SZKOłA PODSTAWOWA.......SZKOłA PODSTAWOWA......

Dokumenty

Nauczyciele

Zajęcia pozalekcyjne

Samorząd

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2018/2019


UWAGA


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r.

o godzinie 8.30


Poradnik dla absolwenta gimnazjum i absolwenta ośmioletniej szkoły podstawowej


W środę 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego .
Mury naszej szkoły opuściło 67 gimnazjalistów oraz 22 uczniów klasy 8.

Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody a rodzice listy gratulacyjne.
Pani Dyrektor podziękowała nauczycielom, rodzicom oraz uczniom i życzyła
bezpiecznych i udanych wakacji.

zdjęcia


Wyróżnienie szkoły w Konkursie Fotograficznym
"Matematyka w obiektywie"

Uczniowie klas IV - VIII wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Matematyka w obiektywie", nad którym honorowy patronat objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Minister Edukacji Narodowej. Uczniowie wykonali fotografie inspirowane wiedzę matematyczną. Przy wykonywaniu prac konkursowych wykazali się wiedzę z dziedziny informatyki. Uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali tytuł "Honorowego Ambasadora". Konkurs przeprowadzały panie Beata Kęska i Iwona Sutkowska. Opiekunowie dziękują uczestnikom i rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.


Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie
"Matematyka - nasza niedostrzegalna kultura"

Uczennice klasy VI Julia Baran i Zofia Kustra wzięły udział w konkursie organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Dydaktyków Matematyki "Matematyka - nasza niedostrzegalna kultura". Wykonały grę dydaktyczną "Chińczyk matematyczny", która została zauważona przez organizatorów i nagrodzona. Dziewczyny pracowały pod kierunkiem pani Iwony Sutkowskiej.


Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego pt. "Zmieniający się świat" , organizowanego przez SP 383 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty zostali Amelia Marczewska i Tomasz Zawodnik z kl. III gimnazjum. Amelia i Tomek zabłysnęli talentem literackim. Niezwykle się cieszymy z sukcesu i gratulujemy. Opiekunem uczniów była pani Agnieszka Olejarz.


Szymon Marczak w gronie najlepszych w kraju.
W dniach 31 maja - 2 czerwca 2019 r. w Złotym Potoku, w województwie śląskim na 42. Finale centralnym Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" spotkali się najzdolniejsi młodzi strażacy z Polski. Naszą szkołę, gminę, powiat i województwo reprezentował Szymon Marczak uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli.
W pierwszym etapie Szymon musiał rozwiązał test składający się z 40 pytań. Uzyskany wynik pozwolił mu wziąć udział w finale, podczas którego odpowiadał ustnie na pytania i wykonywał zadania praktyczne z zakresu ratownictwa medycznego, taktyki działań gaśniczych i wyposażenia technicznego.
Ostatecznie zajął V miejsce w kraju.
Dziękujemy i gratulujemy sukcesu Szymonowi i Rodzicom.


Aleksandra Bąk, uczennica klasy VI, została laureatką XVIII Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego. Ola recytowała "Złoty kubek" Teofila Lenartowicza i "Małpę w kąpieli" Aleksandra Fredry.

Dzień dziecka i dzień sportu - 4 czerwca 2019 r.

zdjęcia


Uczniowie klas IV - VI w dnaich 28- 31.05.2019 r. uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Zakopanego. Wzięło w niej udział 40 uczniów. Opiekę sprawowali: Beata Bartkiewicz, Dariusz Czyżewski, Aldona Podsiadła.
Pierwszego dnia dzieci wzięły udział w lekcji historycznej "Komu bije dzwon Zygmunta" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i możliwość zastosowania wiedzy historycznej w praktyce.
Kolejne dni to spacer po górskich dolinach, wizyta na cmentarzu oraz Krupówkach, a także pobyt w Chochołowskich źródłach termalnych. Wieczorem odbył się koncert kapeli góralskiej połączony z gawędą. W drodze powrotnej uczniowie spędzili kilka godzin w Energylandii - parku rozrywki w Zatorze.

zdjęcia


Dzień Rodziny

W Publicznym Zespole Szkół w Suskowoli 30 maja 2019 r. odbyła się uroczystość Dnia Rodziny, na którą przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Pionki p. Mirosław Ziółek oraz Kierownik GZOiW p. Małgorzata Warchoł. W tym wyjątkowym dniu przedszkolaki zaprezentowały dla Mamy i Taty program artystyczny przygotowany przez wychowawczynie- p.Alicję Tęczę oraz p.Małgorzatę Niemirską. Licznie zgromadzeni rodzice z podziwem oklaskiwali swoje pociechy. Przygotowali też dla nich niespodziankę. Po występie dzieci wręczyły rodzicom prezenty. Pani dyrektor- Ewa Pałucka i Wójt Gminy Pionki złożyli życzenia rodzicom oraz dzieciom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka i podarowali przedszkolakom upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.


Mamy kolejny sukces z j. angielskiego.

21 maja 2019 r. uczennica kl 6 HANNA OKO z PSP w Suskowoli zajęła pierwsze miejsce w : 6 - Miejsko-Gminnym Konkursie Wiedzy o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.
Organizatorem konkursu są nauczyciele j.angielskiego z PSP nr 1 w Pionkach. Opiekunem i nauczycielką Hanny Oko jest pani Aldona Podsiadła.
Gratulujemy sukcesu.

W dniach 29 - 30 maja 2019 roku reprezentacje dziewcząt i chłopców brały udział w finałach wojewódzkich XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, które w tym roku odbywały się w Milanówku. Reprezentacje dziewcząt i chłopców starszych (III PG +VIII PSP) zajęły IV miejsca. Rozgrywki odbywały się w systemie każdy z każdym. Największą trudnością było rozgrywanie wszystkich spotkać w jednym dniu. Mimo trudnych warunków turnieju nasze dziewczyny wygrały z Miastkowem 5:2 i Warszawą 5:4, chłopaki zaś z Mławą 3:1 oraz z z Józefiną 5:2. Opiekunem zespołów był p. Adrian Pachocki.

23.05.2019 r. w CAL w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród laureatom X edycji konkursu Nasza mała ojczyzna Pionki i powiat radomski organizowanego pod patronatem Starosty Powiatu Radomskiego i Burmistrza Miasta Pionki przez Bibliotekę Pedagogiczną w Radomiu Filia w Pionkach, CAL w Pionkach i PSP nr 5 w Pionkach. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była twórczość wielkiego, polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki. W kategorii prac plastycznych uczniowie klas 0 - III zaprezentowali temat "Mam chusteczkę haftowaną, czyli muzyczne zabawy dziecięce". Na konkurs wpłynło 47 prac plastycznych z 18 szkół powiatu radomskiego. Jury wybrało i nagrodziło najlepsze. Nasz uczeń Gabryś Marzec z oddziału przedszkolnego zajął III miejsce. Serdecznie

We wtorek 21.05. 2019 r. wszystkie przedszkolaki naszej szkoły były na wycieczce w Muzeum Wsi Radomskiej. Podczas warsztatów muzealnych pt. ,, Od ziarenka do bochenka'' dowiedziały się jak powstaje chleb. Spróbowały samodzielnie pozyskiwać mąkę oraz uformować bułkę z ciasta drożdżowego, która została upieczona dla każdego dziecka. Po warsztatach przedszkolaki zwiedzały z przewodnikiem skansen. Obejrzały zabytki dawnego budownictwa wiejskiego, tj. chałupy, budynki gospodarcze, wiatraki oraz wiele eksponatów ruchomych: maszyny rolnicze i pojazdy. W skansenie dzieci przeniosły się w inną, od dnia dzisiejszego, przeszłość ich dziadków i pradziadków.

zdjęcia


zdjęcia

DWUDNIOWA WYCIECZKA UCZNIóW KL. I-III DO KRAKOWA I WIELICZKI
           W środę 22 maja wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. Humory wszystkim dopisywały, atmosfera była niezwykle miła, więc podróż minęła bardzo szybko.
Na miejscu powitała nas pani przewodnik, która przybliżyła nam historię Krakowa. Zwiedziliśmy Barbakan, Bramę Florińską, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Wzgórze Wawelskie. Tam udaliśmy się na spotkanie ze smokiem. Najpierw szukaliśmy go w jamie, niestety bez powodzenia. Okazało się, że czekał na nas na zewnątrz. Był całkiem miły i niegroźny, a ogniem ział tylko z sympatii. Spod Wawelu udaliśmy się w drogę do Kopalni Soli w Wieliczce. Tam oglądaliśmy wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i rzeźby solne. Przeszliśmy blisko 3 km krętych korytarzy, pokonaliśmy 800 schodów schodząc 135 m pod ziemię. Nic zatem dziwnego, że po kolacji w hotelu wszyscy szybo położyli się do łóżek.                                                                                    �����������������������������������������������

Drugiego dnia wycieczki, po pysznym śniadanku, pojechaliśmy do Krakowskiej Manufaktury Czekolady na warsztaty czekoladowe. Tam poznaliśmy historię powstania czekolady, wyrabialiśmy pralinki i rysowaliśmy topioną czekoladę. Największą popularnością, nie tylko wśród dziewczynek, cieszyły się czekoladowe makijaże. Każdy uczeń zabrał ze sobą własnoręcznie wykonane słodycze oraz słodkie wspomnienia.
Ostatnim punktem wycieczki był Kopiec Kościuszki. Tu przypomnieliśmy sobie informacje o wielkim Polaku i patronie naszej szkoły. Weszliśmy na sam szczyt Kopca, z którego rozciąga się piękny widok na panoramę Krakowa.
Z tego miejsca wyruszyliśmy w drogę powrotną. Kilka minut po 19.00 przyjechaliśmy na parking pod szkołę, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Wycieczka była bardzo udana. W drodze powrotnej dzieci pytały kiedy będzie następna.
Nad atrakcyjnością wycieczki i bezpieczeństwem dzieci czuwały panie : Magdalena Samela - Grabiec , Dorota Jasiuk, Agnieszka Olejarz.

17.05.2019 r. odbyły się w naszej szkole kosmiczne warsztaty kulinarne.


kilka zdjęć

W dniu 21.05.2019r. uczniowie klas VII i VIII PSP w Suskowoli
uczestniczyli w XIII Memoriale im. Jana Pawła II Publicznej Szkoły
Podstawowej Nr 5 w Pionkach
. Zawody odbywały się w 4 dyscyplinach (skok
w dal, rzut piłką lekarską, bieg 60 m oraz bieg 600m). Uczniowie podzieleni byli na grupy dziewcząt i chłopców, a te z kolei na klasy VII i VIII. W rywalizacji indywidualnej na najwższym stopniu podium
staęli: Zuzanna Bukowska i Krystian Pachocki w rzucie p. lekarską, na trzecim miejscu uplasowali się: Gabrysia Pyrka i Martyna Lentas również w rzucie p. lekarską.

Dzięki takiej postawie nasza reprezentacja w klasyfikacji drużyn biorących udział w zawodach zajęła III miejsce. Pamiątkowy puchar odebrała kapitan zespołu LA Amelia Kozłowska. Wszyscy uczestnicy XIII
Memoriału Lekkoatletycznego otrzymali słodki poczęstunek oraz wyrazy uznania z ust p. dyrektor PSP Nr 5 p. Murawskiej za wspaniały udział pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Opiekunem zespołu był
p. Dariusz Czyżewski.


Sukces w dziedzinie fotografii

Miłó nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie fotograficznym promującym czytelnictwo "Czytam", który zorganizowany został przez Zamojski Dom Kultury i
Zamojską Grupę Fotograficzną, wyróżniona została praca Julii Żarłok z kl. IIIb pt. "Pasje".
Niebagatelnym osiągnięciem jest również fakt, że do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano zdjęcia Mateusza Piszcza (IIIb) pt. "Wolność i przygoda".
Przewodniczącym jury konkursu był artysta fotograf - Stanisław Orłowski.
Julia i Mateusz zasługują na ogromne gratulacje, ponieważ konkurs skierowany był do wszystkich fotografujących, amatorów i profesjonalistów (bez względu na wiek).
Prace Julii i Mateusza będzie można oglądać podczas Festiwalu Ulica Literacka w Zamościu 24 maja.
O dotarcie fotografii na konkurs zadbała Pani Agnieszka Olejarz.


Znane już są wyniki tegorocznej edycji konkursu Kangur Matematyczny. Miło nam poinformować, że wyróżnienia otrzymało troje uczniów naszej szkoły: Wojciech Patyna i Monika Byszewska z klasy piątej oraz Zofia Kustra z klasy szóstej. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym, jak również wszystkim, którzy zechcieli zmierzyć się z niełatwymi zadaniami konkursowymi.

26.04.2019 r. w Lipskim Centrum Kultury odbył się finał XVI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Na scenie wystąpiło 183 laureatów ośmiu konkursów regionalnych. Nasza uczennica Malwina Dziewit z oddziału przedszkolnego wyśpiewała I miejsce przepięknie wykonując piosenkę "Nasza najpiękniejsza".


Kolejny sukces
Szymona Marczaka
- ucznia naszej szkoły


W dn. 27 kwietnia 2019 r. w Mrokowie, powiat piaseczyński odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Szymon Marczak uczeń kl. VI Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli zajął          I miejsce w swojej grupie wiekowej i będzie reprezentował województwo mazowieckie w finale turnieju. Szymon w części pisemnej zdobył 29 pkt na      30 możliwych, a w części ustnej 8,5 pkt na 9 pkt możliwych. Zapewniło mu to pewne zwycięstwo. Gratulujemy sukcesu Szymonowi i jego Rodzicom.    W dn. 31.05.2019 r i 1-2.06.2019 r. odbędą się eliminacje ogólnopolskie życzymy zwycięstwa i trzymamy kciuki.
Dnia 25 kwietnia 2019r. odbył się Powiatowy Konkurs JĘZYKA ANGIELSKIEGO MASTER OF ENGLISH w PSP nr 5 w Pionkach. Uczennica Julia Byszewska zdobyła wyróżnienie a Amelia Zygmunt została finalistką.
Gratulujemy uczennicom i ich nauczycielce j.angielskiego.

LAUREACI
KONKURSU LITERACKIEGO

28 marca 2019 r. w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy rozstrzygnięty został 7. Ogólnopolski Konkurs Literacki 17 grać miłością. Z dumą informujemy, że I miejsce zajął Tomasz Zawodnik z kl. IIIb, II - Hubert Jarosiński z kl. IIIb, a wyróżnienie otrzymała Angelika Mucha z kl. IIIc (laureatka ubiegłorocznej edycji). Opiekunem literackim uczniów była Pani Agnieszka Olejarz.


Popołudnie z książką
2 kwietnia 2019r
.


Dnia 1 kwietnia 2019 r odbył się 7 Międzygimnazjalny Konkurs z Przedsiębiorczosci i Języków Obcych - Mój Wymarzony Zawód,organizowany przez CKZIU im.M.Skłodowskiej Curie w Pionkach. W konkursie brało udział 14 zespołów z gminy i miasta Pionki.
     Uczennice Gimnazjum w Suskowoli Amelia Zygmunt oraz Julia Byszewska z kl.3a gimnazjum, za prezentację zawodu strażaka w j. ang.zajęły 3 miejsce.Opiekunką i konsultantką uczennic jest n.j.ang A.Podsiadła.
Gratulujemy uczennicom.

W Gminnym Konkursie z j.angielskiego w PZS w Jedlnii dn.27 marca 2019 brało udział 5 szkół podstawowych z Gminy Pionki.Uczennice z PSP pod kierunkiem n.j. ang.A. Podsiadłej w Suskowoli, zajęy :3 miejsce -Wiktoria Jurek z kl 8 oraz Katarzyna Smolarz z kl 8 .
        Gratulujemy uczennicom .

27 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcji muzyki na żywo. Wysłuchali koncertu w wykonaniu uczniów ze szkoły muzycznej z Pionek. Zdobyli też wiele informacji o instrumentach, na których grali młodzi muzycy.W zagadce muzycznej najlepszy okazał się najmłodszy widz Wojtek, który rozpoznał graną melodię już po kilku dźwiękach.

W poniedziałek 25.03.2019 r. przedszkolaki z naszej szkoły i przedszkola były w CAL w Pionkach na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji "O!Pla!"2019.

Dzieci miały okazję obejrzeć sześć najnowszych polskich filmów animowanych dostosowanych do ich wieku. Po pokazie wzięły udział w głosowaniu na najlepszy film. Ich głosy będą brane pod uwagę w przyznawaniu prestiżowej nagrody "Złotego Tobołka Koziołka Matołka", którą najlepsze filmy otrzymają podczas gali w Centrum Kultury Bajka w Pacanowie.


Rodziców uczniów kl. I-VIII szkoły podstawowej oraz kl. III gimnazjalnych na spotkanie, które odbędzie się w dniu 28.03.2019r. o godz. 16.30.
Miejsce spotkania - sala gimnastyczna.
W spotkaniu wezmą udział:
psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pionkach oraz
dzielnicowa Komisariatu Policji w Pionkach.

Po spotkaniu odbędą się zabrania Rodziców z wychowawcami.

więcej zdjęć

19 marca 2019r. w CAL w Pionkach odbył się XVI Dekanalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej pod hasłem "Kocham moją Ojczyznę". Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa, która została nagrodzona przez jurorów.

W kategorii pieśń:
klasy 0-III
I miejsce Malwina Dziewit, a wyróżnienie Ewa Zielińska - obie dziewczynki z oddziału przedszkolnego;

Malwina Dziewit jako laureatka regionu pionkowskiego wystąpi w finale konkursu w Lipsku.

klasy IV - VI
III miejsce - Aleksandra Bąk, Julia Baran, Zuzanna Chylińska - dziewczynki z klasy VI

W kategorii recytacja:
I miejsce - Ksawery Baran (przedszkole)
II miejsce - Agata Zielińska (kl.III)
III miejsce - Bartosz Furga (przedszkole)
III miejsce - Sandra Janas (kl. VII)
wyróżznienie - Agata Dziekan (przedszkole)

GRATULUJEMY!


 


Sukcesy recytatorskie naszych uczniów
14 marca 2019 r. w MOK w Pionkach odbyły się eliminacje XXXVI Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 42 Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka". Naszą szkołę reprezentowało siedmioro uczniów.
W Małym Konkursie Recytatorskim wyróżnienie zdobyli:
Ksawery Baran z oddziału zerowego,
Agata Zielińska z kl. III,
Filip Korycki z kl. IV oraz
Sandra Janas z kl. VII.
W konkursie "Warszawska Syrenka" wyróżnienie zdobyła uczennica kl. I Natalia Węgrzynowska.


Dnia 18.03.2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty przyrodnicze, które poprowadziła pani Aleksandra Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Dzieci zapoznały się ze zwyczajami bocianów, ich
sposobem odżywania. Pięknie odpowiadały na pytania i wykonywały polecenia. Na zakończenie otrzymały naklejki.


W dn. 16.03.2019 r. o godz. 10.00 w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku odbyły się powiatowe eliminacje do 42 Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom". Nasi uczniowie po raz kolejny wykazali się dużą wiedzą i znajomością tematyki pożarniczej.
W pierwszej grupie wiekowej kl. I-VI - ucz. kl. VI  Szymon Marczak zdobył pierwsze miejsce, a w II grupie wiekowej ucz. kl. 3a Szymon Kwaśnik uzyskał III miejsce. Dobrze zaprezentowali się pozostali uczniowie: Wojciech Patyna ucz. kl. V i Julian Warchoł ucz. kl. 3a.

Szymon Marczak będzie reprezentował powiat radomski na kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w kwietniu.
Również w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Zapobiegamy pożarom" uczeń naszej szkoły Szymon Marczak w I grupie wiekowej zdobył pierwszą nagrodę. Praca przygotowana pod opieką p. Katarzyny Bujnowskiej.
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za wkład pracy, a Szymonowi życzymy dalszych sukcesów.


7 marca uczniowie klasy ósmej i klas trzecich gimnazjum wraz z wychowawcami wzięli udział w wycieczce śladami bohaterów "Kamieni na szaniec". Odwiedziliśmy miejsca związane z życiem Jana Bytnara ps. "Rudy", Macieja Aleksego Dawidowskiego ps. "Alek", Tadeusza Zawadzkiego ps. "Zośka" oraz historią walczącej Warszawy. Byliśmy w liceum im. S.Batorego, w Muzeum Więzienia Pawiak, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz odwiedzilismy Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Dzięki znakomitym przewodnikom zanurzyliśmy się przez chwilę w atmosferze tych tragicznych dni naszej historii...

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ - 13.03.2019r.

zdjęcia


Sukces uczniów naszej szkoły

7 marca 2019 r. w PSP w Jedlni odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".
W konkursie uczestniczyło 33 uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy.
Uczestnicy musieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru z zakresu znajomości przepisów pożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej.
 


W pierwszej kategorii wiekowej kl. I-VI nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze i drużynowo zajęli I miejsce.
Indywidualnie Szymon Marczak ucz. kl. VI zajął I miejsce, a Wojtek Patyna ucz. kl. V - III miejsce.
W drugiej kategorii wiekowej kl. VII-VIII i III gimnazjum nasi uczniowie drużynowo zajęli I miejsce.
Indywidualnie II miejsce zajął Julian Warchoł ucz. kl. III a, a III miejsce Szymon Kwaśnik ucz. kl. III a.
Uczniów przygotowywała p. Beata Kęska.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

Mistrz

Najpiękniejszej Wymowy
Języka Ojczystego


W dniu 19.02.2019r. uczniowie klas IV - VI uczestniczyli w spektaklu wrocławskiego Teatru Profilaktycznego pt. "Dzieci sieci". Uczniowie obejrzeli spektakl, który odnosił się do zachowań negatywnych dzieci w Internecie oraz konsekwencji takich zachowań. Bardzo ciekawie i plastycznie przedstawiony temat spektaklu pokazał wszystkim, że zło popełnione dla własnej korzyści w sieci, wróci do nas ze zwiększoną siłą. Po wizycie w zwoleńskim kinie "Świt" dzieci udały się na miejski rynek, gdzie zobaczyły pomini mistrza Jana Kochanowskiego i niedawno
wystawione rzeźby autentycznego fotela pisarza z Czarnolasu oraz postać córki Jana Kochanowskiego Urszulki.
Opiekę nad uczniami sprawowali p. Beata Bartkiewicz i p. Dariusz Czyżewski.


Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach wraz z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie ogłasza nabór na warsztaty teatralne dla dzieci i młdzieży (w wieku 10 -17 lat) , które odbędą się 9 marca 2019 r. (sobota) o godz. 12.00.
Warsztaty poprowadzi polski reżyser teatralny Radosław B. Maciąg, który na swoim koncie ma reżyserię kilku spektakli w teatrach instytucjonalnych ( m. in. w Teatrze Studio w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie). Pod koniec ubiegłego roku zajmował się projektem konkursowym, organizowanym przez Narodowy Teatr Stary w Krakowie. Pokaz projektu został entuzjastycznie przyjęty przez jury, wskutek czego został zaproszony do produkcji pełnowymiarowego spektaklu na jednej ze scen rzeczonego teatru.
Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na warsztaty aktorskie. Jest to szansa na udział w bardzo interesującym projekcie "Gloria Victis", dotyczącym postaci Adama Guzala, lokalnego pionkowskiego bohatera. Podsumowaniem warsztatów będzie wystawienie sztuki teatralnej na scenie Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

Spektakl Teatru Profilaktycznego ALERT pt. "My, dzieci z dworca ZOO"

21 lutego uczniowie kl. VII, VIII i III gimnazjum obejrzeli w sali widowiskowej kina "Świt" w Zwoleniu spektakl przygotowany przez Teatr Profilaktyczny ALERT.
Przedstawienie pt. "My, dzieci z dworca Zoo" było adaptację książki Christiane F. o tym samym tytule.
Świetna gra aktorska, współczesna muzyka, ascetyczne dekoracje oraz wykorzystane multimedia stworzyły na scenie poruszający obraz, który pokazał okrucieństwo narkomanii.
Uczniowie z zainteresowaniem oglądali kolejne sceny z życia bohaterki i jej znajomych. Zobaczyli, jaki jest mechanizm popadania w uzależnienie oraz poznali motywy postępowania młodych ludzi, którzy zamienili swoje życie w piekło.


W drugim półroczu rozpoczynamy międzyklasowy konkurs w zbieraniu makulatury. Konkurs będzie trwał od lutego do czerwca. Raz w miesiącu makulaturę należy dostarczyć do sali nr 18. Najbliższy dzień zbiórki to 19 lutego. Szczegółowych informacji udzielają panie Iwona Sutkowska i Jadwiga Górska.


23.01.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały Dzień Babci i Dziadka wraz z zaproszonymi do klasy gośćmi. Dzieci przygotowały program artystyczny oraz laurki dla Babci i Dziadków, którzy bardzo licznie przybyli na spotkanie, bo przecież zawsze mają czas dla wnucząt. Rodzice zadbali o pyszny poczęstunek dla gości oraz młodych artystów. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze.

zdjęcia


Ferie tuż,  tuż!

28 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe - czas odpoczynku od nauki. Jednak korzystając z tego czasu wolnego nie można zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa.  W ostatnim tygodniu zająć wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych.

24 stycznia uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komisariatu Policji w Pionkach dotyczącym bezpiecznych ferii. Pogadanka dotyczyła bezpiecznego zachowania dziecka w domu i w czasie zabaw na  świeżym powietrzu. Zwrócono także uwagę na szkodliwość używania substancji psychoaktywnych i innych używek

25 stycznia szkołę  odwiedzili przedstawiciele Ośrodka Szkoleniowego Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie  z siedzibą w Pionkach. Rozmawiali z uczniami na temat bezpiecznych ferii, wskazali na właściwe zachowanie się dzieci i młodzieży w różnych niepokojących sytuacjach w domu, nad wodą. Uczniowie dowiedzieli się jak udzielał pierwszej pomocy, przypomniano też numery alarmowe. Zwrócono uwagę na problem tzw."cichego zabójcy"- tlenku węgla.


POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ  14.01.2019r.

zdjęcia


Szymon Marczak z klasy 6 zajął III miejsce w konkursie plastycznym pt."Kartka bożonarodzeniowa naszych marzeń" organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. Gratulujemy!

Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości,
Brzechwolandia uczy, bawi nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas.

14 grudnia dzieci z oddziału zerowego oraz z klas I - III obejrzały w CAL w Pionkach spektakl pt. "Brzechwolndi", który został wystawiony przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Artyści przenieśli młodych widzów do świata wierszy Jana Brzechwy. Dzieci mogły przypomnieć sobie znane i poznać nieznane im utwory tego wspaniałego pisarza dla najmłodszych. Doskonałe dekoracje, kostiumy oraz oprawa muzyczna były dopełnieniem tego wspaniałego widowiska.


 

zdjęcia

21.12 w piątek uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wystawili
spektakl bożonarodzeniowy pt."Książę Pokoju". Fabuła scenariusza została oparta na ewangelii św.Mateusza. Dużym walorem przedstawienia były piękne dekoracje i oprawa muzyczna w ten sposób uczniowie wprowadzili w atmosferę tych najpiękniejszych w roku świąt. Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Ewa Pałucka złożyła wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom złożyła najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe.


DLACZEGO BAŁWAN NIE CZYTA?  akcja promująca czytelnictwo


W dniu 15 grudnia 2018 r. reprezentacje dziewcząt i chłopców Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli wzięły udział w finałach międzypowiatowych unihokeja w ramach XXI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, które w tym roku odbyły się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 10 w Radomiu. Jako pierwsi na boisko wyszli chłopcy, którzy w swojej grupie eliminacyjnej pokonali zespoły z Jastrzębia 4:2 oraz nieznacznie ulegli Belskowi Dużemu 0:1. W spotkaniu półfinałowym spotkali się z odwiecznymi rywalami z Jedlińska. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. W finałowym spotkaniu znów przyszło naszej męskiej reprezentacji walczyć z reprezentantami Belska Dużego.

Nasi chłopcy grający w składzie: Krawczyk Mateusz, Warzecha Micha, Gazda Micha, Kiraga Kamil, Zawodnik Tomasz, Trzos Kacper, Malinowski Aleksander i Zawodnik Tomasz wygrali ten ważny mecz 2:0 i tym samym awansowali do majowych finałów wojewódzkich.


 

Następnie do walki przystąpiły nasze dziewcząt, grające w zestawieniu: Bukowska Karolina, Muniak Wiktoria, Muniak Weronika, Żarłok Julia, Zajc Julia, Gogacz Amelia, Bąk Paulina, Łukaszewska Zuzanna, Bednarczuk Roksana i Janas Sandra. W grupie rozegrały dwa zwycięskie mecze z dziewczętami ze Starych Zawad 1:0 oraz Goszczyna 2:0. W meczu półfinałowym zagrały z PSP Stromiec, wygrywając spotkanie 2:0. Mecz finałowy to ponowne spotkaniem z reprezentantkami Goszczyna i również wygrany, tym razem 1:0. Nasze unihokeistki podobnie jak chłopcy jadą na finały wojewódzkie. Trenerem zespołów jest p. Adrian Pachocki.

W dniu 14 grudnia 2018 roku uczniowie klas IV - VI Publicznej szkoły Podstawowej w Suskowoli uczestniczyli w spektaklu pt. "Teatralne ABC", prezentowany na sali widowiskowej Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach przez zespół Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Bardzo widowiskowy i bardzo żywiołowo zagrany spektakl zachwycił naszych uczniów, którzy przez ponad godzinę znaleźli się świecie fantazji, magii świata kulis teatralnych, postaci z różnych przedstawień oraz różnych form teatralnych. Niezapomniane wrażenia pozostaną z nami na długo, do kolejnego równie udane wyjazdu. Opiekunami grupy byli p. Beata Bartkiewicz - wychowawca klasy V i p. Dariusz Czyżewski, wychowawca klasy IV.

W dniu 14 grudnia 2018 r. w naszej szkole zostały rozegrane sparingowe mecze unihokeja dziewcząt i chłopców z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pionkach. Mecz dbywał się w ramach odchodów 100-lecia powstania naszej szkoły i być końcowym elementem przygotowań do finałów międzypowiatowych w unihokeju w ramach XXI MIMSz SZS. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły wygrała z kolegami z "Zielonego" 8 : 5. Z kolei reprezentacja dziewcząt pokonała starsze koleżanki 8 : 3. Na zakończenie zaproszeni uczniowie z ZSP w Pionkach otrzymali pamiątkowy dyplom oraz słodkie nagrody. Turniej został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycieli wychowania fizycznego. Trenerem obu drużyn jest p. Adrian Pachocki.

W dniu 11 grudnia odbyły się gry i zabawy gimnastyczne dla uczniów klas 1- 3 szkoły podstawowej, które zorganizowane zostały w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Do realizacji wybrano gry i zabawy ruchowe rozwijające wszystkie cechy motoryczne, począwszy od szybkości i zwinności, a skończywszy na sile i wytrzymałości. Wszystkie dzieci uczestniczyły w zabawach bardzo chętnie, walcząc ze swoimi słabościami oraz rywalami. Rozgrywki zostały przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz wychowawczynie z klas 1 - 3. Przed zawodami uczniowi mieli możliwość uczestnictwa w pokazie fizycznym, związanym z właściwościami kuli plazmowej. Każdy przekonał się jakie zjawiska fizyczne związane są z prądem elektrycznym i jakie zasady bezpieczeństwa należy przestrzega korzystając z jego
dobrodziejstw. Czekamy na następne sportowe zmagania najmłodszych.


6 grudnia

Dziś wszystkie dzieci oczekiwały na wizytę Mikołaja. Do naszej szkoły przybył również i to w asyście pani policjantki i pani strażak. Mikołajowi towarzyszył sam pan dowódca jednostki JRG nr 4 w Pionkach mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Wikaliński. Przemili goście odwiedzili dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - II, obdarowali cukierkami i wręczyli zamówione u Mikołaja przez rodziców prezenty.

zdjęcia


Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ
W poniedziałek 3 grudnia rozpoczął się kolejny cykl popołudniowych spotkań z książką. Ich głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Na te dodatkowe zajęcia przybyli chętni uczniowie z kl. I - III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Uczestnicy wysłuchali baśni pt. "Dziewczynka z zapałkami". Wszyscy doskonale bawili się podczas realizacji zadań związanych z tematyką tej baśni. Spotkanie uatrakcyjniły zabawy ruchowe oraz zajęcia manualne, które również związane były z magią świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie było bardzo udane i choć trwało dwie godziny, to minęło niezwykle szybko. Dzieci zapowiedziały już swoją obecność na kolejnym spotkaniu, co nas niezwykle cieszy. "A co będzie jego tematem?" Tego nie zdradzimy. Kto jest ciekawy zapraszamy do udziału w kolejnych zajęciach.

zdjęcia


Andrzejki 2018

Już wszyscy uczniowie kl. I-III oraz dzieci z oddziału zerowego wiedzą, co ich czeka w bliższej i dalszej przyszłości, ponieważ w piątek 30.11 uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Wróżby przygotowane przez wychowawców klas cieszyły się ogromną popularnością. Wszystkie dzieci chciały dowiedzieć się, co im przyniesie los i chętnie sobie wróżyły. Podczas zabawy był także czas na tańce w rytmie popularnych przebojów muzycznych oraz wspólne śpiewy. Andrzejki były niezwykle udane. Dostarczyły wszystkim dzieciom wiele pozytywnych emocji.

zdjęcia


PSP w Suskowoli uczcića 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości włączając się w akcję ,,Rekord dla Niepodległej". W dniu 9 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewano cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskieg". W akcji wzięli udział nauczyciele, rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy szkoły.
Następnie uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny, w którym ukazali trudną i okupioną krwią drogę do odzyskania upragnionej wolności. Podkreślili rolę patrona szkoły, Tadeusza Kościuszki, w dążeniu do niepodlegśołci.

zdjęcia

W tym dniu swoje święto mieli także pierwszoklasiści, którzy na uroczystej akademii jako młodzi kościuszkowcy przystąpili do ślubowania. Złożyli przysięgę na sztandar szkoły ślubując: uczyć się pilnie, dbać o dobre imię szkoły, żyć odważnie i uczciwie, kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej, gdy dorosną. Po złożeniu przysięgi pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli. Była to bardzo wzruszająca chwila dla maluchów oraz ich rodziców.
Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnego świętowania szczególnego jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
To wyjątkowe święto na długo pozostanie w sercach i pamięci nas wszystkich.

W dniu 9 listopada 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Wolontariatu uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu.
Postanowili w nietypowy sposób uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi: nadleśniczym Nadleśnictwa Zwoleń p. Sławomirem Okoniem, leśniczym p. Zbigniewem Rekiem, wójtem gminy Pionki p. Mirosławem Ziółkiem, proboszczem parafii
Sucha ks. Edwardem Mosiołem i p. Dyrektor Ewą Pałucką przed frontem szkoły zasadzili dąb, młodziutkie drzewko - symbol długowieczności,
wolności i radości.

Pani Dyrektor zaproponowała aby ogłosić wśród uczniów konkurs na nazwę / imię tego drzewka.

zdjęcia


W dniu 6 listopada 2018 r. w MOK w Pionkach odbył się V Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni. Szkołę reprezentowało czworo uczestników. Wszyscy zostali laureatami.
W kategorii recytacja I miejsce zajęła Sandra Janas z klasy VIII, a drugie miejsce zajęli: Agata Zielińska z klasy III i Filip Korycki z klasy IV.
W kategorii pieśń I miejsce zajęła Aleksandra Bąk z klasy VI

Zdjęcia

Bal jesienny
Dnia 24 października w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli odbył się bal jesienny. Na zaproszenie Pani Jesieni przybyły młodsze i starsze przedszkolaki, które wcieliły się w role: jesiennych drzew, muchomorów, wilków, lisów, jeży, wiewiórek, niedźwiedzi, wrony, sowy, wiatru, dyń i innych postaci. Pani Alicja Tęcza- redaktor leśnej telewizji- przeprowadziła wywiad z wiewiórkami, niedźwiedziami i jeżami o przygotowaniach zwierząt do zimy, a następnie zaprosiła wszystkie dzieci na ,,Jesienny spacer po lesie'', gdzie silny wiatr postrącał wszystkie liście z drzew. Pani Jesień obdarowała uczestników balu swoimi darami pochodzącymi z sadu, ogrodu i parku. Podczas wesołej muzyki przedszkolaki tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, układały obrazki z kasztanów, szyszek i żołędzi, szukały orzeszków, tupały jak jeże. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pomysłowych strojów.

Zwykłe miejsca potrafią nieść ze sobą niezwykłe wzruszenia

          12 października bieżącego roku Publiczna Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki obchodziła JUBILEUSZ STULECIA.

...


Za nami 8 Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Od poniedziałku do czwartku wszyscy uczniowie naszej szkoły trenowali swoje umiejętności mnożenia pamięciowego. Rozwiązywali łamigłówki, grali w BINGO i inne gry wykorzystujące tabliczkę mnożenia. Cały tydzień zabaw zakończył się wielkim egzaminem, przeprowadzonym przez młodych egzaminatorów, w dniu 28 września. Ci którzy przeszli przez niego bezbłędnie otrzymali legitymacje Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Zdjęcia


Dzień Głośnego Czytania wypadł w sobotę, dlatego jego świętowanie zaczęliśmy wcześniej. W piątkowy poranek dzieci (ziewające jeszcze i czekające na świetlicy na rozpoczęcie zajęć) obudziła historia Zezi i Gilera, bohaterów książki o tym samym tytule.

Zerówkowiczów wiersz pt. "Szafa" zachęcił do opowiedzenia o tym, co kryje się w ich domowych szafach. Co się kryje? Na przykład PORZĄDEK :)

Dziewczęta z gimnazjum - Angelika, Julia i Marysia przeczytały przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt. "Słoń Trąbalski" i zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy.

Książki z wierszami Tuwima oraz "Zezię i Gilera" można już wypożyczyć.


Rycerze Książki

28 września odbędzie się po raz ósmy Światowy Dzieł Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają".

Nasza szkoła otrzymała specjalną licencję i także bierze udział w tym wydarzeniu. Przez cały przyszły tydzień (od 24 września) czekają nas tabliczkowe niespodzianki, a w piątek EGZAMIN z tabliczki mnożenia. W szkole pojawiły się już pierwsze informacje związane z czekającą nas zabawą. Rozglądajcie się - zapraszamy!.

Wkrótce więcej szczegółów.


3 września 2018 r. rozpoczęliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2018/2019.

Pani Dyrektor powitała serdecznie wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły. Zapoznała z organizacją pracy szkoły na rozpoczynający się rok i przedstawiła wychowawców wszystkich klas. Przypomniała także o czekającej nas w tym roku ważnej uroczystości - 100-leciu istnienia szkoły w Suskowoli., a także zapoznała z listem Pani Minister Edukacji Narodowej skierowanym do rodziców i opiekunów w sprawie zmian w systemie edukacji w roku szkolnym 2018/2019.
Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami.

Informacja MEN dotycząca rekrutacji 2019/2020


Rozkład jazdy autobusów szkolnych w roku szkolnym 2018/2019

Przyjazdy

 1. Wyjazd z Mirenia godz. 6.40 Sucha (przystanek) - Suskowola ( szkoła)

 2. Wyjazd z Krasnej Dąbrowy- godz. 7.10 - Januszno - Dz. Suskowlskie - Zalesie (przystanek)
  Laski (szkoła) - Suskowola ( szkoła)

 3. Wyjazd z Wincentowa - godz. 7.10 - Tadeuszów - Kościuszków Marcelów- Czarna (szkoła)
  Helenów - Czarna (szkoła) - Płachty - Suskowola (szkoła)

Odjazdy

 1. Mireń - Sucha (przystanek)
  - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek - 14.35
  - piątek 13.40
   
 2. Pionki - Dz. Suskowlskie - Zalesie (przystanek) - Laski (szkoła) Januszno Krasna Dąbrowa
  - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek - 15.25
  - piątek - 14.35
   
 3. Płachty - Wincentów - Tadeuszów - Kościuszków - Marcelów - Czarna (szkoła) Helenów
  - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek - 14.35
  - piątek - 13.40

Mazowiecki Informator dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością