Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2020/2021

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Logopeda

Pedagog

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2020/2021Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością

oraz wesołego „ Alleluja”

życzy

Ewa Pałucka

Dyrektor

Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli


Witaj wiosno, żegnaj zimo!

Dzieci z oddziału przedszkolnego w radosnym nastroju powitały wiosnę. Tego dnia w naszej sali było bardzo kolorowo i wesoło. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęły dzieci pokazem mody wiosennej, prezentując swoje barwne stroje. Następnie dzieci powitały wiosnę piosenką, rozwiązywały zagadki, a także założyły zielony kącik przyrody, w którym będą obserwować wzrost roślin. Żeby przyspieszyć nadejście wiosny, dzieci wyniosły Marzannę przed szkołę, gdzie pożegnały ją okrzykami: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy.” Z utęsknieniem czekamy na cieplejsze wiosenne dni!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniach 17-19 marca 2021 r. odbyły się w naszej szkole próbne testy diagnostyczne. 

Uczniowie klasy ósmej mogli sprawdzić swój poziom przygotowania z języka polskiego, matematyka i języka angielskiego a także zapoznali się z arkuszami, które będą wyglądać trochę inaczej ze względu na zmiany wymagań egzaminacyjnych.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu.

Więcej zdjęć 


Międzynarodowy Dzień Matematyki w naszej szkole 


Sukces Szymona

Uczeń kl. VIII Szymon Marczak odniósł sukces w prestiżowym konkursie historycznym.

W XXVI edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedyni do Orszy" etapu rejonowego uzyskał kwalifikacje do etapu wojewódzkiego.

Ucznia do konkursu przygotował, Wiesław Cybulski. 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia. 


Marzec miesiącem egzaminów próbnych w szkołach 


Szanowni Państwo!

Zapraszamy na trzeci webinar z programu:

 „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

Program jest realizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jego celem będzie wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

Trzeci webinar adresowany do rodziców odbędzie się w czwartek (25.02.2021 r.) o godzinie 18:00.

Dostępny będzie pod adresem: https://youtu.be/R544mFsClqk


23 LUTEGO OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

Zapoznaj się  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


   

Bajeczne stroje, kolorowy wystrój i wesoła muzyka - w takiej atmosferze bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego, 5 lutego podczas balu karnawałowego. Dzieci najpierw zaprezentowały swoje bajeczne stroje, następnie przystąpiły do wesołej zabawy. Z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Szanowni Państwo!

zachęcamy do udziału w drugim webinarze pt.: „Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online”, które jest kolejnym spotkaniem z cyklu webinarów przeznaczonych dla rodziców w realizacji programu pn. „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”.

Webinal dostępny będzie w dn. 11.02.2021r. godz.18.00 pod linkiem 

https://youtu.be/i3ZlZwhmqSQ


Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”.

Z okazji święta Babci i Dziadka dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ słowno – muzyczny zatytułowany „Wspomnieniowo muzyczny rejs”. To sentymentalna podróż przez lata dzieciństwa, młodości aż po wiek dojrzały. Dzieci, poprzez występ wyraziły kochanym babciom i dziadkom, swoje gorące uczucia, a także podziękowały za trud włożony w ich wychowanie.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy do obejrzenia filmu 


Szanowni Rodzice,

w dniu 28.01.2021 r. (tj. czwartek) w godz. 1600-1800 odbędą się zdalne spotkania kl. I-VIII z wychowawcami.


Szanowni Państwo!

Zapraszamy do udziału w programie pn. „Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość”

Program jest realizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. Jego celem będzie wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców oraz 3 dla nauczycieli prowadzonych przez ekspertów tematycznych.

Tematyka i terminy werbinarów dla rodziców:

1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i młodzieży w okresie pandemii – 21.01.2021 r.

2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks. Atrakcyjne narzędzia i materiały online – 11.02.2021 r.

3. Młodzi użytkownicy internetu –wyzwania, bezpieczeństwo, ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy, a czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w  cyfrowym świecie? – 25.02.2021 r.

Pierwszy webinar adresowany do rodziców odbędzie się 21.01.2021 r. (czwartek) o godz. 1800 pod adresem: https://youtu.be/ohhXySQM4g8  


Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Życzę spokojnych, zdrowych i radosnych

Świąt Bożego Narodzenia

oraz pomyślności, siły i wiary 

 w lepsze jutro w nadchodzącym 2021 r.

     Ewa Pałucka

Dyrektor

              PZS w Suskowoli


Dzień 22 grudnia 2020 r. jest w naszej szkole dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów w roku szkolnym 2020/2021.

Od dnia 23 grudnia do 31 grudnia 2020 r.- zimowa przerwa świąteczna, a od 4-17 stycznia 2021 r. ferie zimowe.


Grafika z gwieździstym niebem i śniegiem. Na środku logo akcji "Razem na Święta" oraz tekst "Razem na Święta – zapraszamy do udziału w akcji MEN"

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z uczniami i nauczycielami naszej szkoły wziął udział w akcji "Razem na Święta" organizowanej przez MEN, której celem było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym.

W ramach akcji przeprowadzono szereg działań, które miały na celu budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych, a także uwrażliwienie na potrzeby bezrobotnych i potrzebujących.

Już w październiku zbieraliśmy koce, miski i żywność dla podopiecznych Pionkowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Zebrane dary zostały przekazane na początku grudnia.

W ramach akcji opiekunowie koła przygotowali stroiki bożonarodzeniowe, które zostały przekazane na aukcję charytatywną dla potrzebującego chłopca, mieszkającego w naszej okolicy.

Uczniowie własnoręcznie wykonali również kartki, które przekazali osamotnionym seniorom lub własnym babciom i dziadkom.

Po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły udowodnili, że potrafią otworzyć serca na potrzeby innych w tym trudnym okresie pandemii.

Dziękujemy za postawę pięknego człowieczeństwa wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

    

 

Dyplom od Ministra Edukacji i Nauki  Wspólne kolędowanie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniów kl. I-III

Wspólne kolędowanie  

Zapraszamy do galerii 


Zapraszamy do galerii 

Mikołajki

„Idzie, idzie święty z nieba

Oto jest wśród nas.

Witaj święty Mikołaju.

Witaj, witaj nam”.

Dnia 7 grudnia, w naszej zerówce pojawił się długo oczekiwany gość – święty Mikołaj. Na jego wizytę dzieci oczekiwały z niecierpliwością, zaprezentowały mu swoje zdolności artystyczne. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Święty Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Cieszymy się, że o nas pamiętał i obiecał, że odwiedzi nas za rok. Do zobaczenia Mikołaju!


Andrzejki

Pielęgnując stary ludowy zwyczaj, dzieci oddziału przedszkolnego dnia 30 listopada, przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Dzieci poznały tradycyjne wróżby andrzejkowe tj. układanie butów w kierunku drzwi, przekłuwanie serc z imionami, rzucanie kostką, losowanie wróżb na gwiazdkach, a także przelewanie wosku przez klucz. Zabawy andrzejkowe były przeplatane pląsami oraz tańcami przy muzyce i sprawiły dzieciom wiele radości.

Zapraszamy do galerii


Zapraszamy do galerii 

Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula”.

25 listopada w naszej sali obchodziliśmy urodziny Pluszowego Misia. Dzieci poznały historię tego święta, wesoło bawiły się przy misiowych piosenkach, uczestniczyły w zabawach ruchowych, plastycznych, konkursach i quizach. Za zaangażowanie, dzieci zostały nagrodzone misiowym medalem. To wielkie misiowe przyjęcie na długo zostanie w naszych wspomnieniach.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

„Niech się każdy wreszcie dowie

I rozpowie w świecie całym, że

Dziecko to także człowiek, tyle że

Jest mały”.

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ten dzień miał wielkie znaczenie dla naszych dzieci. Uczestniczyły one w zajęciach dydaktycznych, gdzie wysłuchały wiersza pt. „O prawach dziecka”, odpowiadały na pytania, następnie wybrały się w podróż do Krainy Praw Dziecka.

               

Zapraszamy do galerii 


Miło nam poinformować, że w XXX jubileuszowej edycji konkursu "Moje spotkania z Puszczą" pt. "Sekretne życie Puszczy Kozienickiej" wyróżnienie w kategorii literackiej otrzymała Oliwia Marzec z klasy V.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Szanowni Rodzice przypominamy, że 26 listopada 2020 r. odbędą się zdalne spotkania z wychowawcami w godz. od 16.00 do 18.00 . 

Szanowni Rodzice i Uczniowie!

W związku z organizacją konsultacji stacjonarnych z przedmiotów objętych egzaminem 

dla uczniów kl. VIII od 16 listopada 2020 r. wprowadzono zmiany w tygodniowym rozkładzie zajęć on-line dla niektórych klas. Prosimy o zapoznanie się ze zmianami.

Klasa II 

Klasa IV

Klasa V

Klasa VII

Klasa VIII 

Harmonogram konsultacji dla ucz. kl. VIII w zakładce Konsultacje dla uczniów.


Po lewej stronie na szarym tle klucz wiolinowy i napis Szkoła do hymnu - logo akcji. Poniżej napis wtorek, 10 listopada 2020 r., godz. 11:11. Zapraszamy do udziału w akcji MEN. Po prawej stronie żołnierze przez grobem nieznanego żołnierza idący na zmianę warty.

Już kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej akcji MEN "Szkoła do hymnu". O godz. 11:11 wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego". W tym roku ze względu na ograniczenia epidemiologiczne hymn został odśpiewany on-line.

A tak do święta przygotowali się nasi uczniowie klas 0-III


„My, pierwszaki, tak radośnie

dziś śpiewamy, przyrzekamy

być uczniami, prymusami.

Tak w piątek (6 listopada) śpiewali nasi pierwszoklasiści. Tego dnia odbyło się ślubowanie uczniów kl. I. Choć uroczystość, z powodu pandemii, odbyła się w kameralnym gronie, to nastrój był niezwykle podniosły. Pierwszaki z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały piękny występ artystyczny oraz złożyły przysięgę na sztandar szkoły, w której przyrzekały: być dobrymi uczniami, godnie reprezentować klasę i szkołę, szanować innych oraz kochać ojczyznę.                                                      Pani dyrektor przyjęła pierwszoklasistów w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli. Po oficjalnej części przyszedł czas na upominki i klasowe świętowanie. Było wiele gwaru i radości. To był wspaniały dzień!

Serdeczne dziękuję rodzicom, za pomoc w przygotowaniu naszego klasowego święta.

Zachęcam do obejrzenia programu artystycznego oraz galerii zdjęć.

Magdalena Samela - Grabiec

Galeria zdjęć 

Program artystyczny


Przypominamy, że dni 30.10.2020 r. oraz 2.11.2020 r. są w naszej szkole dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.


Informujemy, że od poniedziałku tj. 26.10.2020 r. uczniowie klas IV- VIII rozpoczynają zdalną naukę przez program MS Teams. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z obowiązującym planem lekcyjnym od godz. 800.

Uczniowie kl. I-III, dzieci oddziału przedszkolnego i przedszkola przychodzą na zajęcia do szkoły zgodnie z planem.

Więcej informacji 


Zdalne konsultacje dla Rodziców!
W dniu 27.10.2020 r. w godz. 1600- 1800 odbędą się konsultacje telefoniczne z wychowawcami kl. I-VIII i oddziału przedszkolnego.


Szanowni Rodzice,
zapraszamy do zapoznania się z filmami instruktażowymi, które pomogą w instalacji aplikacji "Teams", z której szkoła będzie korzystać w konieczności zdalnego nauczania

Przewodnik po Office 365 i MS Teams dla UCZNIÓW i RODZICÓW https://youtu.be/aWUOjCgbsTg  

Jak korzystać z Teams przez telefon i tablet  https://www.youtube.com/watch?v=eoUZkJhke04  
 
W razie trudności prosimy o kontakt z wychowawcą.

 

Ogromny sukces naszej uczennicy!

Milenka Mazur, uczennica klasy 4, zakwalifikowała się do finału konkursu matematyczno – logicznego ,,Arcymistrz Mnożenia” organizowanego w ramach obchodów  X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uzyskała pierwszą lokatę w kategorii ALFA na 3432 uczestników.  W konkursie wzięło udział 12 255 osób z wielu krajów w różnych kategoriach wiekowych.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło 21 uczniów:

Kl. IV – 6

Kl. V – 2

Kl. VI – 4

Kl. VII – 1

Kl. VIII – 8

Uczniów przygotowywała pani Iwona Sutkowska.

Życzymy Milence sukcesu w finale i gratulujemy już osiągniętego wyniku.

16 października obchodzimy XX Dzień Papieski – polskie święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II.

W naszej szkole uczniowie pod opieką nauczycieli: pani Teresy Świątkowskiej i pani Beaty Bartkiewicz przygotowali wystawę związaną z postacią wielkiego Polaka i na lekcjach religii przypomnieli jego postać. 

Zobacz więcej 


Na zajęciach koła teatralnego uczniowie pod kierunkiem pani Beaty Bartkiewicz przygotowali przedstawienie pt. „W nauczycielu mam przyjaciela”, które pokazuje kilka scen z życia szkoły i pracy nauczycieli. Wszystko okraszone odrobiną humoru i piosenkami w wykonaniu naszych uczniów.

W ten sposób uczniowie chcieli podziękować swoim wychowawcom i nauczycielom za codzienną pracę i troskę. 

Zachęcamy do obejrzenia przedstawienia https://youtu.be/DcAv5E81o7s


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbył się pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. W ramach obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie wzięli udział w Internetowym Konkursie Matematyczno – Logicznym i Konkursie VIDEO oraz zmierzyli się z ciekawymi zadaniami na lekcjach matematyki. Koordynatorami imprezy byli: Iwona Sutkowska, Beata Kęska i Dariusz Czyżewski.


Zapraszamy Rodziców

na spotkania z wychowawcami, które odbędą się w dniu 22.09.2020 r. (wtorek)

według harmonogramu

Klasa

Godz.

Sala

Wejście

I

1600

sala gimnastyczna

przy sali gimnastycznej

II

16 45

sala gimnastyczna

przy sali gimnastycznej

III

17 30

sala gimnastyczna

przy sali gimnastycznej

IV

15 30

s. 22

główne (II)

V

15 45

s. 18

główne (II)

VI

16 00

s. 19

główne (II)

VII

16 15

s. 17

główne (II)

VIII

16 30

s. 21

główne (II)

Prosimy o zachowanie wszelkich środków ostrożności - zakrycie ust i nosa, dezynfekcję rąk oraz w miarę możliwości, zachowanie dystansu.

Dyrekcja i wychowawcy


Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki 2019 | Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

15 września to Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to dzień, który może być okazją do rozwijania kreatywności, budowania pewności siebie i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku od publikacji książki dla dzieci „The Dot” (czyli „Kropka”) o małej, nieśmiałej dziewczynce i mądrej nauczycielce plastyki, dzięki której uwierzyła w siebie i poznała swój talent.

Do dziś książka inspiruje tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki. W naszej szkole nauczyciele włączając się w akcję przygotowali szereg zadań i zajęć zachęcających do kreatywności i pobudzania wyobraźni. Koordynatorami akcji były: Beata Kęska i Iwona Sutkowska.


Zapraszamy wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli w dniu 1 września 2020 r. (wtorek) na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021  

Zasady bezpieczeństwa  

Zapraszamy do zapoznania się z Listem Ministra Edukacji Narodowej skierowanym do Uczniów, Rodziców i Nauczycieli z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021