GIMNAZJUM.......GIMNAZJUM.........GIMNAZJUM...........GIMNAZJUM...  
           
           
 

Aktualności

Dokumenty

Nauczyciele

Samorząd

Egzamin gimnazjalny

Doradca zawodowy

Osiągnięcia uczniów

Teatr Maska

Grupa literacka

Sport

Biblioteka

Galeria

Dla Rodziców

Rekrutacja

Tu znajdziesz pomoc

 

   

Aktualności 2015/2016UWAGA

 


rusza II edycja projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2016/2017

szczegóły programu i regulamin

     

Informacja dla rodziców i uczniów klasy I, II i III gimnazjum
  w roku szkolnym 2016/2017Uprzejmie informuję, że uczniowie klas I i II gimnazjum otrzymają komplet bezpłatnych podręczników do obowiązujących zajęć edukacyjnych oraz materiały ćwiczeniowe do niektórych zajęć edukacyjnych zakupione przez szkołę ze środków dotacyjnych.
Bezpłatne podręczniki zostaną uczniom wypożyczone a materiały ćwiczeniowe przekazane przez bibliotekę szkolną we wrześniu 2016 r.
Uczniowie klasy III gimnazjum zakupują podręczniki we własnym zakresie i mogą je odkupić od uczniów kl. III gimnazjum w r. szk. 2015/2016.

Dyrektor PZS w Suskowoli
mgr Ewa Pałucka

Wykaz wszystkich obowiązujących w roku szkolnym 2016/2017 podręczników znajduje się w zakładce Dokumenty

W piątek 24.06 uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna przygotowana przez absolwentów naszej szkoły, czyli uczniów klas trzecich. Wiele ciepłych słów i podziękowań skierowali oni do całego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły za trud i poświęcenie w ciągu wszystkich lat nauki.Następnie Pani dyrektor Ewa Pałucka podsumowała kończący się rok szkolny i pogratulowała uczniom uzyskanych wyników. Wręczone zostały nagrody i świadectwa dla wyróżniających się uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców najlepszych absolwentów. Nie zabrakło też informacji o licznych osiągnięciach w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Przed nami zasłużone wakacje!

kilka zdjęćWYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO
w roku szkolnym 2015/2016

Tabela przedstawia średnie wyniki procentowe

  j. polski historia
i wos
matemat.

przedmioty
przyrodnicze

j. angielski podst. j. angielski rozsz. j. niemiecki podst.
średnia szkoły 66,1 51,4 54,7 47,7 49,8 31,1 37,1
średnia gminy 67,4 51,4 52,6 49,1 51,4 31,4 37,1
powiat 67,5 52,7 47,8 49,2 57,1 35,6 51,3
mazowieckie 72,6 58,7 52,1 54,0 67,8 49,4 56,5
kraj 69 56 49 51 64 45 57

20 czerwca 2016 roku zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej oraz przedszkolaki zebrali 1110 kg nakrętek. Najwięcej, jak co roku, zebrała klasa III c 681,6 kg, II miejsce zajęła klasa III a - 104,7 kg, III miejsce przedszkolaki - 50 kg. Koordynatorem akcji były: Iwona Sutkowska i Alicja Rutkowska - Struzik. Dziękujemy bardzo uczennicom klasy III c: Julii Łukasiewicz, Monice i Natalii Jurek, które przez cały okres zbiórki były bardzo zaangażowane przy ważeniu, porządkowaniu i podliczaniu nakrętek. Akcja została posumowana na zakończeniu roku szkolnego, a wszyscy uczniowie nagrodzeni słodyczami. Wszyscy nauczyciele i uczniowie naszej szkoły życzą Kajtusiowi szybkiej poprawy zdrowia.

W dniu 20 czerwca w CAL w Pionkach uczennica klasy 1B gimnazjum Alicja Baran odebrała dyplom i nagrodę za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym "Eko-roślina" w kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych. Konkurencja była ogromna, na wystawie w Centrum Aktywności Lokalnej  możemy obejrzeć bardzo ciekawe prace uczniów naszej szkoły jak i  szkól z najbliższej okolicy. Gratulujemy pomysłowości   Olimpijska Julia

Książka jest prawdziwym  symbolem pokoju, bardziej niż jakikolwiek z tych,
który upragnionemu ideałowi towarzyszy w wyobraźni ludzkiej.
                                                                                  Jan Parandowski

Julia Łukasiewicz została laureatką XXVI Ogólnopolskiego Konkursu im. J. Parandowskiego organizowanego przez Polski Komitet Olimpijski. 17 czerwca odebrała dyplom i nagrodę w Centrum Olimpijskim PKOl im. Jana Pawła II w Warszawie.
Julia wywalczyła sobie zaszczytne miano laureatki opowiadaniem pt. „Nietypowa lekcja”. Jej praca została opublikowana w zbiorze opowiadań olimpijskich „Jesteśmy jedną drużyną”. Uroczystość podsumowującą konkurs prowadził dr Krzysztof Zuchora – przewodniczący Jury. Tak pięknie przedstawił nagrodzonych, że wszyscy poczuli, iż stają się częścią olimpijskiej rodziny.
Pisanie wymaga starań. Jeśli ktoś twierdzi, że wystarczy mieć tzw. lekkie pióro lub po prostu natchnienie, zapewne nigdy niczego sam nie napisał. Być obdarzonym talentem to połowa sukcesu, druga – to praca . Julka złożyła obie połówki i… wygrała.
Julia za chwilę otrzyma świadectwo ukończenia gimnazjum, więc życzymy przesympatycznej uczennicy kolejnych literackich sukcesów na miarę osiągnięć patrona konkursu Jana Parandowskiego, a nawet większych.

kilka zdjęć


 

16 czerwca to dzień, który uczniowie klas trzecich z pewnością dobrze zapamiętają. Tego wieczoru trzecioklasiści, ich rodzice i zaproszeni goście bawili sie na pożegnalnym balu gimnazjalnym.

Uroczystośc rozpoczęła się przepięknie zatańczonym przez uczniów, tradycyjnym polonezem.

Młodzież bawiła sie świetnie w imponującej, kosmicznej scenerii, nad którą uczniowie pracowali klika tygodni.

kilka zdjęć

i film

 


Czarowały żywym słowem...

W dniu 14 czerwca 2016 r. w MOK-u w Pionkach odbył się XV Ogólnopolski Turniej Recytatorski Literatury Klasycznej im. Jana Kochanowskiego.

Nasze urocze uczennice z IIIc - Wiktoria Zawadzka i Klaudia Świątek - wróciły z turnieju z nagrodami. Zwiewna, delikatna Wiktoria uwodziła, zasmucała i cieszyła widzów, recytując kwestię Laury z utworu F. Karpińskiego pt. "Laura i Filon". Poruszyła również swoją interpretacją fragm. "Lilli Wenedy" Juliusza Słowackiego. "Jak ładnie" - odezwały się szepty słuchających występu - powiedziała p. Agnieszka Olejarz, która zaproponowała dziewczętom udział w tym konkursie. Oczywiście Wiktoria została zauważona także przez jury i wyróżniona.
Zadziorna Klaudia także przyciągnęła uwagę słowami z "Lilli Wenedy". Od tej tragicznej roli przeszła do wypowiedzi rezolutnej Pietruchy z "Żeńców" Szymona Szymonowica i wyrecytowała nagrodę. "Suskowola trzyma poziom" - stwierdziła Pani A. Lipska, wręczając nagrody.

Dziewczęta za chwilę opuszczą nasze gimnazjum, więc dziękujemy im za piękne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Scena jest dla Was. Powodzenia! 

W dniu 07. 06. 2016 r. w miejscowości Solina (województwo podkarpackie) odbył się połączony z pobytem na "zielonej szkole" finał XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski. Uczestniczyły w nim najlepsze drużyny z 16 województw, które przebrnęły przez wcześniejsze czterostopniowe eliminacje. W finale ogólnopolskim województwo mazowieckie reprezentowała drużyna  z PG w Suskowoli w składzie: Weronika Glimasińska, Oliwia Misalska, Izabella Zawadzka, Kamil Jaworski. Najlepszą drużyną tegorocznej edycji okazała się drużyna reprezentująca województwo łódzkie, natomiast nasza drużyna zajęła bardzo dobre 7 miejsce. Po rozstrzygnięciu konkursu i wręczeniu nagród uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w rejsie spacerowym po Zalewie Soliński, a w kolejnych dniach zwiedzali Przemyśl i okolice m.in. zamek w Krasiczynie, Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach. Mieli również okazję zwiedzić Pokazową Zagrodę Żubrów i uczestniczyć w przejażdżce Bieszczadzką Kolejką Leśną.

kilka zdjęć


10 czerwca nasza adrużyna w składzie Adam Wróbel, Wiktor Warchoł, Agata Smolarz, Martyna Łożycka i Jacek Smolarz (wszyscy z klas pierwszych) wygrała XIX Cross Rowerowy po Puszczy Kozienickiej. Opiekunem grupy był p. Karol Śmietanka. W tegorocznym rajdzie uczestniczyło sześć drużyn, które musiały wykazać się nie tylko sprawną jazdą na rowerach i wytrzymałością, ale także wiedzą z historii Pionek, znajomością fauny i flory Puszczy Kozienickiej oraz umięjetmnością strzelania z wiatrówki i znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy.

Gratulujemy serdecznie naszym pierwszakom!


kilka zdjęć

Cztery dni wspaniałej zabawy na Mazurach.

Uczniowie naszej szkoły spędzili niezapomniane chwile podczas pobytu na zielonej szkole na Mazurach. W wyjeździe uczestniczyło 49 uczniów z klas 2 i 3.  Opiekę sprawowali: Beata Bartkiewicz, Dariusz Czyżewski, Jadwiga Górska, Iwona Sutkowska.  Program był bardzo intensywny. Uczestnicy wspinali się na ścianki, pływali kajakami bezburtowymi, bawili się w parku linowym, jeździli na segwajach, strzelali z replik broni palnej, wspinali się na skrzynki. To tylko część atrakcji, która była ich udziałem.  W pamięci na pewno na długo pozostaną wspólne ognisko i dyskoteka.

Podczas wyjazdu uczniowie klas drugich pod okiem opiekunów  realizowali również projekt gimnazjalny zatytułowany: „Szkoła samodzielności". Zadania dotyczyły flory i fauny , kultury Mazur oraz pierwszej pomocy.W dniu 31 maja uczniowie klas pierwszych PG w Suskowoli zwiedzali zabytki architektoniczne oraz piękno przyrody Kazimierza Dolnego oraz okolicznych wąwozów. W trakcie wycieczki uczniowie weszli na wzgórze Trzech Krzyży, przeszli lessowym wąwozem, zwiedzili budowle Muzeum Nadwiślańskiego, obiekty sakralne, synagogę oraz zespół zamkowy. Jednym z punktów programu wyjazdu był zakup pamiątkowych kazimierzowskich kogutów. Uczniowie mieli również możliwość zakupu upominków na odbywającym się jarmarku.

Dzięki pani przewodnik uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych wiadomości o Kazimierzu i innych pobliskich miejscowościach związanych z historią i dniem obecnym. Opiekę dzieciom podczas wycieczki zapewnili p. Beata Kęska, p. Jakub Jasek oraz p. Dariusz Czyżewski. W drodze powrotnej do Suskowoli uczniowie zapewniali swoją gotowość do kolejnych ciekawych wyjazdów.


Reprezentacja chłopców Publicznego Gimnazjum w Suskowoli w dniach 20 - 22 maja uczestniczyła w wojewódzkim finale unihokeja XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które odbywały się w Chudku. Po ciężkich bojach grupowych z PG Zielonka, PG nr 21 Warszawa oraz PG Gostynin, nasi gimnazjaliści zajmując trzecie miejsce w grupie podjęli walkę o miejsca 5 - 8. W spotkaniu o grę w finałowej szóstce, pokonali gimnazjalistów z Szydłowa 3:0, by w meczu o 5 miejsce pokonać PG Szelków 7:2. Gratulujemy naszym chłopakom V miejsca. Drużynę chłopców trenuje p. Karol Śmietanka.

Skład PG Suskowola: Kacper Molenda, Wiktor Warchoł, Kacper Brodowski, Kacper Rokita, Szymon Oko, Adrian Pachlerski, Filip Miękus, Wiktor Korycki, Kamil Trzos, Ernest Brodowski i Kamil Jaworski.


 

Srebrne medale wywalczyły: Karolina Mąkosa, Oliwia Misalska, Martyna Zagożdżon, Joanna Lenarczyk, Weronika Zawadzka, Amelia Szewczyk, Anna Zawadzka, Monika Rydz, Katarzyna Lenarczyk, Paulina Jaworska, Wiktoria Zawadzka i Julia Płachta. Opiekunem zespołu jest p. Adrian Pachocki.

Reprezentacja dziewcząt PG Suskowola wywalczyła II miejsce w finałach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w unihokeju, które odbywały się w Chudku. Nasze dziewczyny w swojej grupie pokonały drużyny PG Chudek i PG Szczytno  2:0 oraz zremisowały z faworytem turnieju zespołem PG nr 21 Warszawa. W meczu półfinałowym gimnazjalistki z Suskowoli pokonały również 2:0 zespół z gimnazjum w Nowym Miszewie. Uległy dopiero, po zaciętej walce, zespołowi z PG w Zielonce.


Znamy już wyniki tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2016.

W naszym gimnazjum brało w nim udział 24 uczniów i dwóch z nich otrzymało wyróżnienie - co oznacza, ze znaleźli się wśród 10% najlepszych w swoich kategoriach wiekowych. Są to: Michał Szcześniak z klasy IIb i Szymon Oko z klasy IIa. Kilku innym uczniom zabrakło do wyróżnienia naprawdę niewiele. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku. Nagrody i dyplomy zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.


3 maja minęła 225 rocznica uchwalenia Konstytucji.
W dniu 6 maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum postanowili przypomnieć to tak ważne dla naszej Ojczyzny wydarzenie. W nietypowy sposób przypomniano i rozważono trzy ważne w historii naszego kraju wartosci:BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie utwory napisane i skomponowane przez Polaków, którzy rozsławili imię naszego kraju. Publiczność wysłuchała prezentacji konkursowych w kategorii poezja, pieśń oraz obejrzała prace plastyczne pod wspólnym tytułem "Historyczne inspiracje". Wśród gimnazjalistów wyróżniono w kategorii recytacja: Wiktorię Zawadzką, Klaudię Świątek i Weronikę Wieczorek, w kategoii pieśń - Paulinę Tarnowską, a w kategorii plastycznej Natalię Sepioł.

zdjęcia

 


Reprezentacja PG Suskowola, w składzie: Agata Kustra, Julia Lentas i Hubert Jakubowski (wszyscy kl.3b), zajęła III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych eliminacji powiatowych XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się w 7 maja 2016r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu. Patronat nad turniejem objął starosta radomski. Opiekunem reprezentacji naszej szkoły był p. Dariusz Czyżewski.28 kwietnia odbyła się w naszej szkole XIX edycja Miejsko-Gminnego Konkursu Ortograficznego. Wzięły w niej udział dziewczęta z klasy III - Paulina Jaworska i Ania Zawadzka. Mimo że w tym roku nie stanęły na podium i tak im gratulujemy. Są wśród nielicznych, którzy potrafią poprawnie napisać m.in. srożypląt, habanera czy miąższ.

27 kwietnia nasze sportsmenki Emila Krajewska,  Agata Kustra i Aleksandra Krakowiak wzięły udział w zawodach międzypowiatowych w Jedlińsku w tenisie stołowym. Dziewczyny zajęły tam drużynowo 9 miejsce.

W dniu 22.04.2016r reprezentanci naszego gimnazjum i szkoły podstawowej  uczestniczyli w finałach wojewódzkich XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody odbyły się w Ostrołęce. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Misalska, Aleksandra Krakowiak i Jan Krakowiak; . Każdy z uczniów brał udział w biegu w swojej kategorii wiekowej. W każdym biegu brało udział około 100 zawodników reprezentujących szkoły z Mazowsza. W tej trudnej stawce nasi reprezentanci zajęli odpowiednio miejsca: Aleksandra Krakowiak - 19, Oliwia Misalska - 35 i Jan Krakowiak - 57. Warto zaznaczyć że są to najlepsze miejsce uczniów zarówno z rejonu miasta i gminy Pionki. Gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerowi p. Karolowi Śmietance.

14.04.2016 odbyły się zawody międzypowiatowe w indywidualnych biegach przełajowych w Jedlińsku.Wystartowasli w nich: Alicja Baran,  Oliwia Misalska,  Aleksandra Krakowiak,  Kacper Brodowski,  Kacper Glimasinski,  Jakub Jurek,  Jan Krakowiak i Mateusz Dziewit. Wszystkie osoby walczyły o awans na mistrzostwa Mazowsza i jak najlepsze miejsca. Do zawodów Wojewódzkich awansowali: Aleksandra Krakowiak (1 miejsce), Oliwia Misalska ( 4 miejsce) i Jan Krakowiak (12 miejsce).  Wszystkim składamy gratulacje za udane zawody i życzymy powodzenia na kolejnym etapie -zawodach wojewódzkich,  które odbędą się już wkrótce w Ostrołęce.

 


13 kwietnia w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się XIII Dekanalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham Moją Ojczyznę".
W kategorii PIEŚNI I miejsce wywalczyła Paulina Tarnowska (IIIb) i ona wystąpi 28 kwietnia podczas finału diecezjalnego tegoż  konkursu w Drzewicy. Pieśni patriotyczne zaśpiewały również jej koleżanki, a mianowicie Magdalena Fijołek (IIIb) i Edyta Furga (IIId).
W kategorii POEZJA Klaudia Świątek (IIIc) zdobyła drugą nagrodę, Hubert Nagrocki (IIb) - trzecią. Przepięknie zaprezentowała się również Wiktoria Zawadzka i naszym zdaniem zasłużyła na nagrodę. Wszystkim gratulujemy udanych występów.

Aleksandra Mirowska z klasy 3a gimnazjum zajęła III miejsce  w III grupie wiekowej w Eliminacjach Miejsko-Powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego w ramach  XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"w Radomiu. Gratulujemy!


1.04.2016 r. w Jedlińsku odbyły się powiatowe zawody w indywidualnych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowała duża grupa uczniów: Agata Furga, Wiktor Warchoł, Mateusz Sobol, Jakub Chołuj, Szymon Miekus, Adrian Pachlerski, Ernest Rębiś, Patryk Warzecha, Kacper Brodowski,  Alicja Baran,  Oliwia Misalska, Jan Krakowiak, Kacper Glimasinski, Jakub Jurek, Aleksandra Krakowiak,  Mateusz Dziewit
Kacper, Alicja, Oliwia Janek Kacper, Jakub J., Ola i Mateusz awansowali do międzypowiatowych finałów, które odbędą się za dwa tygodnie, również w Jedlińsku.


W dniu 22 marca 2016r. w PSP w Laskach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".
Drużyna naszej szkoły w składzie :
1. Izabella Zawadzka kl. IIc
2. Oliwia Misalska kl. IIc
3. Szymon Oko kl. IIa

zdobyła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.
Iza i Szymon będą reprezentować Gminę Pionki i naszą szkołę w eliminacjach powiatopwych 2 kwietnia w Radomiu.

Podobnie jak w latach ubiegłych eliminacjom gminnym towarzyszył Konkurs Plastyczny pt. "Zapobiegamy pożarom". Uczennica Aleksandra Mirowska z kl IIIa zdobyła wyróżnienie.

 


Utalentowane gimnazjalistki z klasy IIIc - Julia Łukasiewicz oraz Monika i Natalia Jurek - brały udział w konkursie Literacki SMS. Zadaniem uczestników było sformułowanie wypowiedzi - składającej się maksymalnie ze 160 znaków - w formie złotej myśli, wiersza, przestrogi lub sentencji. Treść literackich SMS-ów musiała wiązać się z hasłem konkursu Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?
Oto prace dziewcząt.

szarość życia
szara jak wróbel
codzienność za trudna
klatka bez wyjścia
walcz
nieustannie maluj dni
kolorami marzeń

                                Julia

Wczoraj – zależy od przodków. Dziś – od nas. Jutro – budują pokolenia.

                                                                                                           Monika

Jesteśmy oryginałami, dla których nie ma kopii zapasowych.

                                                                                                           Natalia

 


Publiczne Gimnazjum w Suskowoli trzeci raz z rzędu najlepsze na Mazowszu!

Uczniowie ci najlepiej poradzili sobie z rozwiązaniem testu i z rozpoznawaniem gatunków roślin i zwierząt chronionych. Dodatkowo najlepszą uczestniczką konkursu została Weronika Glimasińska zdobywając największą liczbę punktów. Cała drużyna wraz z opiekunem panią Katarzyną Grabowską-Adamiec weźmie udział w finale ogólnopolskim który odbędzie się na terenie Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Podkarpackiego i tam będzie reprezentować województwo mazowieckie. Życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim!

18 marca 2016 roku w miejscowości Jedlnia Letnisko odbył się wojewódzki etap XV edycji ogólnopolskiego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W tym roku szkoła zdobywając po raz kolejny I miejsce była reprezentowana przez drużynę w składzie: Weronika Glimasińska, Oliwia Misalska, Izabella Zawadzka i Kamil Jaworski.


15 marca w MCKiB w Pionkach odbyły się konkursy recytatorskie, w których wzięły udział uczennice naszej szkoły. Wiktoria Zawadzka z kl. IIIc została wyróżniona w XXXIII Małym Konkursie Recytatorskim. Wyróżnienie w Warszawskiej Syrence zdobyła Klaudia Świątek - także z IIIc. Gratulujemy dziewczętom osiągnięcia, a Klaudii dodatkowo udanego debiutu.

 


24 lutego w Jedlińsku nasi tenisiści stołowi także odnieśli sukcesy!

Chłopcy zajęli miejsce trzecie a dziewczęta drugie i awansowały do do finału międzypowiatowego XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej


19 lutego drużyny dziewcząt i chłopców naszego gimnazjum wzięły udział w Międzygminnych zawodach w tenisie stołowym w ramach XVIII MIMSZ.
Zarówno dziewczyny:
Emila Krajewska Ic
Aleksandra Krakowiak IIIb
Agata Kustra IIIb
jak i chłopcy:
Adam Jakubowski IIb
Hubert Jakubowski IIIb
Szymon Mularski IIIa
zajęli pierwsze miejsca i awansowali do zawodów Powiatowych w Jedlińsku 24.02.2016r.
Gratulujemy!


Rodzice i uczniowie!              
Zespół Szkół w Suskowoli przystąpił do XII edycji   „ Konkursu – zbiórka makulatury”
dla przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie.
Makulaturę prosimy przynosić do Biblioteki Szkolnej. 
Zbiórka prowadzona będzie do 31 marca 2016 r.


Harmonogram zajęć w czasie ferii dla uczniów PZS w Suskowoli

dzień
godzina
prowadzący
rodzaj zajeć
poniedziałek
1 lutego
900-1200 p.J.Górska
p.W.Cybulski
Gry planszowe
wtorek
2 lutego
900-1200 P.K.Grabowska-Adamiec
p.I.Sutkowska
Gry i zabawy naukowe. Mikroskopowanie
środa
3 lutego
900-1200 p.D.Czyżewski
p.A.Pachocki
Turniej piłki halowej, rozgrywki w tenisie stołowym, turniej darta (lotki)

czwartek
4 lutego

900-1200 p.A.Olejarz
p.U.Wojciechowska

Gry planszowe
warsztaty literackie

piątek
5 lutego
900-1200 p.K.Śmietanka
p.J.Jasek
Rozgrywki w unihokeja, piłkę nożną, tenisa stołowego

Z ogromną radością informujemy, że w rozstrzygniętym właśnie konkursie biologicznym Mazowieckiego Kuratora Oświaty tytuł finalisty zdobyła Weronika Glimasińska z klasy III b podopieczna pani Katarzyny Grabowskiej-Adamiec. Serdecznie gratulujemy.

Kontynuujemy akcję zbierania nakrętek. Podobnie jak w latach ubiegłych każda klasa może pomóc choremu dziecku. W II semestrze  zbieramy nakrętki dla dziewięcioletniego  Kajetana Krygrowskiego, który cierpi na padaczkę lekooporną. Ostatnią szansą dla Kajetana jest operacja w Niemczech, która jest bardzo kosztowna.

 
Ludzie z celami odnoszą sukcesy, ponieważ wiedzą, dokąd zmierzają.
…To jest aż tak proste.
                                                                                                       
Earl Nightingale

Weronika Glimasińska z klasy IIIb została laureatką przedmiotowego konkursu polonistycznego, co między innymi oznacza, że zwolniona jest z egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego. Cieszy nas wszystkich niezmiernie sukces Weroniki. Gratulujemy także pani Agnieszce Olejarz, która kierowała przygotowaniami laureatki.


16.01.2016r. w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się III etap konkursu o parkach krajobrazowych Polski.  Z terenu Kozienickiego Parku Krajobrazowego do konkursu przystąpiło pięć drużyn reprezentujących następujące szkoły: PG w Jedlni - Letnisko, PG nr 1 w Kozienicach, PG w Garbatce-Letnisko, PG w Suskowoli, PG w Brzózie. Najlepszą drużyną etapu parkowego jak i w roku ubiegłym okazała się drużyna z PG w Suskowoli w składzie:
Weronika Glimasińska,
Oliwia Misalska
Izabella Zawadzka
Kamil Jaworski,
pod kierunkiem pani Katarzyny Grabowskiej-Adamiec .

Drużyna ta  będzie  reprezentowała  Kozienicki Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 18 marca w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisko. W klasyfikacji indywidualnej najwięcej punktów zdobyła Weronika Glimasińska. Gratulujemy!


Ania Zawadzka z kl. IIId została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Piórem malowane". Hasło tegorocznej edycji konkursu
brzmiało "Emocje". Prace uczestników oceniał m.in. Bolesław Brzozowski – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, aktor Narodowego Starego Teatru Krakowie.
Gratulujemy sukcesu!


Jak co roku w naszej szkole uczniowie przygotowali jasełka. Przepiękny efekt wspólnej pracy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum obudził we wszystkich widzach świąteczny nastrój.

zdjęcia

Potem cała społeczność szkolna kolędowała na klasowych wigiliach.


W dniu 19 grudnia nasze reprezentacje gimnazjalne brały udział w finałach międzypowiatowych w unihokeju w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Radomiu. Obie drużyny wywalczyły awans do finału wojewódzkiego. Z zawodów międzypowiatowych, ze startującej ósemki, awans uzyskiwała tylko jedna drużyna. Podobnie jak w roku ubiegłym to reprezentacje gimnazjum w Suskowoli wywalczyły awans. Trenerem reprezentacji chłopców jest p. Karol Śmietanka, a drużyny żeńskiej p.Adrian Pachocki. Gratulujemy awansu i czekamy na sukcesy w finałach wojewódzkich.

kilka zdjęć


NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE!

Nasza biblioteka uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Dzięki udziałowi w tym programie biblioteka miała możliwość zakupienia wielu nowości wydawniczych, w tym książek wybranych przez uczniów podczas zorganizowanych w marcu 2015 r. Ogólnopolskich Wyborów Książek.

 

Zachęcamy wszystkich uczniów - MŁODSZYCH I STARSZYCH - do wypożyczania nowości! Wolny czas spędzony na czytaniu będzie na pewno atrakcyjny. Utwory dostarczą niesamowitych przeżyć, a niektóre być może przyczynią się do rozwijania zainteresowań i talentów. W ramach realizowanego programu przewidzianych jest dodatkowo wiele ciekawych imprez czytelniczych. Część z nich już się odbyła.

 


W dniu 14 grudnia reprezentacja chłopców i dziewcząt PG w Suskowoli brała udział w zawodach powiatowych w unihokeju, w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk MłodzieżySzkolnej w Jedlińsku. Obydwie reprezentacje zajęły pierwsze miejsca wyprzedzając drużyny z Jedlińska i Przytyka. Dzięki wygranej dziewczęta i chłopcy uzyskali awans do rozgrywek międzypowiatowych, które odbędą się w Radomiu 19 grudnia. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rozgrywkach.

kilka zdjęć


Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w pierwszym etapie Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Etap składał się z dwóch niezależnych części: testowej i korespondencyjnej. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami wymagającymi naprawdę dużej wiedzy. Do drugiego etapu Olimpiady, który odbędzie się w Warszawie 16 stycznia, została zakwalifikowana Aleksandra Krakowiak z klasy IIIb. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Oli życzymy sukcesu na kolejnym etapie!


23 listopada w Radomiu odbył się etap rejonowy Konkursu Polonistycznego. Weronika Glimasińska z IIIb świetnie rozwiązała zadania konkursowe i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Niezwykle się cieszymy z sukcesu!
 

27 listopada odbyło się podsumowanie XXV jubileuszowej edycji konkursu przyrodniczego z cyklu „Moje spotkanie z Puszczą” pod tytułem „Puszcza Kozienicka skarbnicą bioróżności”. Nasze uczennice także zostały docenione przez jury konkursu. Oliwia Misalska z klasy IIc zajeła pierwsze miejsce a Weronika Glimasińska z IIIb drugie miejsce w konkursie wiedzy przyrodniczej. Gratulujemy!


W dniach 17, 18 i 25 listopada 2015 r. uczniowie klas drugich gimnazjum byli na wycieczce w Zakładzie Chemicznym  "Bochem" w Suskowoli. Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji podstawy programowej z geografii w klasie II gimnazjum i w celu poznania zmian, które dokonują się w zakładach przemysłowych, a więc i szkolnictwie zawodowym. Uczniowie poznali funkcje zakładu, wytwarzane produkty, stosowane obecnie technologie i kontrahentów.

kilka zdjęć


zdjęcia

We wtorek 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. "Solidarność w walce o wolność" z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wiktoria Zawadzka i Kamil Jaworski przybliżyli nam fakty historyczne, a młodsi i starsi artyści wierszami i piosenkami opowiedzieli trudne dzieje naszej ojczyzny. Uczniowie deklamujący wiersze w niesamowity sposób skupili na sobie uwagę koleżanek, kolegów i nauczycieli. Soliści i chór natomiast zaśpiewali tak przejmująco, że w oczach niejednego widza dostrzec można było łzy.

Uczniowie zaśpiewali "Psalm stojących w kolejce" z repertuaru K. Prońko, "Solidarność" – M. Grechuty, "Czterdziesty czwarty" – L. Makowieckiego, "Mury" – J. Kaczmarskiego, "Pieśń powstańców 1863 r.". Koncert zakończył się występem Pani I.Tabor, która zaśpiewała utwór z repertuaru E. Geppert pt. "Nie żałuję". Akademię przygotowali wspólnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Dziękujemy za tę oryginalną lekcję historii wszystkim uczestniczącym w akademii uczniom i czuwającym nad całością przedsięwzięcia nauczycielom: p. M. Gębczyk, p. S. Osińskiej (soliści i chór), p. M. Sameli-Grabiec (przygotowanie recytatorów ze szkoły podstawowej), p. D. Jasiuk i p. B. Ociesie (najmłodsi soliści), p. K. Bujnowskiej (wzbogacenie oprawy plastycznej) oraz paniom J. Górskiej i A. Olejarz, które wymyśliły i opracowały przebieg uroczystości, a także p. W. Cybulskiemu, który wspólnie z uczniem kl. IIb K. Glimasińskim zadbał o sprawne działanie sprzętu nagłaśniającego.


zdjęcia

Już od kilku lat uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wyjeżdzają do Warszawy by przejsć śladami bohaterów "Kamieni na szaniec".
6 listopada na taką wycieczkę wybrali się pod opieką wychowawców tegoroczni trzecioklasiści. Zwiedzili Powązki, Pawiak, Gimnazjum im. Stefana Batorego i Muzeum Powstania Warszawskiego. Ta nietypowa lekcja historii pozwoliła głebiej spojrzeć na zagadnienia dotyczące czasów wojny i okupacji.

5 listopada w MCKiB odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Recytacji i Pieśni "11 listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży". W recytatorskie szranki stanęli również uczniowie naszej szkoły: Wiktoria Zawadzka (IIIc), Zuzanna Korcz (Ib) oraz Hubert Nagrocki (IIb). Wszyscy znakomicie się zaprezentowali, a Wiktoria Zawadzka znalazła się w grupie nagrodzonych wykonawców. Gratulujemy.

KONKURS POLONISTYCZNY 

21.10.2015 r. zgodnie z harmonogramem odbyły się szkolne eliminacje Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego. Wzięły w nim udział uczennice klasy III (K. Knieć, J. Łukasiewicz, P. Jaworska,M. Jurek, N. Jurek, A. Zawadzka, W. Glimasińska) i kl. II (I. Zawadzka, O. Misalska, K. Lenartowicz, Z. Towarek). Dziewczęta bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązaniem niezwykle trudnego testu, który wymagał wiedzy wykraczającej poza wiadomości lekcyjne. W. Glimasińska zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu.


Nasze gimnazjalistki, Weronika Kustra (IIId) i Monika Rydz (IIId), włączyły się w działania biblioteki szkolnej, która zorganizowała obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Dziewczęta przebrane za królewny czytały bajki młodszym koleżankom i kolegom. Piękne plakaty propagujące hasło tegorocznych obchodów - BIBLIOTEKI SZKOLNE RZĄDZĄ! - wykonała Agata Kustra (IIIb).

W dniu 15 października 2015r. odbyła sie w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Pani dyrektor złożyła podziękowania i życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Uczniowie klasy Ib gimnazjum i klasy IV szkoły podstawowej pod kierunkiem wychowawców: p. K. Grabowskiej-Adamiec i A.Siek przygotowali część artystyczną akademii. Słowem i piosenką podziękowali nauczycielom za pracę, trud i cierpliwość. Występ zakończyli pięknym tańcem artyści z klasy trzeciej.

W tym dniu odbyły się też otrzęsiny uczniów klas pierwszych przygotowane przez samorząd uczniowski. Uczniowie rywalizowali, uczestnicząc w różnych konkurencjach. Wszyscy bawili sie wyśmienicie.

zdjęcia


W czwartek 1 października uczniowie kals trzecich gimnazjum wraz z opiekunami pojechali na wycieczkę zatytułowaną "Plener czarnoleski". W Czarnolesie zwiedzili odtworzone pokoje domu Jana Kochanowskiego. Wycieczka miała jednak swój ukryty cel - uczniowie musieli przedstawic swoim kolegom i koleżankom przygotowane wcześniej projekty o życiu i twórczości Jana z Czarnolasu. Uczniowie zadowoleni i bogatsi w nową wiedzę wrócili na lekcje.


 

zdjęcia

W dniu 28 września klasy pierwsze naszego gimnazjum uczestniczyły w szkolnej wycieczce autokarowej do Muzeum Wsi Radomskiej. W wycieczce wzięli udział praktycznie wszyscy pierwszoklasiści, integrując się podczas wspólnego zwiedzania i pieczenia kiełbasek. Głównym celem wyjazdu były warsztaty pt. "Od ziarenka do bochenka", podczas których każdy uczeń uczył się zagniatać bułkę, którą następnie w dowolny lecz przemyślany sposób dekorował. Niestety większość wypieczonych bułek nie dojechała do Suskowoli lecz została zjedzona przez żądnych kulinarnych doznać młodych piekarzy. Nad przebiegiem wyjazdu i bezpieczeństwem "pierwszaków" czuwali wychowawcy panie: Iwona Jurek, Katarzyna Grabowska-Adamiec i pan Dariusz Czyżewski.

Agata Kustra z klasy IIIb wzięła udział w wakacyjnym konkursie fotograficznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Pedagogiczną w Legionowie "Bez książki ani rusz(t)". Zadaniem uczestnika było wykonanie zdjęcia przedstawiającego zdarzenie, tytuł, scenę lub nastrój wybranej książki. Oto praca Agaty, którą do udziału w konkursie zachęciła p. Agnieszka Olejarz. Czy rozpoznajecie tytuł książki, którą inspirowała się Agata?


Kontynuujemy akcję zbierania nakrętek. Podobnie jak w latach ubiegłych każda klasa może pomóc choremu dziecku. W tym roku szkolnym zbieramy nakrętki dla czteroletniej Alicji Amanowicz.

Zobacz plakat

 


1 września o godzinie 8.30 uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Pani dyrektor powitała przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli i zapoznała z najważniejszymi elementami organizacjii pracy szkoły w tym roku. Szczególnie ciepłe słowa skierowane zostały do rozpoczynających naukę w naszej szkole uczniów klas pierwszych, którymi opiekować się będą wychowawcy:
kl.Ia-mgr Dariusz Czyżewski,
Ib - mgr Katarzyna Grabowska-Adamiec,
Ic - mgr Iwona Jurek.
Nowym nauczycielem w szkole będzie ksiądz Marcin Czerwonka.
Wszyscy wysłuchaliśmy też krótkiego montażu słowno-muzycznego w rocznicę wybuchu II wojny światowej.
Następnie uczniowie udali się na krótkie spotkania z wychowawcami.

kilka zdjęć

 

 Archiwum:

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ę