Powrót

Szkolny zestaw podręczników obowiązujący  w roku szkolnym 2020/2021

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Egzamin ósmoklasisty

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2019/2020


Szanowni Państwo,

Drodzy Uczniowie!

Dziękujemy wszystkim Wychowawcom, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, Pracownikom administracji i obsługi  za współpracę, która była szczególna i wyjątkowa w tym roku szkolnym.

Przez ostatnie trzy miesiące musieliśmy prowadzić nauczanie na odległość z powodu COVID – 19. Sytuacja zmusiła nas wszystkich do sprostania trudnemu zadaniu, jakim jest zdalne nauczanie. Pragniemy serdecznie podziękować Wam Drodzy Uczniowie i Rodzice za zaangażowanie i włożoną pracę w tym trudnym okresie. Poradziliście sobie wspaniale.

Życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji    oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja PZS w Suskowoli

Zapraszamy na część artystyczną 

Zapraszamy do galerii 

Wakacje to czas zasłużonego wypoczynku.

Wykorzystajcie te najbliższe miesiące na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.

Dbajcie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi MEN, MZ i GIS 

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca 2020 r. (piątek)

Ze względu na panującą sytuację związaną z epidemią COVID - 19 oraz wymogami GIS i MZ uroczystość zakończenia roku szkolnego 2019/2020 nie będzie miała tak uroczystego charakteru jak zwykle.

Zakończenie roku szkolnego dla dzieci przedszkolnych nie odbędzie się. Wychowawcy pożegnają się ze swoimi wychowankami on-line.

Odbiór świadectw przez uczniów kl. I-VIII odbędzie się w holu szkolnym na parterze w budynku szkoły podstawowej.

Poniżej przedstawiam harmonogram oraz procedury bezpieczeństwa, które muszą być zachowane podczas odbioru świadectw.

godz. 8 00 - kl. VIII

godz. 9 15 - kl. VII

godz. 10 00 - kl. VI

godz. 10 45 - kl. V

godz. 11 30 - kl. IV

godz. 12 15 - kl. III

godz. 13 00 - kl. II

godz. 13 45 - kl. I

Każda klasa przychodzi o wyznaczonej godzinie, zachowując odpowiednie zasady dystansu społecznego (1,5 m). Obowiązują maski na twarzach. Obowiązuje też zakaz gromadzenia się przed budynkiem szkolnym. 

Nieodebrane świadectwa w dniu zakończenia roku szkolnego, będzie można odbierać  w innym terminie w sekretariacie szkoły.

Ewa Pałucka - Dyrektor PZS w Suskowoli 



Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy I Kacper Wdowski został nagrodzony w konkursie plastycznym "Mój kwiat paproci" organizowanym przez MOK w Pionkach. Gratulujemy

W dniu 22.06.2020 r. odbył się w formie zdalnej etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski, w którym rywalizowali uczniowie z 5 szkół podstawowych leżących na terenie mazowieckich parków krajobrazowych. Drużyna w składzie: Szymon Marczak, Kacper Dejniak, Amelia Kozłowska, Klara Golisz reprezentująca Kozienicki Park Krajobrazowy zajęła 3 miejsce. Gratulujemy uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.



Międzynarodowy Konkurs                                                                                                  Matematyczny Kangur 2020

                 W tym roku szkolnym KANGUR 2020 został         przeprowadzony drogą internetową za                          pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl                          w dniach 28.05-5.06. W naszej szkole do                      konkursu przystąpiło 29 uczniów. Wśród                      nich wyróżnienia uzyskali:

- Bartek Tarnowski kat. ŻACZEK kl. II        - opiekun p. Dorota Jasiuk

- Przemek Tarnowski kat. BENIAMIN kl. V          - opiekun p. Iwona Sutkowska

- Zosia Kustra kat. KADET kl.VII                - opiekun p. Iwona Sutkowska

Kilkorgu uczestnikom zabrakło bardzo niewiele punktów, by zdobyć nagrody. Należą do nich: Alicja Patyna kl. II, Wiktor Mróz kl. II, Laura Jurek kl. IV, Wojtek Patyna kl. VI, Klara Golisz kl.VIII. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i nienagrodzonym uzyskanych wyników.                                                                                   




Kacper Wdowski  z klasy I reprezentował  szkołę w konkursie plastycznym ,,Moja mama czarodziejka'' zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. Otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!
 


„To fantastyczny projekt, który uczy poprzez zabawę w inwestowanie, ale jednocześnie przygotowuje do wejścia w dorosłość…”                                                                                 Marek Dietl -  Prezes Zarządu GPW

19 czerwca 2020 roku dobiegł końca III etap projektu 18 edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej, realizowany od 4.XI.2019 r. przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Edukację GPW pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w którym udział wzięło 5 zespołów uczniowskich z klas VII –VIII naszej szkoły.

Udział w projekcie dał uczniom możliwość wykorzystania wiedzy teoretycznej, z którą zapoznali się w ramach innowacji prowadzonych w szkole „Jestem przedsiębiorczy” pod kierunkiem p. B. Kęski i p. I. Sutkowskiej.

Krejzolki      Little     Playnogames  Checkmate  Super Czwórka 



Kolejny sukces naszych uczennic

Aleksandra Bąk kl. VII i Klara Golisz kl. VIII wzięły udział w XIX Ogólnopolskim Turnieju Recytatorskim Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego. Dziewczyny nagrały filmiki z prezentacjami i otrzymały wyróżnienia. Opiekunem była pani Beata Bartkiewicz. Dziewczynom gratulujemy.

Zapraszamy do wysłuchania prezentacji

Aleksandra Bąk                                                                     Klara Golisz   



Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie fotograficzno-literackim.

Uczniowie klasy VI i VII: Dominika Szymańska, Daria Marek, Szymon, Zofia Kustra, pod opieką pani Beaty Bartkiewicz oraz Oliwia Marzec pod opieką pani Agnieszki Olejarz wzięli udział w konkursie fotograficznym "Foto-Poetica" inspirowanym poezją Jana Kochanowskiego. Młodzież wykonał piękne zdjęcia, które były ilustracją fragmentów utworów poety. Zosia Kustra otrzymała 2 nagrodę, a Szymon Marczak 3 nagrodę. Gratulujemy i życzymy sukcesów. Opiekunowie składają podziękowania rodzicom i wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w realizację zadań konkursowych.



 

Egzamin ósmoklasisty

W dniach 16.06.-18.06.2020 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do egzaminu. W ciągu trzech dni młodzież zmierzyła się z zadaniami z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Mamy nadzieję, że uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, a uzyskane punkty pozwolą dostać się do wymarzonych szkół.



    
Uczniowie naszej szkoły w czasie zdalnego nauczania bardzo aktywnie pracują. Oprócz zajęć obowiązkowych  uczestniczą również w wielu konkursach: matematycznych, literackich, recytatorskich i fotograficznych. Realizują również ciekawe projekty edukacyjne. Jednym z nich jest wykonanie lapbooków po zakończeniu omawiania lektur w klasie 6 i 7.

„Lapbook”, czyli „książka na kolanie” to interaktywna teczka lub rozkładana książka,  w której znajduje się wszystko, co wiąże się z danym tematem. Może zawierać dowolną ilość schowków, kieszonek, karteczek, zakładek, mapek i rysunków. Nasi uczniowie wykonali bardzo ciekawe i atrakcyjne  prace. Oto najciekawsze prezentacje 

Beata Bartkiewicz


Z okazji Dnia Dziecka

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki  życzą Wam, kochane Dzieci i kochani Uczniowie, aby każdy dzień  waszego życia był niesamowitą przygodą. Byście czerpali energię ze słońca, kapiącego deszczu i uśmiechu innych. Szukajcie siły, radości i satysfakcji, a wówczas życie będzie radosne i przyjemne.



       DZIEŃ MATKI

Zapraszamy do galerii 

Każdego roku w naszej szkole obchodzimy  uroczyście  Dzień Matki  jako wyraz  szacunku dla wszystkich  mam za trud  włożony  w opiekę, wsparcie w trudnych  chwilach, troskę, pomoc i bezwarunkową miłość. W tym roku nie możemy  się spotkać wspólnie na sali gimnastycznej ale pragniemy  wyrazić wdzięczność i szacunek tak , jak potrafimy. Uczniowie z klas 0-III w ubiegłym tygodniu przygotowali piękne prace plastyczne, których tematem jest  Mama.
Zapraszamy do ich obejrzenia.
Pragniemy także przypomnieć piosenkę pt. "Mamo", którą wykonała uczennica klasy 7 Aleksandra Bąk. Dedykujemy ją wszystkim Mamom. 
https://www.youtube.com/watch?v=dYEl6EIMXxc&feature=youtu.be


ROK ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

            Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II. 2 kwietnia obchodziliśmy

15. rocznicę śmierci, a 18 maja 100. rocznicę urodzin papieża.

            Św. Jan Paweł II – duchowny, poeta, poliglota, pedagog, dramaturg, filozof historii…

i człowiek, który miał poczucie humoru.

Oto kilka anegdot z życia Jana Pawła II.

Podczas powitania w Monachium Ojciec Święty spytał obecne tam dzieci: „Dano wam dziś wolne w szkole?”. „Tak!” – wrzasnęły z radością dzieci. „To znaczy – skomentował Jan Paweł II – że papież powinien częściej tu przyjeżdżać”.

Któregoś wieczoru, podczas szpitalnej rekonwalescencji w klinice Gemelli po zamachu na Placu świętego Piotra, Jan Paweł II wyszedł ze swojego pokoju na opustoszały korytarz. Rozejrzał się i powiedział: „Ładne rzeczy, wszyscy sobie poszli, a mnie zostawili!”

Jeden z watykańskich prałatów chciał się nauczyć polskiego. Postarał się o polski elementarz. Uczył się pospiesznie. Kiedy chciał pochwalić się Ojcu Świętemu nową umiejętnością, pomylił się i zamiast: „Jak się czuje papież?”, rzekł: „Jak się czuje piesek?”. Jan Paweł II spojrzał na niego zdumiony  i odpowiedział: „Hau, hau”.

Papież na pytanie dziennikarzy jaki jest stan jego zdrowia odpowiedział: „Nie wiem, nie czytałem porannych gazet.”

Chcesz jeszcze więcej zobaczyć przejdź do biblioteki 


Maj – rocznica pięknych serc!
Maj – rocznica wielkich myśli,
Tym, co dawno przeminęli,
Hołd składają, ci co przeszli […]

                Michał Arct , Trzeci Maj

3 MAJA

Zapraszamy na film 


10 marca uczniowie klas 6 7 8 obejrzeli spektakl muzyczny pt. " Bogowie i herosi" w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Była to historia mitologicznych bogów i bohaterów zaprezentowana w pigułce w pięknej muzycznej oprawie. Wyjazd zorganizowały panie Beata Bartkiewicz i Aldona Podsiadła

Zobacz więcej zdjęć 


10 marca uczniowie klas 6 7 i 8 wzięli udział w niecodziennej lekcji historii, która miała miejsce w Jedlni - Letnisku pod pomnikiem upamiętniającym mjr. Franciszka Jaskulskiego " Zagończyka". Został on aresztowany w tej miejscowości w 1943 roku i wywieziony do więzienia w Kielcach. O tym wydarzeniu oraz  innych Żołnierzach Wyklętych opowiedział pan Jerzy Chrzanowski - Społeczny Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej. Uczniowie zapalili znicze, aby oddać hołd wszystkim niezłomnym bohaterom naszej ojczyzny. Serdeczne podziękowania składamy Panu Jerzemu Chrzanowskiemu za poświęcony czas i cenne informacje.

Uczennice Klara Golisz i Aleksandra Bąk reprezentowały szkołę na Małym Konkursie Recytatorskim. Dziewczyny otrzymały wyróżnienie.

Uczennice przygotowała pani Beata Bartkiewicz.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


Zobacz więcej zdjęć 


W dniu 4 marca 2020 roku  w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyły się eliminacje gminne do XLIII ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" dla uczniów i młodzieży z terenu gminy  Pionki.

Naszą szkołę reprezentowali:

Wojciech Patyna ucz. kl. VI,

Hubert Sałbut ucz, kl. VI,

Szymon Marczak ucz. kl. VII.

Wojciech Patyna zajął I miejsce w I grupie wiekowej, a Szymon Marczak I miejsce w II grupie wiekowej.

Uczniów przygotowywała p. Beata Kęska.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.    


  

        

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się szkolny konkurs Mistrz Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego. W tym roku konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach. Uczniowie oddziału zerowego (kategoria I) mieli przygotować wypowiedź o swojej ulubionej bajce. „Moja ulubiona książka” to temat wypowiedzi dla uczniów kl. I-III (kategoria II). Temat dla najstarszych (kategoria III, uczniowie kl. IV-VIII) brzmiał: „Tę książkę warto przeczytać”.  Komisja konkursowa, biorąc pod uwagę staranność, poprawność językową, modulację głosu, pomysłowość i ogólne wrażenie, przyznała następujące tytuły i wyróżnienia. 

Kategoria I

Mistrz Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego w roku 2019/2020

KACPER PYTLAK

Wicemistrzyni Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego w roku 2019/2020

NIKOLA MAZUR

Wyróżnienie – Mikołaj Warchoł

Kategoria II

Mistrz Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego w roku 2019/2020

MICHAŁ ŁUKASIEWICZ (kl. III)

Wicemistrzowie Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego w roku 2019/2020

NATALIA CHOŁUJ  (kl. II)

NATALIA WĘGRZYNOWSKA (kl. II)

JAN TRYBUŁA (kl. III)

WOJCIECH DZIEDZIC (kl. I)

Wyróżnienia: Emilia Młynarska (kl. III), Alicja Patyna (kl. II), Milena Dziewit (kl. I), Antonina Wasiak (kl. I), Aleksander Szcześniak (kl. III)

Kategoria III

Wyróżnienia: Laura Jurek (kl. IV), Bogumiła Szewczyk (kl. IV)

Komisja dziękuje wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie za ciekawe prezentacje i odwagę zmierzenia się z zadaniem oraz zaprasza na kolejną edycję konkursu już za rok.

Konkurs odbył się z inicjatywy biblioteki szkolnej i wychowawczyń kl. I-III.


Zobacz więcej zdjęć 

      Ponieważ rok 2019 Senat RP ustanowił Rokiem Matematyki w pierwszym  półroczu roku szkolnego 2019/2020 w naszej szkole odbywało się wiele gier,  zabaw i konkursów matematycznych z wykorzystaniem nowoczesnych pomocy do nauki matematyki np. klocków REKO. By uhonorować polskich matematyków i ich osiągnięcia wykonana została wystawa ukazująca znaczenie tej dziedziny nauki dla rozwoju społeczeństwa. Uczniowie, rodzice oraz mieszkańcy mogli zapoznać się z jej treścią podczas wizyt w szkole.

W dniu 25.02. 2020 r. odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Roku Matematyki w naszej szkole. Pani Dyrektor Ewa Pałucka wręczyła okolicznościowe dyplomy i słodkie upominki.

Koordynatorem wszystkich działań była pani Iwona Sutkowska – nauczycielka matematyki. Do zadań aktywnie włączyli się pani Beata Kęska i pan Dariusz Czyżewski.


W dniu 06.02.2020 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele komisariatu policji w Pionkach sierż.szt. Justyna Adamska i asp.  Krystian Pająk. Poprowadzili oni pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci otrzymały znaczki i opaski odblaskowe.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Środa(5.02) była wyjątkowym dniem dla przedszkolaków. Do szkoły przybyli babcie  i dziadkowie. Na ten dzień dzieci długo czekały. Aby go uczcić przygotowały, pod okiem swoich pań, piękny program artystyczny. Wierszem, piosenką oraz tańcem wyznały babciom i dziadkom miłość oraz wdzięczność za czułe serca. Spotkanie upłynęło w niecodziennej atmosferze, było wiele radości i wzruszeń. Za swój występ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Świętowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez naszych niezawodnych rodziców.

Zobacz więcej zdjęć 

Zobacz fragment przedstawienia 


W dniu 3.02 uczennice naszej szkoły z klasy 8 wzięły udział w finale międzygminnym turnieju piłki siatkowej dziewcząt w ramach XXII MIMSz SZS. Zawody odbyły się w PSP w Słupicy Niestety naszym zawodniczkom nie udało się awansować do dalszego etapu rozgrywek po zajęciu III miejsca. Drużyna z Suskoowoli z powodu panującej grypy wystąpiła w mocno okrojonym składzie: Abramowicz Wiktoria, Bukowska Zuzanna, Golisz Klara, Kozłowska Amelia, Mazur Marlena i Pyrka Gabriela. opiekunem zespołu był p. Dariusz czyżewski.


Bal karnawałowy dla dzieci z klas 0 - III odbył się w naszej szkole 30.01.2020 r. Najmłodsi licznie przybyli, przebrania piękne włożyli i jak umieli tak się bawili. Wolontariuszki konkursy przygotowały, mamy coś słodkiego od siebie dodały i udany wieczór zagwarantowały.

Zobacz więcej zdjęć 


W dniu 30.01.2020 r. odbył się w naszej szkole Turniej Szachowy w ramach obchodów ustanowienia roku 2019 rokiem matematyki. Rywalizowały ze sobą dwa zespoły:

- pierwszy to chłopcy grający w szkolnym klubie szachowym,

-drugim byli chłopcy z klas 6 - 8, którzy przyjęli sportowe wyzwanie od swoich młodszych kolegów. Turniej odbywał się systemem każdy z każdym. Po rozegraniu 49 partii okazało się, że jednak młodzi szachiści okazali się lepsi (34 : 19) Najlepszym zawodnikiem w grupie szachowej  młodszej okazał się Filip Korycki (6,5 p. na 7 p.), w grupie starszej najlepiej zagrał Hubert Jarosiński (5/7 p.). Wszyscy grający zostaną nagrodzeni podczas uroczystego podsumowania Roku Matematyki w naszej szkole.

Opiekunem zawodów i całego przedsięwzięcia jest p. Iwona Sutkowska oraz p. Dariusz Czyżewski.

            


Zabawa karnawałowa 

W środę 29.01.2020 r. w godzinach od 1600 - 1900 uczniowie klas IV-VIII bawili się na szkolnej zabawie karnawałowej. Członkowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pana Wiesława Cybulskiego przygotowali zabawy i konkursy dla uczniów.


W czwartek 23.01. uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w innowacyjnej lekcji z cyklu "Magiczna skrzynka wyobraźni" - teatrzyk kamishibai.

Dzieci poznały "Bajkę o Wiśle" i wykonały zadania plastyczne. Najbardziej podobało się zadanie polegające na ożywieniu rzeki za pomocą ryb, zwierząt i roślin.

Zobacz więcej zdjęć 


21.01.2020 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Popołudnie z książką". Tym razem była to bajka pt. "Szklana góra".

Zobacz więcej zdjęć 


17.01.2020 r. w siedzibie Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Pionkach odbył się etap parkowy konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski (XIX edycja). Do konkursu przystąpiło  6 szkół: PSP nr 5 w Pionkach, PSP w Janikowie, PSP w Głowaczowie, PSP w Mąkosach Starych, PSP w Goździe, PSP w Suskowoli. Uczniowie musieli wykazać się znajomością podstawy programowej z przedmiotu biologia i geografia oraz wiedzą na temat Kozienickiego Parku Krajobrazowego. W konkursie zwyciężyła drużyna z Suskowoli w składzie: Klara Golisz, Amelia Kozłowska, Szymon Marczak, Kacper Dejniak. Uczniowie Ci będą reprezentować Kozienicki Park Krajobrazowy w etapie wojewódzkim,który odbędzie się 19 marca w Pionkach. W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zdobył Szymon Marczak.  Zwycięskiej drużynie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie konkursu. Powodzenia


21.01.2020 r. uczniowie klas I - III byli w CAL w Pionkach na spektaklu teatralnym pt. "Piotruś Pan" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wspólnie wybrali się w magiczną, roztańczoną i rozśpiewaną podróż do Nibylandii, aby przekonać się, wraz z Piotrusiem, że nie da się przeżyć swojego prawdziwego życia w świecie wirtualnym. Jak zwykle było warto.


Dnia 17.01.2020 roku uczniowie klasy 6 i 7 – członkowie koła języka polskiego  wraz z opiekunem panią Beatą Bartkiewicz przeprowadzili innowacyjne zajęcia w przedszkolu. Uczestniczyło w nich 21 dzieci.

Uczniowie klasy 6 przeczytali „Bajkę o Wiśle” w konwencji teatru kamishibai a następnie wraz z uczennicami z klasy 7 przeprowadzili zajęcia ruchowe i plastyczne dla maluchów.

Dzieci przygotowały wizualizację Wisły na fali, ożywiły rzekę za pomocą roślin i zwierząt, a następnie wykonały piękne rybki, które ozdobiły według własnego uznania.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Magiczna skrzynka z wyobraźnią – teatrzyk kamishibai”. Lekcja została poprzedzona cyklem spotkań, podczas których uczniowie przygotowali inscenizację, opracowali scenariusz zajęć i przygotowali zadania dla maluchów. 

Zobacz więcej zdjęć 


8 WSPANIAŁYCH I CZYTELNICZE CO NIECO

                 

16 stycznia odbył się Konkurs Pięknego Czytania -  „Czytelnicze co nieco” -  skierowany do uczniów kl. II. Ich zadaniem było przeczytanie fragmentu książki A.A. Milne’a pt. „Kubuś Puchatek”. Komisja oceniała umiejętności uczniów według kryteriów określonych w regulaminie, biorąc pod uwagę m.in. poprawność i płynność czytania, dykcję, a także ogólny wyraz artystyczny.

Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwych obradach zostały ogłoszone wyniki.

Wyróżnienia:

Wiktor Mróz, Natalka Chołuj, Kuba Kępczyk, Ala Patyna

I miejsce  ex aequo  - Klara Mularska i Wojtek Jończyk

II miejsce – Natalka Węgrzynowska

III miejsce – Ania Zielińska

Wszyscy otrzymali kolorowe nagrody.

Konkurs zorganizowały Panie: Dorota Jasiuk, Agnieszka Olejarz, Magdalena Samela-Grabiec.

Zobacz więcej zdjęć 



 Dominik Szmajda

W dniu 15 stycznia br uczniowie klas 6 – 8 PSP w Suskowoli uczestniczyli w spotkaniu z Dominikiem Szmajdą – podróżnikiem i fotografem. Spotkanie odbyło się na sali widowiskowej w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

 Było to kolejne spotkanie z cyklu „Na szlaku”. Gość spotkania przedstawił film ze swojej podróży na Ural Polarny. Nietypowa podróż przez tundrę jamalską, liczne przygody i przede wszystkim poznani fascynujący ludzie z plemion koczowniczych Chantów i Nieńców, zajmujących się hodowlą reniferów.

Uczniowie w uwadze obejrzeli film i zdjęcia, z zaciekawieniem słuchali opowieści z podróży, a na koniec spotkania zrobili sobie z podróżnikiem klasowe pamiątkowe fotografie.

Organizatorzy zaprosili naszą szkołę na kolejne spotkanie z cyklu „Na szlaku”, którego bohaterem będzie tym razem twórca filmu „Wyspy szczęśliwe” o rezerwatach przyrody na terenie Warszawy – Sławomir Wąsik.

Zobacz więcej zdjęć 


20.12.2019 r. jak w każdym roku szkolnym odbyły się szkolne jasełka. 

Uczniowie przedszkola i klas 0-III pod kierunkiem pani Marii Czyżewskiej i opieką wychowawców: Alicji Tęczy, Magdaleny Sameli-Grabiec, Małgorzaty Niemirskiej, Doroty Jasiuk, Beaty Dyczkowskiej przygotowali spektakl bożonarodzeniowy. Piękne tańce, kolędy i wzruszające teksty wprowadziły nas w świąteczny nastrój. 

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Kozłowska złożyła życzenia wszystkim obecnym na uroczystości.

Pani Dyrektor Ewa Pałucka podziękowała za przygotowanie przedstawienia wszystkim zaangażowanym i podkreśliła wkład rodziców. Życzyła również błogosławieństwa Bożego na nadchodzące Święta i pomyślności w Nowym Roku. 

 

 

Zobacz więcej zdjęć 


 #RazemNaŚwięta  

 

W ramach ogólnopolskiej akcji "Razem na Święta" członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Iwony Sutkowskiej i Beaty Bartkiewicz przeprowadzili zbiórkę żywności i środków chemicznych dla rodaków mieszkających na Kresach.

Paczki zostały przekazane ZHR w Pionkach.

Dzieci wykonały również kartki świąteczne.

Zobacz dyplom  

Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za pomoc i wsparcie w przygotowaniu lokalnej "Akcji Paczka".

Od pionkowskiego środowiska ZHR.

 


17 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I i II byli w Multikinie w Radomiu na filmie animowanym pt. „Kraina lodu 2”.

    

Zobacz więcej zdjęć 


   


NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE „LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

15 grudnia w CAL w Pionkach organizatorzy konkursu „List do Świętego Mikołaja” wręczyli nagrody laureatom. 

W  III grupie wiekowej (9-11 lat) laureatkami zostały uczennice kl. V.

II miejsce – Maja Żywczyk

III miejsce – Oliwia Marzec

Wyróżnienie – Melania Marek

Zadaniem uczestników w tej grupie było napisanie listu do Świętego Mikołaja oraz wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wymarzony prezent. 

W II grupie wiekowej (6-8 lat)  wyróżniony został

Jarosław Szewczyk z kl. I. W tej grupie zadaniem dzieci było zrobienie pracy plastycznej przedstawiającej wymarzone prezenty.

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy, a nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce Olejarz za rozwijaniu u uczniów zainteresowań literackich i artystycznych.


12.12.2019 r. odbył się w naszej szkole finał XXI Gminny Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach pod  hasłem "Asertywność - sztuką dobrych wyborów". 

Organizatorem konkursu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z naszą szkołą. 

Uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych naszej gminy w liczbie 21 pisali test złożony z 31 pytań.

Po sprawdzeniu prac komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - drużyna PSP w Suskowoli,

II miejsce - drużyna PSP w Augustowie,

III miejsce - drużyna PSP w Laskach.

Naszą szkołę reprezentowali Wojciech Patyna - ucz. kl. VI, Hubert Sałbut - ucz. kl. VI i Szymon Marczak - ucz. kl. VII. Chłopców przygotował p. Jakub Jasek. 

Na uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród przybyli: Sekretarz Gminy Pionki Ewa Kurpeta - Abu Mizer, Przewodniczący Rady Gminy Pionki Grzegorz Gonciarz, radny Michał Mróz, Skarbnik Gminy - Sylwia Jaskulska, GZOiW Katarzyna Konopska, główny księgowy - Alicja Olszewska, dzielnicowi Komisariatu Policji w Pionkach - sierż.szt. Justyna Adamska, asp.  Krystian Pająk, ks. Grzegorz Włodarczyk - wikariusz parafii św, Idziego w Suchej, Aneta Karaś - przewodnicząca Rady Rodziców, dyrektorzy szkół z terenu gminy, opiekunowie i uczestnicy konkursu. Uroczystość uświetnił spektakl zatytułowany "Gdzie jesteś Mały Książe?" w wykonaniu uczniów PSP Suskowoli. Przedstawienie w poetycki sposób uświadomiło, jak ważne są właściwe wybory w naszym życiu. 

Zobacz więcej zdjęć  

Zobacz fragment przedstawienia 

Zobacz 2 fragment przedstawienia 


   13 grudnia 2019 r. uczniowie kl. VI, VII i VIII wraz z opiekunami B. Bartkiewicz, A. Podsiadłą i I. Jurek uczestniczyli w seansie filmowym w kinie Helios w Radomiu. Uczniowie obejrzeli "Legiony" Film poprzedzony był prelekcją pracownika IPN oddział w Radomiu dr Sebastiana Piątkowskiego


W tym roku wszystkie dzieci były wyjątkowo grzeczne, dlatego 6 grudnia odwiedziło szkołę aż dwóch Mikołajów. Pierwszy zaskoczył uczniów już z samego rana i rozdał wszystkim wspaniałe prezenty. Gdy uwaga dzieci została uśpiona, do drzwi zapukał drugi Mikołaj w towarzystwie gości: Wójta Gminy Pionki Pana Mirosława Ziółka, komendant Komisariatu Policji w Pionkach kom. Tomasz Warelis,  dowódca JRG nr 4 w Pionkach bryg. Grzegorz Wikaliński wraz ze śnieżynkami. 

Goście obdarowali dzieci słodyczami. Starsi uczniowie naszej szkoły również obchodzili ten dzień radośnie. Każdy miał na sobie elementy stroju Mikołaja. Dzieci wymieniały się prezentami. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był naprawdę wyjątkowy.

Zobacz więcej zdjęć 


W dniach 2 - 6 grudnia odbył się w naszej szkole Mikołajkowy Turniej Szachowy.

Jego głównymi uczestnikami byli uczniowie uczęszczający na zajęcia szkolnego koła szachowego. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Po wielu ciekawych i emocjonujących partiach I miejsce zdobył uczeń klasy II Szymon Hubisz. W finałowym boju mającym wpływ na układ miejsc od 1 do 4, po wyczerpującym blisko 30 minutowym boju, pokonał ucznia klasy V Filipa Koryckiego. Trzecie miejsce również zdobył uczeń klasy V Kornel Warszakowski. Wszystkich uczestników, w czasie trwania szkolnych mikołajek, nagrodziła dyrektor szkoły p. Ewa Pałucka. Puchary, dyplomy oraz ciekawe nagrody były dla uczniów nagrodą za miesiące treningów szachowych.

Opiekunem sekcji szachowej oraz organizatorem turnieju i fundatorem nagród był p. Dariusz Czyżewski.


3.12.2019 roku uczniowie klasy I i II byli na kolejnym spotkaniu autorskim. Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni tym razem zaprosiła panią Danutę Parlak, autorkę lektury dla klas I - III pod tytułem "Kapelusz Pani Wrony". Dzisiaj dzieci miały okazję poznać bohaterów kolejnej książki pisarki. Chętni mogli kupić powieść z autografem autorki.

Zobacz galerię 


W dniu 2 grudnia 2019 roku uczniowie klas 4 - 5 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Radomia. W programie wycieczki znalazły się warsztaty techniczne w Castoramie Radom oraz seans filmowy w Multikinie.Podczas warsztatów dzieci samodzielnie, pod nadzorem animatorki oraz wychowawców, wykonywały karmniki dla ptaków lub ozdoby świąteczne. Zadowolenie z samodzielnie wykonanych prac było ogromne, szczególnie, że prace dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. W Multikinie na specjalnie zorganizowanym dla naszych uczniów seansie 3D, dzieci zobaczyły najnowszy film studia Walt Disney Pictures, pt. Kraina Lodu 2. Wyjazd zorganizowany został przez opiekunów klasy 4 i 5, p. Iwonę Sutkowską i p. Dariusza Czyżewskiego.

Zobacz więcej zdjęć 


Zgodnie z tradycją 29.11.2019 r. klasy I - III wspólnie świętowały andrzejki. Dzieci z chęcią tańczyły przy starych, ale wciąż porywających dziecięcych przebojach. Dużo radości i śmiechu przyniosły wróżby. Każdy chciał poznać imię swojego przyszłego partnera i dowiedzieć się kim będzie w przyszłości. A za rok przekonamy się, czy wróżby się potwierdzą.


W dniu 28 listopada 2019 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie XXIX edycji konkursu " Moje spotkania z Puszczą", pt. " Woda w życiu i krajobrazie Puszczy Kozienickiej", podczas którego wręczono dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczniom i opiekunom. 

W kategorii praca plastyczna nagrodę otrzymała Maja Żywczyk z klasy V.

W kategorii fotografia nagrodę otrzymała Dominika Szymańska z klasy VI, a wyróżnienie Gabriela Chmielewska z klasy VI. Opiekunem uczennic była p. Katarzyna Bujnowska.                             Gratulujemy nagrodzonym uczennicom i opiekunce.      

  Maja Żywczyk


SPOTKANIE AUTORSKIE

27 listopada uczniowie kl. IV-VI byli w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni na spotkaniu autorskim z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą.

Tematem spotkania była opowieść o Marszałku Józefie Piłsudskim i jego wąsach. Dlaczego Piłsudski nosił wąsy? Ta tajemnica nie została wyjawiona przez pisarkę, ale ten, kto chciałby poznać wąsaty sekret, może przeczytać książkę Pani M. Strękowskiej-Zaremby pt. „Marszałek Józef Piłsudski”. Nam autorka przeczytała pierwszy rozdział.

Na spotkaniu dowiedzieliśmy się, że – niestety – historia Polski nie jest opowiadana zbyt często z punktu widzenia kobiet, a przecież byłaby bardzo, ale to bardzo interesująca. Szkoda również, że zapomina się często o niektórych osobach, mimo że zrobiły coś niezwykle ważnego dla Polski, tak jak Bronisław Piłsudski – brat Józefa Piłsudskiego.

Autorka opowiedziała nam wiele ciekawych rzeczy o sobie i pisaniu książek. Powiedziała, że kto czyta książki, ten żyje dwa lata dłużej. Jeśli te dwa lata połączymy z innym sposobem przedłużenia życia, to możemy je wydłużyć nawet o dziesięć lat. Pisarka poinformowała, że poranne całusy od bliskich osób wydłużają życie o osiem lat. Rachunek jest więc prosty: 2+8=10!

Spotkanie uważamy za niezwykle interesujące, ponieważ dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o życiu J. Piłsudskiego, a także o pisaniu i czytaniu.         

 Oprac. Laura z kl. IV i Pani A. Olejarz

 


W dniu 25.11.2019 roku uczniowie PSP w Suskowoli uczestniczyli w Turnieju "Z podwórka na stadiony" o Puchar Tymbarku w kategorii U: 12 (rocznik 2008/2009), który odbył się w Jedlni Letnisko. W dwóch grupach łącznie brało udział 8 zespołów, w tym również drużyny reprezentujące kluby sportowe. Niestety naszym reprezentantom nie udało się awansować do następnego etapu rozgrywek.

W skład drużyny weszli: Michał Abramowicz, Nikola Gazda, Dawid Tysiak, Przemek Tarnowski, Kornel Warszakowski, Filip Korycki (wszyscy z klasy 5) oraz Zofia Połeć i Michał Hubisz z klasy 6. Opiekunem zespołu był p. Dariusz Czyżewski.


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w oddziale przedszkolnym obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje ulubione pluszaki, o których chętnie opowiadały kolegom i koleżankom. Misie wraz z dziećmi uczestniczyły w różnorodnych zabawach ruchowych. Przedszkolaki  wykonały piękne prace plastyczne pt. „ Miś - mój najlepszy przyjaciel”.

Więcej zdjęć 


 

We wtorek 19.11.2019 r. dzieci z klasy I i II były na spotkaniu autorskim z panem Zbigniewem Kiełbą w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni. Tematem spotkania było: Znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia na podstawie książki "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Autor zaktywizował młodych czytelników zadając mnóstwo zagadek o różnej tematyce. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania, wykazywały się wiedzą i miło spędziły czas. Chętne dzieci mogły kupić książki z autografem autora.


Młodzi muzycy w naszej szkole

Dnia 18 listopada naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście - Filharmonia Młodego Słuchacza ze Szkoły Muzycznej  I st. w Pionkach. Spotkania z uczniami naszej szkoły poprowadziła pani Ewa Sterczewska, która zachęcała do realizacji marzeń nie tylko muzycznych, bo zawsze jest dobra pora do ich spełniania. Uczniowie szkoły muzycznej zaprezentowali różne instrumenty i swoje umiejętności. Warto wspomnieć, że dwie uczennice naszej szkoły Monika Byszewska i Aleksandra Bąk uczęszczają również do szkoły muzycznej i zaprezentowały swoje umiejętności.

Pani dyrektor Ewa Pałucka podziękowała za spotkania i muzyczne wrażenia.

Zobacz  więcej zdjęć 


POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ

W naszej szkole rozpoczął się kolejny cykl popołudniowych spotkań dla dzieci pt.„ Popołudnie z książką”.

We wtorek  16.11.2019 r. na spotkanie przybyła liczna grupa dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z kl. I – III.  Po wysłuchaniu baśni pt. „Kopciuszek” uczestnicy spotkania doskonale poradzili sobie z różnorodnymi zadaniami związanymi z jej treścią. Szczególną kreatywnością wykazały się dzieci podczas pracy plastycznej. Wykonały piękne maski na bal dla Kopciuszka. Wspólnie spędzony czas uatrakcyjniły tańce i zabawy ruchowe.

Zajęcia dodatkowe dla dzieci przygotowały i poprowadziły panie: Magdalena Samela –Grabiec, Dorota Jasiuk, Małgorzata Niemirska.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Uczniowie należący do Szkolnego Koła Wolontariatu od września prowadzili akcję zbiórki żywności i rzeczy potrzebnych zwierzętom w ramach współpracy z Pionkowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. Zebrano dużą ilość suchej karmy, koce, pledy i miski dla podopiecznych. W akcję szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy VI i III.

Wyróżnić należy Gabrysię Chmielewską, Wojtka Patynę, Bartka Lentasa oraz Wiktorię Węgrzynowską, którzy koordynowali zbiórkę. Dziękujemy opiekunom: Beacie Dyczkowskiej, Beacie Bartkiewicz i Iwonie Sutkowskiej.

  


8.11.2019 r. nasza szkoła włączyła  się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu" i wraz z tysiącami innych szkół w całej Polsce o godz. 1111 odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten uroczysty sposób rozpoczęła się tegoroczna akademia poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Kiedy żołnierze szli na bój, towarzyszyły im pieśni, piosenki i wiersze, powstające w okopach, na froncie, w marszu.  Pozwalały one przetrwać trudne chwile walki, dodawały otuchy, rozweselały. W ten dzień uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ich nie zapomnieli, a wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Na naszej scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas szkoły, którzy wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowali i zaśpiewali różne utwory. Były to piękne i wzruszające chwile. 

Zobacz więcej  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zobacz podziękowanie 

Zobacz dyplom 



W dniu 7.11.2019 r. reprezentacja dziewcząt starszych oraz chłopców młodszych wzięła udział w finale międzygminnym unihokeja w ramach XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, które odbyły się w szkole w czarnej. W dwumeczach  z reprezentacjami ze szkoły w Czarnej nasze zespoły okazały się słabsze i nie wywalczyły awansu do finałów powiatowych. Uczniowie obiecują lepsze wyniki w unihokeju w przyszłym roku szkolnym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 



Dnia 6.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Recytacji i Pieśni Patriotycznej "11 listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży".

Szkołę reprezentowali:

Ksawery Baran - kl. I

Agata Zielińska - kl. IV

Filip Korycki - kl. V

Aleksandra Bąk - kl. VII

Nagrodę otrzymał Filip Korycki w kategorii poezji patriotycznej oraz Aleksandra Bąk w kategorii pieśń. 

Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny konkursu i właściwy dobór repertuaru. Dziękujemy nauczycielom, rodzicom a uczniom życzymy kolejnych sukcesów.

 


29.10.2019 r. to długo oczekiwany dzień dla naszych pierwszoklasistów. Podczas popołudniowej uroczystości przekonali oni zaproszonych gości i licznie zgromadzonych najbliższych, że są gotowi zdać egzamin na ucznia. Swoją wiedzę o Ojczyźnie, szkole i bezpiecznym zachowaniu zaprezentowali podczas programu artystycznego, który bardzo się wszystkim podobał. Na sztandar szkoły ślubowali, że będą dbać o jej dobre imię, a nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania na uczniów, a na pamiątkę wręczyła dzieciom piękne dyplomy. Nie zabrakło też drobnych upominków. Rodzice przygotowali dla wszystkich obecnych na uroczystości słodki poczęstunek. Uwieńczeniem wieczoru była degustacja przepięknego i pysznego tortu.

Zobacz jeszcze kilka zdjęć 


W dniu 29 listopada br reprezentacja dziewcząt PSP w Suskowoli, w składzie Amelia Kozłowska, Klara Golisz oraz Maria Jurek, uczestniczyły w finałach międzypowiatowych w badmintonie w kategorii dziewczęta starsze. W silnie obsadzonym turnieju w PSP nr 6 w Radomiu nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Opiekunem zespołu był p. Dariusz Czyżewski


Szkoła w Suskowoli pamięta

                Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Koła Caritas zorganizowali wyjście na cmentarz parafialny do Suchej. Młodzież z kl. VI i VII uporządkowała groby żołnierzy AK oraz zapaliła znicze na grobach osób zasłużonych dla naszej społeczności lokalnej.

Dziękujemy p. Annie Marek za podarowanie świeć.

Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki mające na celu przypomnienie tych postaci.

 

zdjęcia 

Podziękowanie 

dyplom 


„Kopciuszek”

w wykonaniu Amatorskiego Teatru „Maska”

W piątek 25. X. 2019 r. w Sali teatralnej naszej szkoły odbył się spektakl pt. „Kopciuszek”. Członkowie grupy teatralnej pod kierunkiem p. Beaty Bartkiewicz przygotowali 35 minutowe przedstawienie, które zachwyciło widzów nie tylko grą aktorską, ale także wzruszającymi piosenkami w wykonaniu Aleksandry Bąk – uczennicy kl. VII i pięknymi kostiumami. Warto wspomnieć, że na scenie zadebiutowało z sukcesem 5 uczennic z klasy II. 

W głównych rolach wystąpili:

Kopciuszek - Anielka – Aleksandra Bąk

Książe, Ryszard – Wojciech Patyna

Wdowa – Lukrecja – Monika Byszewska

Przedstawienie obejrzało ponad 140 widzów z przedszkola, oddziału przedszkolnego i najmłodszych klas szkoły podstawowej. 

Była to wspaniała lekcja, która pozwoliła poczuć małym widzom atmosferę teatru i choć na chwilę wstąpić do magicznego świata baśni.

Zobacz fragment przedstawienia 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Wycieczka do Warszawy

10.10 uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Beatą Bartkiewicz, Aldoną Podsiadłą i Iwoną Jurek odbyli wycieczkę "Śladami bohaterów kamieni na szaniec" do Warszawy. Dzieci z klas VI, VII i VIII odwiedzili miejsca związane z lekturą Aleksandra Kamińskiego t.j. Liceum Batorego, pomnik Mikołaja Kopernika, Pawiak, Powązki.

Ważnym punktem była gra terenowa po ulicach Warszawy związana z II wojną światową. Uczniowie podzieleni na trzy zespoły, pod opieką wychowawców z ogromnym zaangażowaniem wykonywali polecenia, rozwiązywali zagadki.

Następnie odbyła się lekcja w Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie uczniowie wysłuchali prelekcji, obejrzeli film ukazujący zniszczenia wojenne. 

Wyjazd był doskonałą lekcję historii i okazją do zdobycia wiedzy przez przeżywanie. 


 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4.10.2019 r. odbył się w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 

           W całej szkole uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, rebusy i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Osoby chętne mogły poddać się egzaminowi i uzyskać certyfikat eksperta tabliczki mnożenia.

            Odbył się również konkurs na piosenkę i wiersz  o tabliczce mnożenia. Uczniowie bawili się świetnie.

Zobacz jeszcze kilka zdjęć 


Poznajemy przyrodę Kozienickiego Parku Krajobrazowego

7.10.2019 r. uczniowie  z klas I-III poznawali przyrodę Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Uczestniczyli w lekcji muzealnej w Izbie Dydaktycznej w Augustowie, gdzie mieli okazję obejrzeć eksponaty zwierząt występujących w naszej okolicy i posłuchać ich odgłosów. Obejrzeli film animowany pt. "Dzik Ryjo" i sprawdzili jak daleko potrafią skoczyć. Ćwiczyli segregację śmieci. Podczas spaceru do Królewskich Źródeł, obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, poznawali warstwową budowę lasu. Bardzo uważnie śledzili wszystko podczas spaceru. Zauważyli nawet mysz polną i wygrzewające się na słońcu zaskrońce. Do szkoły wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  


RECYTATORZY

W konkursie recytatorskim „W hołdzie polskim poetkom”, zorganizowanym przez PSP nr 2 w Pionkach, I miejsce w kategorii kl. IV-VI zajął Filip Korycki (kl. V). Wspaniale zaprezentowała się również Maja Wieczorek (kl. V) i została wyróżniona. Cieszymy się i gratulujemy!

Opiekunem uczniów była p. Agnieszka Olejarz


W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole realizujemy 3 innowacje pedagogiczne:

- "Skrzynka z wyobraźnią" - teatrzyk kamishibai - p. Beata Bartkiewicz,

- "Jestem przedsiębiorczy" - p. Iwona Sutkowska i p. Beata Kęska

- "Edukacja przez szachy - rozwój przez redukcje" - p. Dariusz Czyżewski


Lepsza szkoła

Uczniowie kl. IV-VIII naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Lepsza szkoła" z języka polskiego i matematyki.

Pozwala to porównać poziom nauczania w naszej szkole z placówkami powiatu, województwa i kraju.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2.09.2019 r. o godz. 900 pani Dyrektor Ewa Pałucka zainaugurowała rok szkolny 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz krótkim montażem słowno-muzycznym poświęconym 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Dyrektor zapoznała rodziców i uczniów z listem Ministra Edukacji Narodowej oraz organizacją pracy w nowym roku szkolnym. Przedstawiła również n-li i wychowawców. Życzyła uczniom i nauczycielom sukcesów oraz przyjemnej atmosfery w pracy.

Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.