Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2021/2022

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Logopeda

Pedagog

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2021/2022Wyniki XIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego ”Zamyślenie nad cudownością świata”

 W Zespole Szkół Katolickich we Włocławku w dniu 9 listopada br. odbyło się posiedzenie Kapituły Konkursowej wyłaniającej laureatów XIII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Zamyślenie nad cudownością świata, nad którym honorowy Patronat objęli JE ks. bp. Wiesław Mering i Pani Poseł na Sejm RP dr Joanna Borowiak.

Kategoria – klasy IV- VI

Wyróżnienie

  • Maja Żywczyk, PSP im. T. Kościuszki w Suskowoli, miniatura poetycka nr 1 „światło u kresu tajemniczej alei”

Miło nam poinformować, że w XXXI edycji konkursu "Moje spotkania z Puszczą" w kategorii literackiej Oliwia Marzec z kl. VII zajęła II miejsce. Opiekunem uczennicy była p. Agnieszka Olejarz. Gratulujemy osiągnięcia!


 

       

   

10 listopada, jak każdego roku cała społeczność naszej szkoły uczciła 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godz. 11:11 wspólnie odśpiewali hymn w ramach akcji "Szkoła do hymnu". Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali prace plastyczne, które obejrzeć można w galerii na terenie szkoły.

Część artystyczną stanowił przegląd poezji i pieśni patriotycznej pt. "Niepodległa".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Nagranie klasa 1 

Nagranie uczennica kl. 7  


Cała społeczność Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli włączyła się w akcję

„Serduszka dla serduszka Antosia”

mającą na celu pomoc w zbieraniu pieniędzy na operację małego Antosia Mąkosy. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu wykonali wiązanki z żywej jedliny, które przekazano na licytację. Wśród uczniów, nauczycieli i pracowników wolontariusze zebrali również pieniądze do puszki. Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy.


     

      

Dnia 26.10 we wtorek uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritasu wraz z opiekunami panią Beatą Bartkiewicz, Marią Czyżewską i Iwoną Sutkowską, jak co roku, wybrali się na cmentarz parafialny w Suchej, by posprzątać groby księży pracujących w parafii oraz groby żołnierzy AK. Uczniowie wyczyścili rabatki, posprzątali teren wokół mogił, wynieśli stare zniszczone wieńce i świece. Pracy było bardzo dużo, ale młodzież świetnie sobie poradziła z zadaniem. Na koniec zapalono znicze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W dniu 26 października 2021 roku w eliminacjach międzypowiatowych XXIV Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego w kategorii dziewcząt wzięły udział reprezentacje z naszej szkoły. W kategorii dziewcząt młodszych (2009 i młodsi) szkołę reprezentowały:

Lena Kępczyk (kl. 3), Nadia Bojek (kl. 6) i Melania Marek (kl. 7).

Dziewczęta w finałowym spotkaniu rywalizowały z dziewczętami z SP nr 6 w Radomiu (gospodynie zawodów). W grach indywidualnych dziewczęta wygrały dwa spotkania M. Marek 2:1 (11:8, 9:11, 11:7), L. Kępczyk (11:7, 11:8), nieznacznie z najlepszą zawodniczą turnieju uległa N. Bojek 0:2 (8:11, 9:11). O awansie do turnieju wojewódzkiego decydowała gra deblowa. Lepsze okazały się niestety zawodniczki z Radomia. 

W turnieju dziewcząt starszych (2007-2008) naszą szkołę reprezentowały dziewczęta z klasy 8: Gabriela Chmielewska, Wiktoria Tarnowska i Wiktoria Węgrzynowska. W rozgrywce finałowej o awans do zawodów wojewódzkich dziewczęta po zaciętej walce uległy, po grach indywidualnych, dziewczętom ze szkoły podstawowej nr 3 z Radomia. 

Na zakończenie rozgrywek nastąpiło wręczenie dyplomów i pucharów. Wszystkie uczestniczki meczów finałowych otrzymały również pamiątkowe medale. Opiekunem obu reprezentacji był p. Dariusz Czyżewski.

Zobacz więcej zdjęć 


   

W dniu 20 października uczniowie klas I, II, III naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Moniką Marchewką, panią Magdaleną Samelą – Grabiec, panią Małgorzatą Niemirską i panią Agnieszką Latos wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Głównym celem wycieczki było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz zwiedzenie Muzeum Neonów.

Wizytę w CNK rozpoczęliśmy od zwiedzania interaktywnych wystaw, na których znajduje się blisko 400 eksponatów. Zwiedzając obiekt CNK uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać samodzielnie eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Dzięki temu dotychczas skomplikowane  dla nich prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne. Przekonali się, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.  Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Planetarium, gdzie uczestniczyliśmy w pokazie nieba i mogliśmy podziwiać kilkanaście milionów gwiazd. Sala pokazowa wyglądała zjawiskowo. W Planetarium uczestniczyliśmy również w projekcji filmu edukacyjnego pt. „Polaris”, z którego dzieci dowiedziały się czym jest zjawisko nocy polarnej. Po tak wyczerpującym zwiedzaniu dzieci posiliły się smacznym obiadem.  

Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Neonów, gdzie podziwialiśmy stare reklamy świetle,  niegdyś zdobiące miasta Polski. Uczniowie poznali historię, wzornictwo, a także dowiedzieli się jak powstają neony.

Wycieczka była wspaniałą przygodą dla wszystkich dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


„ My się szkoły nie boimy, choć i praca czeka nas.

Śmiało do niej dziś wkroczymy, bo nauki nadszedł czas”.

18 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, Rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także słodką niespodziankę od Rady Rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


13 października w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie kl. IV i V pod kierunkiem p. K. Grabowskiej - Adamiec p. I. Jurek przygotowali krótki program artystyczny pod hasłem "W nauczycielu mam przyjaciela". W czasie programu podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich nauczanie, wychowanie i opiekę.

Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor, złożyła podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


            

  

   

Wycieczka w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”


W dniach 6-8 października 2021 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce realizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: "Poznaj Polskę”.  

Wycieczka odbyła się na trasie: Kraków - Zembrzyce - Leskowiec - Zubrzyce - Wadowice. Na realizację wycieczki szkoła otrzymała dofinansowanie z MEiN w formie dotacji celowej w łącznej wysokości 15.000,00 zł co stanowi 80 % kosztów wycieczki.

Uczniowie odwiedzili: Kopiec Kościuszki wraz z muzeum, Muzeum Narodowe w Sukiennicach, Kościół Mariacki, rynek w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Muzeum-Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej oraz Muzeum Jana Pawła II w Wadowicach.
Bogaty program, pozwalający poznać dziedzictwo narodowe naszej ojczyzny został uzupełniony o pobyt w wodnym parku w Suchej Beskidzkiej oraz górską wędrówką na Leskowiec szczyt Beskidu Małego. Uczniowie odwiedzili Grotę Komonieckiego i podziwiali piękno beskidzkiej przyrody. Noclegi zarezerwowano w malowniczo położonym ośrodku Totus Tuus w Zembrzycach.

Opiekę sprawowali wychowawcy klas: Beata Bartkiewicz, Dariusz Czyżewski, Iwona Sutkowska, Iwona Jurek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


1 października 2021 roku w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie rozwiązywali rebusy, zagadki, zagadki związane z tabliczką mnożenia. Najlepsi zdobyli tytuł  „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.


Koordynatorami działań byli: p. Iwona Sutkowska, p. Beata Kęska i p. Dariusz Czyżewski.

 
 


Wycieczka klasa 0-III 

 

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasy 0 -III byli na wycieczce przyrodniczej w Augustowie. Klasa I i III - 30 września, a dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy II - 1 października 2021 r. Dzieci obejrzały eksponaty w izbie dydaktycznej, o których opowiadała pani z Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz film pt. "Dzik Ryjo". Rozpoznawały zwierzęta i rośliny Puszczy Kozienickiej, rozwiązywały zagadki, rebusy i krzyżówki. Miały okazję porównać długość swojego skoku do długości skoków zwierząt. A na koniec było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Więcej zdjęć 


W dniu 29.09.2021 r. klasa IV wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę szkolną do Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin. Celem wycieczki była nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem interaktywnych eksponatów. Uczniowie obejrzeli wystawę "Człowiek - niezwykła maszyna", podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka, oraz "Człowiek - trybik w machinie przyrody", dotycząca zagadnień ekologiczno -przyrodniczych. Na stanowiskach multimedialnych i mechatronicznych można było sprawdzić min. pojemność płuc, jak dobrą mamy pamięć, zmierzyć przyspieszenie na bieżni, ile wody jest w naszym organizmie. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, doświadczyć , sprawdzić. Po dwóch godzinach zwiedzania udaliśmy się do Zamku Królewskiego w Chęcinach. Tam poznaliśmy historię Zamku, a następnie odwiedziliśmy dwa punkty widokowe na basztach, dziedziniec, skarbiec, lochy i studnię. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Bardzo zadowoleni z wyjazdu, chociaż nieco zmęczeni i oszołomieni natłokiem wrażeń wróciliśmy do szkoły. 

Więcej zdjęć 


W dniu 28.09.2021r. uczniowie klasy 4 i 5 wraz z wychowawcami wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". 

Pracownik Parku przeprowadził na placu szkolnym pogadankę, która miała na celu przypomnienie o zasadach prawidłowego segregowania odpadów. Następnie uczniowie zaopatrzeni w worki i rękawice udali się do pobliskiego lasu gdzie uprzątnęli odpady. Dzięki pięknej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Po zakończonej pracy wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od Kozienickiego Parku Krajobrazowego, a wychowawcy podziękowali uczniom za zaangażowanie.

Więcej zdjęć 


Uczniowie naszej szkoły w ramach działań Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji „Opatrunek na Ratunek”. Zebrane materiały opatrunkowe, bandaże, kompresy, plastry, rękawice ochronne zostaną wysłane na adres  Fundacji Redemptoris Missio i przekazane do przychodni i szpitali misyjnych w Afryce. 


Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji organizowanej przez Caritas mającej na celu pomoc dla dzieci z przedszkoli na Ukrainie.
Zbierano produkty żywnościowe i przybory szkolne. Zostaną one przekazane przedstawicielom radomskiego Caritasu.


  


15 września w naszej szkole tradycyjnie odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki.

To święto kreatywności, odwagi i zabawy.
Uczniowie wzięli udział w zabawach i grach, które miały na celu pobudzać wyobraźnię, odkrywać mocne strony. Koordynatorem akcji byli: p. Iwona Sutkowska, p. Beta Kęska i p. Dariusz Czyżewski.


W naszej szkole od 2 września 2021 r. do 22 grudnia 2021 r. będą prowadzone zajęcia wspomagające dla uczniów klas: V, VII i VIII. Będą to zajęcia z j. polskiego, j. angielskiego i matematyki.

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc listopad 

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc październik 

Harmonogram zajęć wspomagających dla uczniów kl. V, VII i VIII na miesiąc wrzesień 


Więcej informacji 

List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Rodziców 

List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej do Uczniów 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1.09.2021 r. w środę odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Najpierw z panią dyrektor i wychowawcami spotkali się uczniowie klas 0-III.

Następnie uczniowie klas IV-VIII.

Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła wychowawców przypomniała o ważnej 82 rocznicy wybuchu II wojny światowej i zapoznała z organizacją zajęć w bieżącym roku szkolnym. Przypomniała również o konieczności zachowania reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa.

Następnie uczniowie odbyli spotkania z wychowawcami w swoich salach.

Więcej zdjęć 


Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli

w dniu 1 września 2021 r.

 W związku z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego informujemy, że dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej mogą wejść do szkoły tylko z jednym opiekunem.

Uczniowie klas 2 - 8 wchodzą do szkoły sami.

Prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022:

Klasa Godzina Sala
0 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 3
1 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 10
2 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 1
3 900 sala gimnastyczna, następnie sala nr 13
4 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 19
5 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 22
6 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 18
7 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 21
8 930 sala gimnastyczna, następnie sala nr 17

Uczniowie klas 0-3 wchodzą do szkoły I wejściem głównym

Uczniowie klas 4-8 wchodzą do szkoły II wejściem głównym