Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2020/2021

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2020/2021
Miło nam poinformować, że w XXX jubileuszowej edycji konkursu "Moje spotkania z Puszczą" pt. "Sekretne życie Puszczy Kozienickiej" wyróżnienie w kategorii literackiej otrzymała Oliwia Marzec z klasy V.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Szanowni Rodzice i Uczniowie!

W związku z organizacją konsultacji stacjonarnych z przedmiotów objętych egzaminem 

dla uczniów kl. VIII od 16 listopada 2020 r. wprowadzono zmiany w tygodniowym rozkładzie zajęć on-line dla niektórych klas. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Klasa II

Klasa IV 

Klasa V 

Klasa VII 

Klasa VIII 

Harmonogram konsultacji dla ucz. kl. VIII w zakładce Konsultacje dla uczniów.


Po lewej stronie na szarym tle klucz wiolinowy i napis Szkoła do hymnu - logo akcji. Poniżej napis wtorek, 10 listopada 2020 r., godz. 11:11. Zapraszamy do udziału w akcji MEN. Po prawej stronie żołnierze przez grobem nieznanego żołnierza idący na zmianę warty.

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji MEN "Szkoła do hymnu". O godz. 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne hymn został odśpiewany on-line.

A tak do święta przygotowali się nasi uczniowie klas 0-III


„My, pierwszaki, tak radośnie

dziś śpiewamy, przyrzekamy

być uczniami, prymusami.

Tak w piątek (6 listopada) śpiewali nasi pierwszoklasiści. Tego dnia odbyło się ślubowanie uczniów kl. I. Choć uroczystość, z powodu pandemii, odbyła się w kameralnym gronie, to nastrój był niezwykle podniosły. Pierwszaki z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały piękny występ artystyczny oraz złożyły przysięgę na sztandar szkoły, w której przyrzekały: być dobrymi uczniami, godnie reprezentować klasę i szkołę, szanować innych oraz kochać ojczyznę.                                                      Pani dyrektor przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli. Po oficjalnej części przyszedł czas na upominki i klasowe świętowanie. Było wiele gwaru i radości. To był wspaniały dzień!

Serdeczne dziękuję rodzicom, za pomoc w przygotowaniu naszego klasowego święta.

Zachęcam do obejrzenia programu artystycznego oraz galerii zdjęć.

Magdalena Samela - Grabiec

Galeria zdjęć 

Program artystyczny


Przypominamy, że dni 30.10.2020 r. oraz 2.11.2020 r. są w naszej szkole dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.


Informujemy, że od poniedziałku tj. 26.10.2020 r. uczniowie klas IV- VIII rozpoczynają zdalną naukę przez program MS Teams. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym od godz. 800.

Uczniowie kl. I-III, dzieci oddziału przedszkolnego i przedszkola przychodzą na zajęcia do szkoły zgodnie z planem.

Więcej informacji 


Zdalne konsultacje dla Rodziców!
W dniu 27.10.2020 r. w godz. 1600- 1800 odbędą się konsultacje telefoniczne z wychowawcami kl. I-VIII i oddziału przedszkolnego.


Szanowni Rodzice,
zapraszamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi, które pomogą w instalacji aplikacji "Teams", z której szkoła będzie korzystać w konieczności zdalnego nauczania

Przewodnik po Office 365 i MS Teams dla UCZNIÓW i RODZICÓW https://youtu.be/aWUOjCgbsTg  

Jak korzystać z Teams przez telefon i tablet  https://www.youtube.com/watch?v=eoUZkJhke04  
 
W razie trudności prosimy o kontakt z wychowawcą.

 

Ogromny sukces naszej uczennicy!

Milenka Mazur, uczennica klasy 4, zakwalifikowała się do finału konkursu matematyczno – logicznego ,,Arcymistrz Mnożenia” organizowanego w ramach obchodów  X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uzyskała pierwszą lokatę w kategorii ALFA na 3432 uczestników.  W konkursie wzięło udział 12 255 osób z wielu krajów w różnych kategoriach wiekowych.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 21 uczniów:

Kl. IV – 6

Kl. V – 2

Kl. VI – 4

Kl. VII – 1

Kl. VIII – 8

Uczniów przygotowywała pani Iwona Sutkowska.

Życzymy Milence sukcesu w finale i gratulujemy już osiągniętego wyniku.

16 października obchodzimy XX Dzień Papieski – polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II.

W naszej szkole uczniowie pod opieką nauczycieli: pani Teresy Świątkowskiej i pani Beaty Bartkiewicz przygotowali wystawę związaną z postacią wielkiego Polaka i na lekcjach religii przypomnieli jego postać. 

Zobacz więcej 


Na zajęciach koła teatralnego uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Bartkiewicz przygotowali przedstawienie pt. „W nauczycielu mam przyjaciela”, które pokazuje kilka scen z życia szkoły i pracy nauczycieli. Wszystko okraszone odrobiną humoru i piosenkami w wykonaniu naszych uczniów.

W ten sposób uczniowie chcieli podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom za codzienną pracę i troskę. 

Zachęcamy do obejrzenia przedstawienia https://youtu.be/DcAv5E81o7s


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie wzięli udział w Internetowym Konkursie Matematyczno – Logicznym i Konkursie VIDEO oraz zmierzyli się z ciekawymi zadaniami na lekcjach matematyki. Koordynatorami imprezy byli: Iwona Sutkowska, Beata Kęska i Dariusz Czyżewski.


Zapraszamy Rodziców

na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniu 22.09.2020 r. (wtorek)

według harmonogramu

Klasa

Godz.

Sala

Wejście

I

1600

sala gimnastyczna

przy sali gimnastycznej

II

16 45

sala gimnastyczna

przy sali gimnastycznej

III

17 30

sala gimnastyczna

przy sali gimnastycznej

IV

15 30

s. 22

główne (II)

V

15 45

s. 18

główne (II)

VI

16 00

s. 19

główne (II)

VII

16 15

s. 17

główne (II)

VIII

16 30

s. 21

główne (II)

Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności - zakrycie ust i nosa, dezynfekcję rąk oraz w miarę możliwości, zachowanie dystansu.

Dyrekcja i wychowawcy


Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki 2019 | Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień, który może być okazją do rozwijania kreatywności, budowania pewności siebie i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku od publikacji książki dla dzieci „The Dot” (czyli „Kropka”) o małej, nieśmiałej dziewczynce i mądrej nauczycielce plastyki, dzięki której uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

Do dziś książka inspiruje tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. W naszej szkole nauczyciele włączając się w akcję przygotowali szereg zadań i zajęć zachęcających do kreatywności i pobudzania wyobraźni. Koordynatorami akcji były: Beata Kęska i Iwona Sutkowska.


Zapraszamy wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli w dniu 1 września 2020 r. (wtorek) na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021  

Zasady bezpieczeństwa  

Zapraszamy do zapoznania się z Listem Ministra Edukacji Narodowej skierowanym do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021