i praktyczny, na Kartę Rowerową w klasie IV. Wszyscy uczniowie wykazali się zarówno wiadomościami teoretycznymi, związanymi z przepisami ruchu pieszych i rowerzystów, oraz pokazali dobre umiejętności jazdy rowerem, podczas przejazdów na torze egzaminacyjnym. Klasa IV odbyła również szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (z p. K. Śmietanką). Wszystkim nowym "cyklistom" składamy życzenia bezpiecznego i pełnoprawnego uczestnictwa w ruchu drogowym.


  

W ramach Mazowieckiego Tygodnia Bezpieczeństwa w dniu 18 maja 2022 r. zostały zorganizowane spotkania uczniów klas „0” – VIII z przedstawicielami Komisariatu Policji w Pionkach. Podczas prowadzonych przez policjantów prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się, jak należy zachować się w różnych sytuacjach, których można doświadczyć w szkole i w środowisku oraz na drodze. Zwrócono również uwagę na profilaktyką ryzykownych zachowań wśród młodzieży oraz na odpowiedzialność karną nieletnich. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


  

W dniu 17 maja 2022 r. w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego na lata 2022-2024 "Bezpieczny Powiat Radomski", a także w związku z prewencją społeczną oraz w trosce o bezpieczeństwo dzieci, młodzieży i seniorów z terenu powiatu radomskiego odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy Pożarniczy pn. "Jedną iskrą wzniecisz pożar". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy ósmej Hubert Sałbut i Wojciech Patyna, którzy napisali test. Wyniki konkursu zostaną podane w późniejszym terminie. Dziękujemy uczniom i życzymy sukcesów.


14 maja 2022 roku odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Turniej odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Płońsku.

Aleksander Szcześniak uczeń kl. V  reprezentował nasz powiat, gminę i szkołę.

Dziękujemy Olkowi i za bardzo dobry występ. 


3 MAJA

29 kwietnia 2022 r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Chcąc przybliżyć uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii, klasa IV i V

pod kierunkiem p. K. Grabowskiej -  Adamiec i p. I. Jurek przygotowała montaż słowno–muzyczny.

Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, pielęgnowania patriotyzmu

oraz do przeżycia dumy z tego, że jesteśmy Polakami.

Zapraszamy do: 

- obejrzenia zdjęć 

- wysłuchania fragmentów nagrań 

Klara 

Oliwia i Antek 


26 kwietnia uczniowie klas 4-8 wybrali się na wyjazd do Teatru Powszechnego

im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Uczniowie obejrzeli spektakl "Chłopcy z Placu Broni" w reżyserii Michała Derlatki.

To wzruszająca opowieść o chłopcach, którzy toczą walkę o tytułowy plac.

Ze sceny płynie przesłanie, że wierność sprawie wymaga nawet ofiary życia. Mamy nadzieję,

że spektakl na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów.

Opiekę sprawowali: Beata Bartkiewicz, Iwona Sutkowska, Katarzyna Grabowska-Adamiec.


"Sprzątamy dla Polski"

W dniu 22.04. w Święto Ziemi uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawcami wzięli udział w III edycji akcji "Sprzątamy dla Polski". Celem akcji jest troska o środowisko naturalne jak również kształtowanie postawy postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. Uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice posprzątali teren wokół szkoły oraz pobliski las. Na zakończenie wychowawcy podziękowali uczniom za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


17 marca 2022 r. nasza szkoła kolejny raz uczestniczyła w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "KANGUR 2022". Wzięło w nim udział 35 uczniów.

Miło nam poinformować, że wyróżnienia otrzymali:

kategoria: Żaczek

- Aleksandra Rzeszut - opiekun p. Magdalena Samela-Grabiec

kategoria: Beniamin

- Bartosz Marchewka - opiekun p. Iwona Sutkowska

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Marzec w naszej szkle został ogłoszony miesiącem matematyki i TIK (Technologii informacyjno-komunikacyjnej).

Przeprowadzono szereg działań mających na celu propagowanie matematyki, logicznego myślenia i umiejętności fotograficznych, informatycznych i cyfrowych oraz elementów programowania i projektowania.

NASZE  PRZEDSIĘWZIĘCIA 

Koordynatorami działań byli: p. Iwona Sutkowska, p. Beata Kęska i p. Dariusz Czyżewski

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


 

     

 

Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zdrowych, spokojnych,  pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych, 

optymizmu i wiary w lepsze jutro

oraz radosnych chwil spędzonych w gronie rodzinnym

życzą

Dyrektor i Pracownicy

 Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli


W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym z programem ambasadorskim "Matematyka w Obiektywie", który uzyskał grant Ministerstwa Edukacji i Nauki i otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie.

Koordynatorami działań w ramach konkursu byli: Beata Kęska, Iwona Sutkowska, Dariusz Czyżewski.


Międzynarodowy Dzień Teatru

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca, w naszej szkole odbył się cykl działań mających na celu promowanie informacji na temat teatru i uświadomienie roli tej dziedziny sztuki w życiu i relacjach międzyludzkich.

Uczniowie klas IV i V wykonali maski z masy papierowej i poznali historię teatru antycznego na lekcjach języka polskiego. Z tych prac wykonano wystawę, która stanowi dekorację sali teatralnej.

29 marca we wtorek odbyły się warsztaty teatralne dla młodszych uczniów naszej szkoły z  kl.0-5.

Poznali oni podstawowe pojęcia związane z teatrem: antrakt, scena, garderoba, scenografia itp.

Wykonali ćwiczenia dykcyjne i oddechowe. Poznali zasady zachowania w teatrze. 

Członkowie grupy teatralnej przygotowali scenki inspirowane tragedią "Romeo i Julia" Williama Shakespearea, które zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom.

Zajęcia przygotowała i przeprowadziła pani Beata Bartkiewicz.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Sukcesy Naszych Recytatorów

    

24.03.2022 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie 45 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" i XXXIX Małego Konkursu Recytatorskiego.

W przesłuchaniach wzięło udział 48 recytatorów. Naszą szkołę reprezentowali:

Mularska Michalina kl. 2 - opiekun Magdalena Samela-Grabiec,

Baran Ksawery kl. 3 - opiekun Małgorzata Niemirska

Furga Bartosz kl. 3 - opiekun Małgorzata Niemirska

Wasiak Antonina kl. 3 - opiekun Małgorzata Niemirska

Węgrzynowska Natalia kl. 4 - opiekun Beata Bartkiewicz

Marchewka Bartosz k. 5 - opiekun Beata Bartkiewicz

Nagrody i wyróżnienia zdobyli: 

Mularska Michalina - nagroda,

Wasiak Antonina - wyróżnienie,

Węgrzynowska Natalia - wyróżnienie,

Marchewka Bartosz - wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesów uczniom i opiekunom.


„Pochyla się sosna ku sośnie i szumi….

A o czym? O wiośnie,

Że wiosna wędruje po dróżkach

I czasy wyczynia jak wróżka”.

21 marca w radosnych nastrojach uczniowie klas 0–III powitali upragnioną wiosnę. Na szkolnych korytarzach już od rana było kolorowo i wesoło. W klasach dzieci zostały zapoznane z tradycjami ludowymi dotyczącymi pierwszego dnia wiosny. Świętowanie tego wyjątkowego dnia rozpoczęliśmy od pokazu mody wiosennej. Reprezentanci poszczególnych klas w takt muzyki prezentowali się w swoich barwnych strojach. Następnie uczniowie w grupach wykonali piękne prace plastyczne na temat wiosny. Na podsumowanie dzieci rozwiązywały zagadki wiosenne, z którymi świetnie sobie poradziły. Pierwszy Dzień Wiosny    w naszej szkole upłynął w wyśmienitych nastrojach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Szanowni Państwo, Rodzice i Opiekunowie!

Zapraszamy do zapoznania się z listem Ministra Zdrowia 


14.03.2022 roku dzieci z klas 0 - III były w kinie Helios w Radomiu na filmie fabularnym pt. "Skarb Mikołajka". Bohaterowie szukali zaginionego skarbu, ale najcenniejszym okazała się przyjaźń. Było to bardzo miło spędzone poniedziałkowe przedpołudnie.


Miło nam poinformować, że Oliwia Marzec, uczennica klasy siódmej, otrzymała nagrodę w konkursie plastyczno-literackim, pt. "Walentynka dla bohatera książkowego".

Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. 

Gratulujemy!! 

    


 

W dniu 12 marca 2022 r. w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni Letnisku odbyły się powiatowe eliminacje XLV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”.

Organizatorem turnieju był  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Zarząd Oddziału Powiatowego w Radomiu we współpracy z RDLP w Radomiu i Nadleśnictwem Radom pod patronatem honorowym Starosty Radomskiego  Waldemara Trelki.

Naszą szkołę i gminę Pionki w I grupie wiekowej reprezentował Aleksander Szcześniak uczeń klasy V.

Uczestnicy musieli rozwiązać test wiedzy oraz odpowiedzieć na wylosowany zestaw pytań. Aleksander zajął I miejsce w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentował nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Szkoła włącza się w POMOC DLA UKRAINY

Od piątku 25 lutego 2022 r. w naszej szkole prowadzimy akcję pomocy Ukrainie. Zbieramy żywność długoterminową, kosmetyki i chemię, środki higieniczne i środki opatrunkowe. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przekazane do punktu zbiórki zorganizowanego w Urzędzie Gminy Pionki. 

Informacje na stronie Gminy Pionki 


  

W dniu 28 lutego 2022 r. w Urzędzie Gminy Pionki odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowali Aleksander Szcześniak ucz. kl. V i Hubert Sałbut ucz. kl. VIII.  Po napisaniu testu zostali wyłonieni najlepsi. Aleksander Szcześniak zajął I miejsce w młodszej grupie wiekowej i będzie reprezentował naszą gminę i szkołę na eliminacjach powiatowych. Hubert Sałbut był IV w drugiej grupie wiekowej. Dziękujemy uczniom, a Aleksandrowi życzymy dalszych sukcesów.


Tygodniowy plan zajęć od 28.02.2022 r.

Klasa I 

Klasa II 

Klasa III 

Klasa IV 

Klasa V 

Klasa VI 

Klasa VII 

Klasa VIII 

 

Szanowni Państwo Rodzice!

zapraszam do udziału w webinarze  pt. "Jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym wśród dzieci i młodzieży?", zaplanowanym na dzień 25 lutego 2022 r. w godzinach od 17.15 do 18.45

Więcej informacji i link do spotkania 


Bal karnawałowy

    

24 lutego w naszej szkole odbyły się bale na zakończenie karnawału. W pięknie udekorowanych salach najpierw bawili się najmłodsi uczniowie wraz z opiekunami. Były konkursy, zabawy i słodkości przygotowane przez rodziców. W godzinach popołudniowych zabawę rozpoczęli uczniowie klas starszych pod opieką wychowawców. Samorząd szkolny wraz z opiekunem p. Wiesławem Cybulskim zapewnił oprawę muzyczną, przygotował konkursy i zabawy, w których chętnie uczestniczyli uczniowie. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritasu

24 lutego w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości z okazji tłustego czwartku. Tradycyjnie w naszej szkole wolontariusz wraz z rodzicami przygotowali pączki, faworki i inne słodkości. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby drugiego człowieka, serdecznie dziękujemy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. 


Szanowni Państwo Rodzice,

nawiązując do konferencji Reaguj i wspieraj - nowe oblicza zagrożeń, która odbyła się w dniu 23 lutego 2022 r., przypominamy i zapraszamy do udziału w webinarze Dobre praktyki szkół wobec występujących zagrożeń w dniu 9 marca 2022 r. w godzinach od 17.30 do 18.30.

Link do transmisji  


21 lutego z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w CKZiU w Pionkach odbył się konkurs języka polskiego dla uczniów klas VIII z regionu. Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Patyna i Kacper Dejniak, którzy zdobyli wyróżnienie. Opiekunem uczniów była p. Beata Bartkiewicz.

Szanowni Państwo Rodzice!

zapraszam do udziału w webinarze  pt. "Jak rozpoznać i przeciwdziałać zaburzeniom depresyjnym wśród dzieci i młodzieży?", zaplanowanym na dzień 25 lutego 2022 r. w godzinach od 17.15 do 18.45

Więcej informacji i link do spotkania 


Szanowni Państwo Rodzice!

Zapraszamy do udziału w konferencji "Reaguj i wspieraj - nowe oblicza zagrożeń", która odbędzie się w dniu 23 lutego 2022 r. w godz. 1100 - 1400 (on-line) 


Szanowni Państwo Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Informujemy o zmianach planu od dnia 14.02.2021 r. dotyczą one uczniów klas: I, III, IV, V, VI, VII i VIII. 

Prosimy o zapoznanie się z podanym poniżej planem:

klasa I 

klasa III 

klasa IV 

klasa V 

klasa VI 

klasa VII 

klasa VIII 


Bezpieczne ferie zimowe – o czym warto pamiętać!

Zachęcamy do zapoznania się z:

- poradnikiem bezpiecznego wypoczynku 

- zasadami  bezpieczeństwa dotyczącymi zabaw  na śniegu, lodowisku i podczas kuligu 

- bezpieczeństwa na stoku 

- bezpieczne poruszania się w górach 

- informacjami za strony MEiN 


Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że od  27 stycznia tj. czwartku do 14 lutego 2022 r. wszyscy uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej.

Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym.

Zarządzenie nr 7/2021/2022 Dyrektora PZS w Suskowoli

z dnia 26 stycznia 2022 r. 


Szanowni Państwo Rodzice!

Informujemy, że spotkania z wychowawcami klas w dniu 27.01.2022 r. tj. czwartek odbędą się zdalnie, według ustalonego harmonogramu.


Szanowni Państwo Rodzice!

Informujemy, że spotkania z wychowawcami klas w dniu 27.01.2022 r. tj. czwartek odbędą się zdalnie, według ustalonego harmonogramu.


W ramach ogólnopolskiej akcji "Razem na Święta", do której tradycyjnie przystąpiła nasza szkoła, wzięliśmy udział w następujących akcjach:

  •  "Paczuszka dla maluszka", której celem była zbiórka pieluch oraz chemii kosmetycznej                dla dzieci z różnych ośrodków pomocowych. Zebrane materiały zostały przekazane przez            p. katechetkę do parafii w Suchej.
  • Wsparcie finansowe dla rodziny z naszej gminy poszkodowanej w pożarze. 
  • Zbiórka karmy dla przytuliska dla zwierząt w Pionkach.

Uwaga Wścieklizna!

        

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

w związku z odnotowywanymi w województwie mazowieckim (m.in. powiat radomski) przypadkami wścieklizny wśród zwierząt wolno żyjących (m.in. lisów, nietoperzy, saren itp.) oraz domowych (np. kotów) prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami:

Prezentacja 

Ulotka 


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022, 7 stycznia 2022r.  jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie będą odbywać się zajęcia online.


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Zdrowych, spokojnych

i pełnych rodzinnego ciepła

Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności

w Nowym Roku 2022

życzy

 Ewa Pałucka

 Dyrektor

 PZS w Suskowoli


Zarządzenie nr 3/2021/2022 Dyrektora PZS w Suskowoli

z dnia 15 grudnia 2021 r. 


Okres świąt Bożego Narodzenia to czas życzeń, miłości i przebaczenia.

Nowy Rok przynosi nadzieję na realizację marzeń i zamierzeń.

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie uczcili ten szczególny czas śpiewem, tańcem, grą i recytacją, by wprowadzić w atmosferę tych najpiękniejszych w roku świąt.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania  i zdjęć 


Szanowni Państwo Rodzice!

Zachęcamy Państwa do zapoznanie się z:

- listem Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie diabetologii

   prof. dr hab. n. med. Agnieszki Szypowskiej  

- ulotką informacyjną o objawach cukrzycy typu 1 u dziecka 


Miło nam poinformować, że Nikodem Chołuj z klasy II zajął III miejsce  w konkursie plastycznym „List do Świętego Mikołaja”, którego organizatorem był MOK w Pionkach.                                             Sukces Nikosia jest ogromy, gdyż  w konkursie oceniono 130 prac.


 


  

6 grudnia do klas 0-3 zawitał Mikołaj z hojnymi prezentami. Dzieci przywitały gościa piosenką, wierszykami oraz tańcem. Odwiedziny Mikołaja dostarczyły maluchom wiele miłych wrażeń i dużo radości.

   


Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ”Zamyślenie nad cudownością świata”

 W Zespole Szkół Katolickich we Włocławku w dniu 9 listopada br. odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej wyłaniającej laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Zamyślenie nad cudownością świata", nad którym honorowy Patronat objęli J.E. ks. bp. Wiesław Mering i Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak.

Kategoria – klasy IV- VI

Wyróżnienie

  • Maja Żywczyk, PSP im. T. Kościuszki w Suskowoli, miniatura poetycka nr 1 „światło u kresu tajemniczej alei”

Miło nam poinformować, że w XXXI edycji konkursu "Moje spotkania z Puszczą" w kategorii literackiej Oliwia Marzec z kl. VII zajęła II miejsce. Opiekunem uczennicy była p. Agnieszka Olejarz. Gratulujemy osiągnięcia!


 

       

   

10 listopada, jak każdego roku cała społeczność naszej szkoły uczciła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11:11 wspólnie odśpiewali hymn w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prace plastyczne, które obejrzeć można w galerii na terenie szkoły.

Część artystyczną stanowił przegląd poezji i pieśni patriotycznej pt. "Niepodległa".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Nagranie klasa 1 

Nagranie uczennica kl. 7  


Cała społeczność Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli włączyła się w akcję

„Serduszka dla serduszka Antosia”

mającą na celu pomoc w zbieraniu pieniędzy na operację małego Antosia Mąkosy. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali wiązanki z żywej jedliny, które przekazano na licytację. Wśród uczniów, nauczycieli i pracowników wolontariusze zebrali również pieniądze do puszki. Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy.


     

      

Dnia 26.10 we wtorek uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritasu wraz z opiekunami panią Beatą Bartkiewicz, Marią Czyżewską i Iwoną Sutkowską, jak co roku, wybrali się na cmentarz parafialny w Suchej, by posprzątać groby księży pracujących w parafii oraz groby żołnierzy AK. Uczniowie wyczyścili rabatki, posprzątali teren wokół mogił, wynieśli stare zniszczone wieńce i świece. Pracy było bardzo dużo, ale młodzież świetnie sobie poradziła z zadaniem. Na koniec zapalono znicze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniu 26 października 2021 roku w eliminacjach międzypowiatowych XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego w kategorii dziewcząt wzięły udział reprezentacje z naszej szkoły. W kategorii dziewcząt młodszych (2009 i młodsi) szkołę reprezentowały:

Lena Kępczyk (kl. 3), Nadia Bojek (kl. 6) i Melania Marek (kl. 7).

Dziewczęta w finałowym spotkaniu rywalizowały z dziewczętami z SP nr 6 w Radomiu (gospodynie zawodów). W grach indywidualnych dziewczęta wygrały dwa spotkania M. Marek 2:1 (11:8, 9:11, 11:7), L. Kępczyk (11:7, 11:8), nieznacznie z najlepszą zawodniczą turnieju uległa N. Bojek 0:2 (8:11, 9:11). O awansie do turnieju wojewódzkiego decydowała gra deblowa. Lepsze okazały się niestety zawodniczki z Radomia. 

W turnieju dziewcząt starszych (2007-2008) naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 8: Gabriela Chmielewska, Wiktoria Tarnowska i Wiktoria Węgrzynowska. W rozgrywce finałowej o awans do zawodów wojewódzkich dziewczęta po zaciętej walce uległy, po grach indywidualnych, dziewczętom ze szkoły podstawowej nr 3 z Radomia. 

Na zakończenie rozgrywek nastąpiło wręczenie dyplomów i pucharów. Wszystkie uczestniczki meczów finałowych otrzymały również pamiątkowe medale. Opiekunem obu reprezentacji był p. Dariusz Czyżewski.

Zobacz więcej zdjęć 


   

W dniu 20 października uczniowie klas I, II, III naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Moniką Marchewką, panią Magdaleną Samelą – Grabiec, panią Małgorzatą Niemirską i panią Agnieszką Latos wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz zwiedzenie Muzeum Neonów.

Wizytę w CNK rozpoczęliśmy od zwiedzania interaktywnych wystaw, na których znajduje się blisko 400 eksponatów. Zwiedzając obiekt CNK uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać samodzielnie eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane  dla nich prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.  Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie nieba i mogliśmy podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sala pokazowa wyglądała zjawiskowo. W Planetarium uczestniczyliśmy również w projekcji filmu edukacyjnego pt. „Polaris”, z którego dzieci dowiedziały się czym jest zjawisko nocy polarnej. Po tak wyczerpującym zwiedzaniu dzieci posiliły się smacznym obiadem.  

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Neonów, gdzie podziwialiśmy stare reklamy świetle,  niegdyś zdobiące miasta Polski. Uczniowie poznali historię, wzornictwo, a także dowiedzieli się jak powstają neony.

Wycieczka była wspaniałą przygodą dla wszystkich dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


„ My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas”.

18 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, Rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także słodką niespodziankę od Rady Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV i V pod kierunkiem p. K. Grabowskiej - Adamiec p. I. Jurek przygotowali krótki program artystyczny pod hasłem "W nauczycielu mam przyjaciela". W czasie programu podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich nauczanie, wychowanie i opiekę.

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor, złożyła podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


            

  

   

Wycieczka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”


W dniach 6-8 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce realizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: "Poznaj Polskę”.  

Wycieczka odbyła się na trasie: Kraków - Zembrzyce - Leskowiec - Zubrzyce - Wadowice. Na realizację wycieczki szkoła otrzymała dofinansowanie z MEiN w formie dotacji celowej w łącznej wysokości 15.000,00 zł co stanowi 80 % kosztów wycieczki.

Uczniowie odwiedzili: Kopiec Kościuszki wraz z muzeum, Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Kościół Mariacki, rynek w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Muzeum-Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej oraz Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.
Bogaty program, pozwalający poznać dziedzictwo narodowe naszej ojczyzny został uzupełniony o pobyt w wodnym parku w Suchej Beskidzkiej oraz górską wędrówką na Leskowiec szczyt Beskidu Małego. Uczniowie odwiedzili Grotę Komonieckiego i podziwiali piękno beskidzkiej przyrody. Noclegi zarezerwowano w malowniczo położonym ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach.

Opiekę sprawowali wychowawcy klas: Beata Bartkiewicz, Dariusz Czyżewski, Iwona Sutkowska, Iwona Jurek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


1 października 2021 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rozwiązywali rebusy, zagadki, zagadki związane z tabliczką mnożenia. Najlepsi zdobyli tytuł  „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.


Koordynatorami działań byli: p. Iwona Sutkowska, p. Beata Kęska i p. Dariusz Czyżewski.

 
 


Wycieczka klasa 0-III 

 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasy 0 -III byli na wycieczce przyrodniczej w Augustowie. Klasa I i III - 30 września, a dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II - 1 października 2021 r. Dzieci obejrzały eksponaty w izbie dydaktycznej, o których opowiadała pani z Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz film pt. "Dzik Ryjo". Rozpoznawały zwierzęta i rośliny Puszczy Kozienickiej, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki. Miały okazję porównać długość swojego skoku do długości skoków zwierząt. A na koniec było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Więcej zdjęć 


W dniu 29.09.2021 r. klasa IV wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów. Uczniowie obejrzeli wystawę "Człowiek - niezwykła maszyna", podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka, oraz "Człowiek - trybik w machinie przyrody", dotycząca zagadnień ekologiczno -przyrodniczych. Na stanowiskach multimedialnych i mechatronicznych można było sprawdzić min. pojemność płuc, jak dobrą mamy pamięć, zmierzyć przyspieszenie na bieżni, ile wody jest w naszym organizmie. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć , sprawdzić. Po dwóch godzinach zwiedzania udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Chęcinach. Tam poznaliśmy historię Zamku, a następnie odwiedziliśmy dwa punkty widokowe na basztach, dziedziniec, skarbiec, lochy i studnię. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Więcej zdjęć 


W dniu 28.09.2021r. uczniowie klasy 4 i 5 wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". 

Pracownik Parku przeprowadził na placu szkolnym pogadankę, która miała na celu przypomnienie o zasadach prawidłowego segregowania odpadów. Następnie uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice udali się do pobliskiego lasu gdzie uprzątnęli odpady. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Po zakończonej pracy wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Kozienickiego Parku Krajobrazowego, a wychowawcy podziękowali uczniom za zaangażowanie.

Więcej zdjęć 


Uczniowie naszej szkoły w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji „Opatrunek na Ratunek”. Zebrane materiały opatrunkowe, bandaże, kompresy, plastry, rękawice ochronne zostaną wysłane na adres  Fundacji Redemptoris Missio i przekazane do przychodni i szpitali misyjnych w Afryce. 


Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji organizowanej przez Caritas mającej na celu pomoc dla dzieci z przedszkoli na Ukrainie.
Zbierano produkty żywnościowe i przybory szkolne. Zostaną one przekazane przedstawicielom radomskiego Caritasu.


  


15 września w naszej szkole tradycyjnie odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

To święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Uczniowie wzięli udział w zabawach i grach, które miały na celu pobudzać wyobraźnię, odkrywać mocne strony. Koordynatorem akcji byli: p. Iwona Sutkowska, p. Beta Kęska i p. Dariusz Czyżewski.


W naszej szkole od 2 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. będą prowadzone zajęcia wspomagające dla uczniów klas: V, VII i VIII. Będą to zajęcia z j. polskiego, j. angielskiego i matematyki.

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc grudzień  

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc listopad 

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc październik 

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc wrzesień 


Więcej informacji 

List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Rodziców 

List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Uczniów 


Prosimy o zapoznanie się z poniższymi regulaminami:

 

Regulamin funkcjonowania Publicznej Szkoły Podstawowej

im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli  w czasie epidemii

związanej z  COVID-19 obowiązujący od 1.09.2021 r.  

Regulamin funkcjonowania oddziału przedszkolnego

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki 

w Suskowoli w czasie epidemii związanej z COVID-19

obowiązujący od 1.09.2021 r.  


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1.09.2021 r. w środę odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Najpierw z panią dyrektor i wychowawcami spotkali się uczniowie klas 0-III.

Następnie uczniowie klas IV-VIII.

Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła wychowawców przypomniała o ważnej 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej i zapoznała z organizacją zajęć w bieżącym roku szkolnym. Przypomniała również o konieczności zachowania reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Następnie uczniowie odbyli spotkania z wychowawcami w swoich salach.

Więcej zdjęć 


Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli

w dniu 1 września 2021 r.

 W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego informujemy, że dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej mogą wejść do szkoły tylko z jednym opiekunem.

Uczniowie klas 2 - 8 wchodzą do szkoły sami.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022:

Klasa Godzina Sala
0 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 3
1 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 10
2 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 1
3 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 13
4 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 19
5 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 22
6 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 18
7 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 21
8 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 17

Uczniowie klas 0-3 wchodzą do szkoły I wejściem głównym

Uczniowie klas 4-8 wchodzą do szkoły II wejściem głównym