GIMNAZJUM.......GIMNAZJUM.........GIMNAZJUM...........GIMNAZJUM...  
           
           
 

Aktualności

Dokumenty

Plan lekcji

Nauczyciele

Samorząd

Egzamin gimnazjalny

Doradca zawodowy

Osiągnięcia uczniów

Teatr Maska

Sport

Biblioteka

Galeria

 

 

   

Aktualności 2013/2014


UWAGA

 

***********************

w zakładce DOKUMENTY jest dostępny wykaz podręczników na rok szkolny 2014/2015WAKACJE!!!

27 czerwca 2014 r.
Zakończył się kolejny rok szkolny. Uczniowie  odebrali swiadectwa, a niektórzy również nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, 100% frekwencję czy zwycięstwa w konkursach. Listy gratulacyjne otrzymali także rodzice wyróżniających sie uczniów. Uroczystość umilił występ żegnających się z naszą szkołą uczniów klas trzecich.

 

 

zdjęcia


Zakończyła się ogólnopolska gra czytelnicza, którą zorganizowało Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Dziękujemy dziewczętom z klasy Ib za bardzo ciekawe wykonanie wszystkich zadań.


W dniach 6-8 czerwca reprezentacja unihokeja dziewcząt Publicznego Gimnazjum w Suskowoli uczestniczyła w finałach wojewódzkich XVI Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, który w tym roku odbywał się w Radomiu w PSP nr 16. Nasze dziewczęta zajęły V miejsce, pokonując w ostatnim meczu mocny zespół z Nowego Mniszewa 3:1. Bohaterką tego spotkania była nasza bramkarka Dominika Warchoł, która obroniła 2 rzuty karne. Trenerami zespołu był p. Dariusz Czyżewski i p. Karol Śmietanka.

Na zdjęciu reprezentantki szkoły z sędziami turnieju


W dniu 1 czerwca 2014 roku w Suchej pod patronatem proboszcza parafii św. Idziego odbył się Rodzinny Dzień Dziecka. Wśród wielu atrakcji były występy uczniów szkół gminy Pionki. Nasi uczniowie przygotowali prezentację pod hasłem "Jaki piękny jest ten świat".

zdjęcia


19 maja uczniowie z naszej szkoły wraz z opiekunami byli na wycieczce w Warszawie. Najpierw skierowali się do siedziby TVP. Mieli okazję zobaczyć studia telewizyjne, m.in. to, w którym nagrywany jest program "Świat się kręci". Następnie udali się na długi spacer po Starym Mieście. O tym wyjątkowym miejscu i jego historii opowiadał gimnazjalistom przewodnik. Z Krakowskiego Przedmieścia uczniowie przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza.

zdjęcia


16.05.2014 r. Wiktoria Zawadzka z klasy Ic interpretacją fragmentu "Tryptyku rzymskiego" ujęła jury X Międzyszkolnego Poetyckiego Konkursu Papieskiego organizowanego przez PSP nr 5 w Pionkach i zajęła II miejsce. Cieszymy się tym bardziej, że był to dla Wiktorii debiut w konkursie recytatorskim. Wiktorię przygotowała Pani Agnieszka Olejarz.

W dniu 15 maja odbyła się w naszej szkole kolejna, XVII edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego, do którego przystąpiło 26 uczniówszkół podstawowych i gimnazjum. III miejsce w kategorii gimnazjum zdobyła Aleksandra Sijka, uczennica klasy IIIb.

13 maja w Publicznym Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. J.Kochanowskiego w Pionkach odbył się V Miejsko-Gminny Konkurs Języka Niemieckiego. Aleksandra Sijka, uczennica klasy IIIb, zajęła w konkursie III miejsce. To kolejny już sukces Oli - gratulujemy serdecznie zarówno Oli jak i p. Joannie Dziedzic.


 13 maja uczniowie z klasy Ib pod kierunkiem Pani Agnieszki Olejarz i Pani Marioli Gębczyk przeprowadzili akcję czytelniczą pod hasłem "Czytamy śpiewająco!". To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszej szkole i miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Szkolna społeczność na pewno zapamięta aforyzmy, które uczniowie umieścili na drzwiach sal lekcyjnych.

Podziwiamy wspaniałe wokalistki: Patrycję Baran, Agatę Mazur, Klaudię Kołodziej, Edytę Furgę, Julię Dudę i Natalię Kwaśnik. Dziewczęta przepięknie zaśpiewały piosenki inspirowane literaturą. Gratulujemy oryginalnych pomysłów i zabieramy się za czytanie, gdyż "Ludzie przestają myśleć, gdy przestają czytać".

zdjęcia


12.05.2014r.
czterej nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia w tegorocznym konkursie Kangur Matematyczny. Są to:
Dominika Warchoł z klasy IIIc (która zdażyła nas juz w poprzednich latach przyzwyczaić do swoich wyników w Kangurze) oraz troje pierwszoklasistów - Ola Krakowiak (Ib), Kamil Trzos (Id) i Ania Zawadzka (Id). Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Na lekcji języka polskiego uczniowie z klasy Ib, c i d mieli w oryginalny sposób zaprezentować bohaterów "Romea i Julii". Niezwykle ciekawe prezentacje przygotowała Ib. Olwia wcieliła się w postać Tybalta (była nawet ranna). Michał, Bartek i Jakub posłużyli się mapą myśli. Damian przedstawił Martę. Paulina i Julia pokazały fragment strony internetowej...   

czytaj dalej


zdjęcia

30.04.2014 r. uczniowie klasy Ic wraz ze szkolnym chórem przedstawili program artystyczny z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 maja. Z przyjemnością wysłuchaliśmy pięknego śpiewu i recytacji i oczywiście wzbogaciliśmy swoją wiedzę historyczną.

Anna Zawadzka z klasy Id została nagrodzona w konkursie "Bogactwo Puszczy Kozienickiej" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Kozienice i Zespół Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach. Ania napisała pracę, której motto brzmiało: "Człowiek ma w sobie milczenie morza, zgiełk ziemi i muzykę powietrza.” Serdecznie gratulujemy laureatce i wspierającej ją nauczycielce - Pani Agnieszce Olejarz.

23.04.2014r. trzecioklasiści rozpoczęli egzamin gimnazjalny. Podobnie jak we wszystkich polskich gimnazjach dziś rozwiązywali zadania z historii, wos-u i języka polskiego. Jutro czeka ich matematyka i przedmioty przyrodnicze, a w piątek język obcy (w naszej szkole angielski i niemiecki). Trzymamy kciuki. Wyniki egzaminu ok.18 czerwca.


4 kwietnia 2013r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Mjr H. Dobrzański Hubal- wybitny sportowiec, wspaniały patriota”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu była p. Justyna Bujek. Patronat medialny objął Tygodnik Radomski.

Do rywalizacji stanęli uczniowie z Radomia, Gózdu, Zakrzewa, Pionek i Suskowoli. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas trzecich: Rafał Wulczyński IIIB, Krystian Pyszczek i Przemysław Molenda IIIA pod opieką p. Wiesława Cybulskiego. Cytując organizatorów:W teście wiedzy bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Suskowoli zajmując wszystkie trzy miejsca na podium:”
1. Rafał Wulczyński
2. Krystian Pyszczek
3. Przemysław Molenda
Wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 12.04.2014r. w Resursie.


3.04.2014
Drużyna uczniów naszej szkoły w składzie:
Ola Krawczyk,
Maciek Wieczorek,
Maksymilian Prygiel,
Kacper Jaworski

zwyciężyła w wojewódzkim finale konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski".

Do tegorocznej, XIII edycji konkursu przystąpiło 523 uczniów z 26 szkół położonych w 19 gminach znajdujących się na terenie 5 parków krajobrazowych województwa mazowieckiego. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą i zdobyli cenne nagrody rzeczowe. Wyjadą także na "zieloną szkołę" i będą reprezentować województwo mazowieckie w finale ogólnokrajowym!
Bardzo serdecznie gratulujemy całej drużynie i Pani Katarzynie Grabowskiej-Adamiec, która przygotowała uczniów.


 
  Szkolny konkurs fotograficzny pt. "Zima"
Po burzliwych obradach  klas III gimnazjum (jako jury) wybrano najpiękniejszą fotografię Weroniki Kustry z kl I D gimnazjum , wyróżniona została fotografia Aleksandry Chołuj kl II A

Konkurs został podsumowany wystawą prac fotograficznych wszystkich uczestników.

 
21 marca 2014r. nasza drużyna w składzie: Dominika Warchoł (IIIc), Agnieszka Posłuszna (IIc) i Sebastian Warchoł (IIc) zajeła II miejsce w eliminacjach gminnych XXXVII edycji OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" W klasyfikacji indywidualnej Dominika i Agnieszka zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy!

Karolina Zielińska uczennica klasy IIIb została laureatką Międzyszkolnego Konkursu dla Gimnazjalistów "16- latka na Balu" zorganizowanego przez Zespół Szkół Skórzano - Odzieżowych w Radomiu. Gratulujemy!


20 marca aż dwudziestu ośmiu uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Przez 75 mniut zmagali się z trzydziestoma zadaniami zamkniętymi o różnym stopniu trudności. Wszyscy uczestnicy otrzymali układanki logiczne. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do połowy maja.

Dziewczęta biorące udział w grze czytelniczej mają za sobą kolejne zadanie. Przygotowały krótki filmik przedstawiający alternatywne zakończenie jednej z baśni dla dzieci. Doceniamy pierwsze filmowe kroki autorek. Może wśród nich znajdują się przyszłe sławy np. w dziedzinie reżyserii.


Aleksandra Sijka uczennica klasy III b uzyskała tytuł Finalistki Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowiekiego Kuratora Oświaty. Sukces Oli jest tym bardziej znaczący, że jest w tym roku szkolnym jedyną gimnazjalistką z terenu miasta i gminy Pionki, która osiągnęła taki wynik w Konkursie przedmiotowym.

Serdecznie gratulujemy Oli i pani Jadwidze Górskiej, która kierowała jej przygotowaniami.


4.03.2014r. Zespół uczniów naszej szkoły w składzie: Kacper Jaworski, Maciej Wieczorek, Aleksandra Krawczyk, Maksymilian Prygiel odniósł zwycięstwo w trzecim etapie ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Teraz drużyna ta będzie reprezentowac Kozienicki Park Krajobrazowy podczas etapu wojewódzkiego w dniu 3 kwietnia. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i Pani Katarzynie Grabowskiej- Adamiec, która przygotowała uczniów


Pamiętajmy!
 
                     21 lutego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego 

film  
Interaktywny atlas języków zagrożonych wymarciem ml

Mólki z I b mają za sobą 2. etap gry czytelniczej. Ich zadaniem było stworzenie plakatu promującego film, w którym występują wspólnie bohaterowie różnych książek. Uczniowie z województwa mazowieckiego mieli wziąć po uwagę postacie z następujących utworów: J.R.R. Tolkien „Władca pierścieni”, B. Mull „Baśniobór”, F. Molnar „Chłopcy z Placu Broni”. A oto plakat przygotowany przez grupę.
Nad jego plastyczną stroną pochyliła się Agata. Praca jest naprawdę efektowna. Jesteśmy zainteresowani kolejnym zadaniem, jakie postawią przed czytelnikami organizatorzy gry.


              Pisanie polega nie na umiejętności pisania, lecz na umiejętności wykreślania tego, co jest źle napisane.

                                                                                    Antoni Czechow

Opowiadania napisane przez Monikę i Natalię Jurek z klasy Ic reprezentują szkołę w Międzynarodowym Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Życzymy powodzenia!

25 stycznia drużyna unihokeja dziewcząt, prowadzona przez p. Dariusza Czyżewskiego, wygrała w Radomiu finał miedzypowiatowy i jako jedyna awansowała do wojewódzkiego finału Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczyny wygrały wszysstkie mecze, a stojąca w bramce Dominika Warchoł nie wpuściła żadnego gola!

Trochę szczęścia zabrakło chłopakom kierowanym przez p. Karola Śmietankę.Wygrali swoją grupę, wygrali półfinał i w finale ulegli nieznacznie 0:1 PG Jedlińsk. Zajęli drugie miejsce.

Obu drużynom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

 

zdjęcia


24 stycznia w PG  nr 2 odbył się konkurs recytatorski "Poezja wielkich romantyków". II miejsce zajęła A. Łuczyńska, którą przygotowała pani B. Bartkiewicz. Wyróżnienia otrzymali: Sz. Banach - z klasy pani Bartkiewicz oraz J. Duda, nad którą opiekę sprawowała pani A. Olejarz.

Sukcesy naszych uczniów w konkursach przedmiotowych:

Ola Sijka z klasy 3b zakwalifikowała sie do etapu wojewódzkiego konkursu polonistycznego
a Krystian Pyszczek z 3a do etapu wojewódzkiego konkursu Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego.

Gratulujemy i trzymamy kciuki!


zdjęcia

20.12.2013 r. w naszej szkole odbył się spektakl bożonarodzeniowy przygotowany przez Amatorski Teatr Młodzieżowy "Maska" wraz z uczniami szkoły podstawowej (wystąpiły dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy I, III oraz Hubert). Wciągający scenariusz i gra aktorska, kolędy nie tylko pięknie zaśpiewane, ale też grane przez uczniów na różnych instrumentach, tańce, kostiumy i oczywiście scenografia wytworzyły świąteczny nastrój, w którym uczniowie udali się na klasowe wigilie.

Klasa Ib - zachęcona przez p. A. Olejarz - włączyła się do ogólnopolskiej gry czytelniczej, którą organizuje Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Uczniowie zdobyli już pierwsze konkursowe szlify, przygotowując ranking najlepszych książek, jakie przeczytali. Brawo uczniowie z Ib! Pokazujecie, że o książkach można rozmawiać. Podziwiamy za odwagę i trzymamy za Was kciuki!

10.12.2013.
Uczniowie klas III rozpoczęli zmagania z zadaniami egzaminacyjnymi
- oczywiście to dopiero próba przed właściwym egzaminem, który czeka ich w kwietniu.
Sprawdźcie swoje możliwości, by wiedzieć, co jeszcze trzeba powtórzyć! Jesteśmy ciekawi, kto w tej próbie wypadnie najlepiej.

5 grudnia uczniowie naszej szkoły obejrzeli film pt. "Mój biegun". Historia Jana Meli na długo pozostanie w pamięci gimnazjalistów. Być może natchnie ich również do pokonywania własnych słabości.

Tajemnicza noc andrzejek.

Dnia 27 listopada odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Uczniowie poznali tradycje związane z katarzynkami i andrzejkami i mogli odkryć swoją przyszłość dzięki obecności "wykwalifikowanych" wrózek. Wróżono z liczb, dat urodzenia, za pomocą butów, wosku, serduszek i przedmiotów codziennego użytku. Wszyscy bawili sie świetnie w tajemniczej atmosferze sali widowiskowej, pięknie udekorowanej na tę okolicznośc. Uroczystość przygotowali i poprowadzili członkowie ATM "Maska" wraz z opiekunem panią Beatą Bartkiewicz.

zdjęcia

Życzymy, aby dobre andrzejkowe wrózby spełniły sie w przyszłosci. Potem gimnazjaliści bawili sie na dyskotece, uczestniczyli w konkursach tańca i wygrywali nagrody. Gratulujemy Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunem panem Wiesławem Cybulskim świetnie zorganizowanej imprezy.
 17 listopada uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny „Radosna niepodległość” w kościele pod wezwaniem św. Idziego w Suchej. W urzekającym zabytkowym wnętrzu dziewczęta i chłopcy recytowali wspaniałą poezję oraz śpiewali współczesne patriotyczne piosenki i pieśni. Parafianom spodobał się występ młodzieży, o czym świadczą miłe słowa podziękowania skierowane do artystów  przez księdza Proboszcza oraz słowa uznania ze strony osób obecnych na uroczystości.

12 listopada odbył sie Powiatowy Konkurs Poezji Patriotycznej. Uczniowie naszej szkoły osiągnęli duży sukces. Anna Łuczyńska otrzymała 2 nagrodę a Szymon Banach 3 magrodę. Gratulujemy!


Dnia 7 listopada uczniowie gimnazjum Ania Łuczyńska z klasy IIc i Szymon Banach z IIIa reprezentowali naszą szkołęna Konkursie Poezji Patriotycznej w Pionkach.
Szymon został laureatem trzeciej nagrody. Gratulujemy udanych występów i życzymy sukcesów.


"Listopadowe święto, niech młodość włada Polską.
Radosna niepodległość i uśmiechnięta wolność."

 
7 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Ze szkolnej sceny popłynęły piękne piosenki, wiersze i mądre spostrzeżenia dotyczące wolności, o którą musieli walczyć nasi przodkowie. Było wzruszająco i radośnie, wszak "nasza trudna historia zwycięstwem kończy się"Całość uroczystości zaplanowały panie A. Olejarz i I. Jurek, wokalistów przygotowała pani M. Gębczyk, chór - pani S. Osińska, a za oprawę plastyczną odpowiadała pani K. Bujnowska.
Wszyscy artyści byli doskonale słyszani - pan W. Cybulski zadbał o profesjonalne nagłośnienie.
   
                
Najlepsze życzenia dla WSZYSTKICH z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI!

29 i 30 października odbyły się przesłuchania do Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, w których wzięli udział: A. Zawadzka, J. Duda, W. Kustra, N. Kwaśnik, A. Łuczyńska, Sz. Banach. Społeczność szkolną cieszy fakt, że jest wśród nas tak wiele osób lubiących poezję.


24 października 54 uczniów klas drugich naszego gimnazjum pod opieką wychowawców udało sie na wycieczkę do Oblęgorka i do jaskini Raj pod Chęcinami.

Uczniowie odwiedzili muzeum polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza, oraz byli uczestnikami terenowej lekcji geografii w najbardziej chyba znanej w Polsce jaskini Raj.

zdjęcia


W dniu 17 października 2013r. uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką wychowawców wzięli udział w wycieczce do Warszawy: Śladami bohaterów "Kamieni na szaniec". Zwiedzili Powązki, Pawiak, Gimnazjum im. Stefana Batorego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka dostarczyła wszystkim moc wrazeń.

zdjęcia


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły wspólnie z młodszymi kolegami przygotowali piękną akademię. Urocze piosenki, tańce i miłe życzenia wywołały uśmiech na twarzach uczestniczących w uroczystości nauczycieli. Na akademii swój talent pokazali pedagogom i kolegom chórzyści z klas pierwszych. Młodzi artyści, ale także ich starsi koledzy byli troszkę stremowani przed występem. Odwagi dodały im jednak Panie - M. Górska, M. Samela-Grabiec, S. Osińska - i przedstawiony program artystyczny okazał się sukcesem.
 
zdjęcia

W dniu 10.10.2013 na boisku przy PZS Suskowola odbył się turniej powiatowy piłki nożnej dziewcząt w ramach XVI Mazowickich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. W rozgrywkach uczestniczyło 4 zespoły, które zwyciężyły w finałach międzygminnych. Dziewczęta naszej szkoły występujące w skladzie: Anna Łuczyńska, Joanna Żarłok, Natalia Bukowska, Natalia Szczur, Patrycja Tarnowska, Dominika Warchoł, Julia Duda oraz Paulina Szymańska, zajęły III miejsce. Tym razem zwycięstwo przypadło w udziale drużynie z Przytyka. Opiekunem reprezentacji PG Suskowola w piłce nożnej dziewcząt był p. Adrian Pachocki.

9 października rozstrzygnięty został KONKURS PLASTYCZNY I FOTOGRAFICZNY pt. PIĘKNA POLSKA JESIEŃ - RYKOWISKO 2013 zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko.
Dyplomy i atrakcyjne nagrody otrzymały uczennice naszej szkoły:
Blanka Kuchta - I miejsce w konkursie plastycznym
Agata Kustra - II miejsce w konkursie plastycznym
Dominika Jarosz - III m-ce w konkursie plastycznym
Julia Lentas - I m-ce w konkursie fotograficznym
Weronika Kustra - III miejsce w konkursie fotograficznym
Paulina Tarnowska -  wyróżnienie w konkursie fotograficznym
Do udziału w konkursie zmobilizowała dziewczyny pani K. Bujnowska.

zdjęcia

25 września odbył się plener Czarnoleski, który był efektem realizacji projektu w ramach zajęć artystycznych. Uczestnikami byli uczniowie klas trzecich. Opiekę sprawowali pani Beata Bartkiewicz i pan Jakub Jasek. Młodzież podjęła sie konkretnych zadań dotyczących życia i twórczości Jana Kochanowskiego. Program wycieczki obejmował; zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego, zwiedzanie kaplicy, omawianie projektów, spacer po parku. Wycieczka zakończyła się zjedzeniem pizzy.

                                     Rzeczywistość walk ulicznych, powstanie,
                                                                   biało-czerwona opaska na ramię...
                                                                                      Hemp Gru
19 września uczniowie klas III wraz z wychowawcami byli w kinie Helios w Radomiu na projekcji filmu pt. "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały". Losy bohaterów wzruszyły zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Niejedna łza popłynęła po policzkach. Niesamowite wrażenie wywarły na oglądających wykorzystane w filmie materiały archiwalne oraz muzyka.

JAK, CO ROKU WE WRZEŚNIU SPOŁECZNOŚĆ UCZNIOWSKA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W SUSKOWOLI BĘDZIE WYBIERAŁA SAMORZĄD UCZNIOWSKI.

ABY MÓC KANDYDOWAĆ UCZNIOWIE MUSIELI ZAREJESTROWAĆ KOMITETY WYBORCZE I KANDYDATÓW, ZEBRAĆ PODPISY NA LISTACH POPARCIA. ZAREJESTROWANO SZEŚCIU KANDYDATÓW :

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Nazwa komitetu

1.

Jakubowski Hubert

I B

Komitet Wyborczy Wyborców Huberta Jakubowskiego

2.

Molenda Przemysław

III A

Komitet Wyborczy „Gwardia Przemysława”

3.

Bzdzikot Barbara

III B

Komitet Wyborczy Wyborców Barbary Bzdzikot

4.

Kobza Magdalena

III B

Komitet Wyborczy Wyborców Magdaleny Kobzy

5.

Żarłok Joanna

III B

Komitet Wyborczy Wyborców Joanny Żarłok

6.

Wieczorek Maciej

III C

Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Wieczorka

KAMPANIA WYBORCZA ROZPOCZĘTA – WYBORY 27 WRZEŚNIA 2013r.Archiwum:

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2012/2013

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2011/2012

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym 2010/2011