GIMNAZJUM.......GIMNAZJUM.........GIMNAZJUM...........GIMNAZJUM...  
           
           
 

Aktualności

Dokumenty

Zajęcia pozalekcyjne

Nauczyciele

Egzamin gimnazjalny

Doradca zawodowy

Osiągnięcia uczniów

Teatr Maska

Grupa literacka

Sport

Biblioteka

Galeria

Dla Rodziców

Rekrutacja

Tu znajdziesz pomoc

 

   

Aktualności

rok szkolny 2017/2018


UWAGA


Uroczyste zakończenie
roku szkolnego 2017/2018
odbędzie się
22 czerwca o godzinie 8.30

(Autobusy dowożące uczniów do szkoły kursują jak w każdy dzień tygodnia. Powrotne kursy autobusów - po zakończeniu uoczystości ok. godz. 10.15 - 10.30)


 

poradnik bezpiecznego wypoczynku MEN (PDF)

Nagrody w dziedzinie fotografii

23 czerwca w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie zostały wręczone nagrody laureatom II Konkursu Fotograficznego FOTO POETICA. Fotografia inspirowana twórczością Jana Kochanowskiego.Prace oceniało jury w składzie: Leszek Jastrzębowski (AFRP, RTF), Stanisław Gąsior (AFRP, RTF).

Miło nam poinformować, że I nagrodę (ufundowaną przez Wójta Gminy Policzna) zdobyła Wiktoria Prygiel, a nagrodę III (Towarzystwa Miłośników Miasta Zwolenia) – Wiktoria Muniak. Prace dziewcząt zostały zamieszczone w pokonkursowym folderze. Można je było również oglądać na wystawie będącej elementem części oficjalnej XXVII Czarnoleskich Spotkań Sobótkowych. Pragniemy zaznaczyć, że do wystawy pokonkursowej zostały zakwalifikowane również zdjęcia innych naszych uczniów, a mianowicie: Weroniki Muniak, Tomasza Zawodnika i Aleksandry Zawodnik. Do udziału w konkursie zachęcała p. Agnieszka Olejarz.

 

 

Kolejny sukces Julki

Opowiadanie Julii Byszewskiej pt. „W krainie marzeń” zostało docenione przez jury ogólnopolskiego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „MAŁE KRAJOBRAZY SŁOWA”, który już po raz XXIII zorganizowała MBP w Kędzierzynie-Koźlu. Gratulujemy!


Twórczość Julki znów doceniona!

 Julia Byszewska wzięła udział w zorganizowanym  przez Bałucki Ośrodek Kultury XIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim  Nowe Inspiracje i zdobyła I nagrodę w kategorii haiku. Jest to niełatwa forma poetycka. Wiersz wymaga m.in. realizacji tradycyjnego schematu wersyfikacyjnego (5-7-5 sylab w wersie). Julia została laureatką łódzkiego konkursu już po raz drugi.

Serdecznie gratulujemy młodziutkiej pisarce i życzymy dalszych sukcesów!


    W dniach 11-14 maja uczniowie klas gimnazjalnych wraz z opiekunami - panią Iwoną Sutkowską, panią Beatą Kęską i panem Dariuszem Czyżewskim wzięli udział w „zielonej szkole‘’. Spędzili te dni w ośrodku „Kulka’’ na Mazurach. Bardzo bogaty program wyjazdu obejmował między innymi następujące zajęcia : paintball, ranny lotnik –pierwsza pomoc, survival, ścianka wspinaczkowa, kajaki, park linowy, zumbatomic, sumo, świetliki – gra nocna, zajęcia interpersonalne i warsztaty "jestem coolturalny".W trakcie pobytu uczniowie realizowali również projekt gimnazjalny pt. „Szkoła samodzielności’’. Uczniowie wrócili pełni wrażeń i chętnie jeszcze raz odwiedziliby „Kulkę’’.  

zdjęcia


w zakładce Doradca zawodowy znajduje się skrócony terminarz rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2018/2019

kilka zdjęć

W dniu 23 i 26.04. klasy III PG w Suskowoli wzięły udział w dniu otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pionkach oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pionkach. 
Uczniowie pod opieką wychowawców oraz szkolnego pedagoga, zapoznani zostali z bardzo ciekawą i bogatą ofertą szkół średnich oraz uczestniczyli w zwiedzaniu klas tematycznych, pracowni specjalistycznych oraz w prezentacjach ciekawych ale dość mało znanych zawodów.
Wszyscy uczestnicy dni otwartych w szkołach średnich otrzymali pamiątkowe gadżety oraz zestawy kreślarskie i piśmiennicze. 


W dniu 13.04.2018r reprezentacje szkoły podstawowej i gimnazjum brały udział w finałach międzypowiatowych w indywidualnych biegach przełajowych w ramach XX MIMSz SZS. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Gogacz, Krystian Pachocki (ze szkoły podstawowej); Dominik Sępka, Mateusz Sobol, Kacper Brodowski i Ewelina Mizerska (z gimnazjum) finaliści zawodów powiatowych. Niestety naszym zawodnikom nie udało się awansować do finału wojewódzkiego. Obsada zawodów była bardzo mocna, a w każdym biegu brało udział blisko 70 zawodników. Opiekunem naszych biegaczy był p. Karol Śmietanka.


NAGRODA DLA ANGELIKI                                      
 

Z radością zawiadamiamy, że w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „17 gram miłości”, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, I miejsce w kategorii gimnazjów zajęła Angelika Mucha z klasy IIc. Hasło tegorocznej VI edycji konkursu – koordynowanego przez Panią Annę Baczyńską -Serocką, której niezwykle bliska jest twórczość młodych ludzi, brzmiało „Bajka dla…”. Serdecznie gratulujemy Angelice  wspaniałego wyniku, wiedząc, że zdobycie nagrody w konkursie o takim zasięgu jest niezwykle trudne. Opiekunem Angeliki jest p. Agnieszka Olejarz.


W dniu 6.04.2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Suskowoli uczestniczyli w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Zawody obywały się w Jedlińsku a naszą szkołę reprezentowali ze szkoły podstawowej: Daria Marek (kl. V), Szymon Gogacz (kl. V), Krystian Pachocki (kl. VI) i Sandra Janas (kl. VII); z gimnazjum: Piotr Janas (kl. 2b), Maksymilian Duda (kl. 2b), Tomasz Zawodnik (kl. 2b), Dominik Sępka (kl. 3a), Mateusz Sobol (kl. 3a), Adam Wróbel (kl. 3a), Kacper Brodowski (kl. 3c) oraz Ewelina Mizerska (kl. 3c).

 

Do etapu międzypowiatowego, który jest ostatnią eliminacją do finałów mazowieckich awansowała siódemka naszych biegaczy: Szymon Gogacz, Krystian Pachocki i Sandra Janas (ze szkoły podstawowej); Dominik Sępka, Mateusz Sobol, Kacper Brodowski i Ewelina Mizerska (z gimnazjum). Finał międzypowiatowy odbędzie się w także w Jedlińsku w dniu 13.04.2018r. Uczniów do zawodów przygotował p. Karol śmietanka.

 


Sukces Karoliny

Miło nam poinformować, że Karolina Bukowska z kl. IIc znalazła się wśród laureatów IX edycji Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Czas szkoły, czas dojrzewania”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV - VII szkół podstawowych,  uczniów gimnazjów oraz liceów, techników i szkół branżowych. W jury konkursu zasiadała m.in. gdyńska pisarka Pani Beata Mróz Gajewska. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w maju w Gdyni.

Cieszymy się z sukcesu i gratulujemy!


Julia Sobol, uczennica klasy IIa gimnazjum otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym, pt."Zapobiegamy pożarom" w eliminacjach powiatowych w Radomiu. GRATULUJEMY

W siedzibie Zespołu ds. Mazowieckiego Parku Krajobrazowego w Osiecku w dniu 23.03.2018 r. odbył się etap wojewódzki XVII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Czteroosobowe drużyny reprezentujące Brudzeński Park Krajobrazowy, Chojnowski Park Krajobrazowy, Kozienicki Park Krajobrazowy, Mazowiecki Park Krajobrazowy i Nadbużański Park Krajobrazowy, miały za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 25 pytań, w tym 15 pytań ogólnych obejmujących zagadnienia z zakresu biologii i geografii oraz 10 pytań dotyczących wiedzy o parkach krajobrazowych województwa mazowieckiego. Druga część konkursu polegała na rozpoznawaniu 15chronionych gatunków roślin oraz 15 chronionych gatunków zwierząt.

Wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum w Złotokłosie reprezentująca Chojnowski Park Krajobrazowy. Drużyna z Publicznego Gimnazjum w Suskowoli w składzie: Julia Węgrzynowska, Alicja Baran, Julia Byszewska, Katarzyna Tęcza zajęła III miejsce. 

W dniu 5.02.2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w pokazach fizycznych realizowanych przez "Grupę zaelektryzowani". Pokazy były bardzo widowiskowe  i ciekawe, jednocześnie przekazując wiedzę w sposób zrozumiały dla wszystkich. Uczniowie mogli pomagać w prezentowaniu wielu ciekawych doświadczeń oraz poznać kulisy ich powstawania. Grupę zaprosiła do szkoły p. Iwona Jurek, nauczyciel fizyki i przyrody.

kilka zdjęćW dniu 23.02.2018 roku podczas godziny wychowawczej, uczniowie klasy IIIa spotkali się z nauczycielami i uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (popularne "Czerwone"), którzy zaprezentowali w ciekawy sposób ofertę edukacyjną szkoły średniej. Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się jakie kierunki będą realizowane w przyszłym roku szkolnym, jakie są warunki i możliwości dostania się do tej szkoły oraz poznali osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze placówki. Na zakończenie spotkania uczniowie "Czerwonego" pokazali swoje umiejętności barmańskie, a wykonane napoje degustowali chętni uczniowie.

kilka zdjęć


kilka zdjęć

 

Podczas IX edycji Gali Mistrzów Sportu Powiatu Radomskiego, która odbyła się w dniu 17.02.2018 roku w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, uczniowie naszej szkoły wyróżnieni zostali tytułem sportowiec roku w następujących kategoriach: grupa młodsza (2002 i mł.) - Martyna Zagożdżon i Kacper Trzos; w kategorii sportowców starszych (absolwenci) - Karolina Mąkosa i Szymon Oko. Również Publiczne Gimnazjum w Suskowoli  otrzymało pamiątkową statuetkę oraz dyplom za zajęcie III miejsca w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego - Powiatu Radomskiego w sezonie 2016/2017 w kat. szkół gimnazjalnych. Jest to nowa kategoria, w której nagradzane są szkoły, które zdobyły największą liczbę punktów w rozgrywkach prowadzących do finału wojewódzkiego. W imieniu pani Dyrektor nagrodę odebrał p. Dariusz Czyżewski. Galę uświetnił soją obecnością wielokrotny mistrz Europy i świata w boksie Grzegorz Skrzecz. Na zakończenie Gali odbyły się taneczne popisy młodzieży z Jedlińska, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek, którego fundatorami byli przedstawiciele wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Radomiu.

Od poniedziałku (29 stycznia 2018r.)

będzie obowiązywał nowy plan lekcji


Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych
W dniu 12. 01. 2018 r., w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się etap parkowy XVII edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". W konkursie rywalizowały ze sobą 4 drużyny: PSP w Pionkach, PSP w Suskowoli, PSP w Jedlni - Letnisko i PSP w Garbatce - Letnisko. Gimnazjaliści musieli wykazać się nie tylko znajomością podstawy programowej z biologii i geografii, ale także ogólną wiedzą na temat Kozienickiego Parku Krajobrazowego. W konkursie zwyciężyła drużyna z PSP w Suskowoli w składzie: Julia Węgrzynowska, Alicja Baran, Katarzyna Tęcza, Julia Byszewska. Dodatkowo w konkursie zostały wyróżnione osoby, które najlepiej poradziły sobie z testem i były to: Julia Węgrzynowska z klasy III b  i Katarzyna Tęcza z klasy II a. Dziewczyny zdobyły taką samą liczbę punktów. Zwycięska drużyna będzie reprezentowała Kozienicki Park Krajobrazowy na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 23 marca 2018 r. Życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Uczniowie naszej szkoły podobnie jak w zeszłym roku przygotowali scenkę na Orszak Trzech Króli w Pionkach. Dzieci przedstawiły scenę Objawienia i zaśpiewały pastorałki. Uczniów przygotowała pani Beata Bartkiewicz.

kilka zdjęć


22 grudnia uczniowie gimnazjum, szkoły podstawowej i przedszkola wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując Jasełka. Program w ogromnym skupieniu obejrzeli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Widzów zachwyciły dekoracje, kostiumy oraz talenty wokalne i aktorskie. Serdecznie dziękujemy.

zdjęcia


Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się: Aleksandra Sobol (IIIb) z historii, Alicja Baran (IIIb) i Julia Węgrzynowska - z języka polskiego. Otrzymaliśmy miłą informację, że Ola Sobol zdobyła 90% punktów w etapie rejonowym co daje jej awans do kolejnego etapu - wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia! Na wyniki dziewcząt z języka polskiego jeszcze czekamy.


13 grudnia  odbyło się szkolenie z dowódcą JRG nr 4 w Pionkach panem Grzegorzem Wikalińskim na temat "Czad i ogień obudź czujność". Uczniowie zostali poinformowani o zagrożeniach, jakie niesie czad. Pan dowódca zwrócił uwagę na konieczność zakupu czujek, które w wielu sytuacjach ratują życie.


W dniu 2 grudnia 2017 roku reprezentacja unihokeja dziewcząt z naszej szkoły wygrała finały międzypowiatowe, które odbyły się w PG nr 10 w Radomiu i zapewniła sobie awans do finałów wojewódzkich. Rywalizując w grupie nasze dziewczyny pokonały 1:0 PG Szydłowiec i 3:0 PG nr 27 z Radomia. W meczu półfinałowym dziewczyny pokonały mocny zespół z Goszczyna 3:0. W meczu finałowym, decydującym o awansie na zwody wojewódzkie, nasze unihokeistki pokonały ponownie zespół z Szydłowca 3:1. Najlepszymi strzelczyniami zespołu okazały się Martyna Zagożdżon i Weronika Zawadzka. Opiekunem zespołu jest p. Adrian Pachocki.


W dniu 28 listopada dziewczęta reprezentujące naszą szkołę w unihokeju wywalczyły w Jedlińsku awans do finałów międzypowiatowych w Radomiu. Nasze dziewczęta wygrały obydwa mecze kwalifikacyjne z dziewczętami z Jedlińska i Przytyka. Niestety naszym chłopakom nie udało się awansować do dalszych gier. Już w najbliższą sobotę finały międzypowiatowe. Życzymy awansu na zawody wojewódzkie.

17 listopada 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie XXVII edycji konkursu z cyklu "Moje spotkania z Puszczą".
Laureaktami w kategorii test wiedzy zostały:
Katarzyna Tęcza (kl.IIa),
Julia Węgrzynowska (kl. IIIb),
Alicja Baran (kl.IIIb)

W kategorii literatura wyróżnienie otrzymała Julia Byszewska (kl.IIa)


13 listopada 2017r. uczniowie szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pod kierunkiem wychowawców przygotowali akademię pt.: "Tak rodziła się niepodległa". Oprócz recytacji i pieśni widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i V.

zdjęcia


W dniu 24.10.2017r. reprezentacja dziewcząt wzięła udział w półfinale międzypowiatowym piłki nożnej dziewcząt w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Remisując 1:1 z PG Szydłowiec i pokonując 3:1 gimnazjalistki z Gielniowa nasze dziewczęta awansowały do finału międzypowiatowego w Radomiu. Mimo bardzo walecznej postawy nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce wygrywając mecz z PG nr 13 z Radomia (2:0) oraz ulegając zespołom PG nr 4 z Radomia i PG Tczów.

Skład reprezentacji PG Suskowola w finale międzypowiatowym : Krajewska Emilia, Podsiadła Martyna, Mizerska Ewelina, Bukowska Karolina, Żarłok Julia, Osińska Angelika, Tarnowska Maria i Gogacz Amelia

Opiekunem zespołu jest p. Adrian Pachocki.


W dniu 27.10.2017 r., w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się etap parkowy konkursu Moje spotkania z Puszczą pt:" Moje wędrówki przez leśne kryjówki". Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się z testem wiedzy o Kozienickim Parku Krajobrazowym. Spośród 10 placówek oświatowych z terenu i otuliny parku najlepiej z testem poradziła sobie uczennica  naszej szkoły Katarzyna Tęcza z klasy II a zdobywając maksymalną liczbę punktów. Tuż za nią była Julia Węgrzynowska z klasy III b, natomiast wyróżnienie zdobyła Alicja Baran również z klasy IIIb.  Gratulujemy sukcesów! 

zdjęcia

W dniu 19 października klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Warszawy "Szlakiem Szarych Szeregów".  Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Liceum im. S. Batorego, którego absolwentami byli Krzysztof Kamil Baczyński ­ poeta i żołnierz batalionu "Parasol" Armii Krajowej, Jan Bytnar "Rudy", Maciej Aleksy Dawidowski "Alek", Tadeusz Zawadzki "Zośka" ­ zasłużeni dla Polski harcerze i żołnierze AK, Jan Rodowicz  "Anoda" ­ harcerz, żołnierz Szarych Szeregów i AK oraz Delegatury Sił Zbrojnych. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa, a następnie  przeszli na ulicę Długą, miejsce „Akcji Pod Arsenałem” ­ odbicie Jana Bytnara „Rudego”. Z ul. Długiej udali się do Muzeum Więzienia Pawiak .
Kolejnym punktem wyjazdu był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, a w szczególności ­ Kwatera Brzozowych Krzyży – tu są pochowani polegli w okresie wojny harcerze Grup Szturmowych Szarych Szeregów - między innymi Jan Bytnar „Rudy”, Tadeusz Zawadzki „Zośka", Jan Rodowicz „Anoda” i wielu innych. 
Ostatnim punktem pobytu w Warszawie było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgromadzone tam eksponaty zachwyciły naszych uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali kolejne ekspozycje tematyczne. Opiekunami wyjazdu byli p. Jadwiga Górska, p. Beata Kęska, p. Katarzyna Grabowska-Adamiec oraz p. Dariusz Czyżewski.

Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli, członkowie szkolnego koła Caritas z okazji XVII Dnia Papieskiego przygotowali akademię przypominającą nauczanie papieża Jana Pawła II.

Rodzice, babcie i ciocie, chcąc wesprzeć działalność Szkolnego Koła Caritas przy szkole w Suskowoli upiekły przepyszne ciasta, które wolontariusza koła sprzedawali po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym w Suchej.

zdjęcia


W dniu 9.10.2017 roku reprezentacja dziewcząt PG w Suskowoli zwyciężyła w finale powiatowym turnieju piłki nożnej dziewcząt w ramach eliminacji XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta grające w składzie 
Krajewska Emilia, Podsiadła Martyna, Mizerska Ewelina, Baran Alicja, Bukowska Karolina, Muniak Weronika, Muniak Wiktoria, Żarłok Julia, Osińska Angelika, Tarnowska Maria i Gogacz Amelia wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały do półfinału międzypowiatowego, który odbędzie się już za tydzień w Jedlińsku. Trenerem naszych dziewcząt jest p. Adrian Pachocki.

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


Dzień Chłopaka

4 października odbyła się, zorganizowana przez Samorząd szkolny, dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Na gimnazjalistów czekało wiele konkursów i wspaniała zabawa.

zdjęcia


Wybory do Samorządu Szkoły.
W dniu 29.09 odbyły się wybory do Samorządu Szkoły. W tym roku do Rady Samorządu Publicznej Szkoły Podstawowej kandydowali zarówno uczniowie oddziałów gimnazjalnych jak i klas IV-VII. W kampanii wyborczej startowało 15 kandydatów. Przez dwa tygodnie prowadzili aktywne działania i zabiegali o poparcie całej społeczności szkolnej.
W wyniku głosowania wyłoniono następujący skład Rady Samorządu:
Wiktoria Gniwek  (kl. IIIa) –przewodnicząca
Sandra Janas (kl.VII) – zastępca
Członkami SU z ramienia obu kandydatek zostały :
Agata Smolarz (kl.IIIa)
Łucja Zawadzka (kl.VII)

Gratulujemy wszystkim, życzymy owocnej pracy i czekamy na spełnienie bogatych obietnic wyborczych.

 

 

W dniu 26.09.2017 roku uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej śladami błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Pierwszym etapem wyjazdu były Kozienice, a konkretnie wizyta w Domu Zakonnym Sióstr Franciszkanek od cierpiących. Założycielem zgromadzenia był bł. H. Koźmiński oraz Kazimiera Gruszczyńska. Siostry opiekują się osobami chorymi i starszymi.

W dalszej części wycieczki zawitaliśmy do Nowego Miasta. Uczniowie zwiedzili sanktuarium i muzeum bł. Honorata Koźmińskiego, które znajduje się przy kapucyńskim kościele pw. Św. Kazimierza. Od oprowadzającego nas brata Jacka dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu i działalności bł. Honorata, a także poznaliśmy  regułę zakonną braci Kapucynów. Ostatnim etapem naszego "pielgrzymowania" była Mariówka. Na początku wizyty uczniowie mogli zwiedzić Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Na uczniów czekał, przygotowany przez siostry gorący posiłek. Następnie uczniowie udali się na teren szkół prowadzonych przez siostry niehabitowe. Wszyscy byli oczarowali życzliwością i serdecznym przyjęciem przez wszystkie napotkane tam osoby. Dziękujemy. Opiekunami gimnazjalistów był ksiądz proboszcz Edward Mosioł, panie katechetki Maria Czyżewska i Aneta Kozłowska oraz wychowawca klasy IIIa p. Dariusz Czyżewski.

zdjęcia


Pilski konwent gier i fantastyki „Pilkon” ogłosił wyniki konkursu literackiego „Blask fantastyczny”. Konkurs odbywał się w kategoriach prozy autorskiej oraz fan fiction i miał charakter otwarty. Z wielką radością informujemy, że wśród prac wyróżnionych przez jury znalazło się opowiadanie Julii Byszewskiej. Ogromnym wyzwaniem dla Julki było zmierzenie się z doświadczeniem i umiejętnościami dorosłych. Tym bardziej cieszy fakt, że znalazła się ona w gronie najlepszych. Praca Julki została opublikowana na stronie organizatora.

Prosiliśmy Julię Byszewską w minionym roku szkolnym o więcej ... i ... spełniła nasze oczekiwania. Zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w konkursie literackim zorganizowanym przez Wydawnictwo dlaczemu.pl. Julka w czasie wakacji napisała świetną pracę o tym, co robią i jak wyglądają Zmorki, które nocami odwiedzają mieszkańców Ziemi. Będziemy mieli okazję już niedługo przeczytać napisaną przez Julię literacką perełkę, gdyż wydawnictwo przygotowuje wydanie tomiku z pracami uczestników konkursu. W pokonkursowej książce znajdzie się zapewne jeszcze jedna praca Julii. Jaka? Zobaczymy w tomiku.
 

 

Przyjazdy i odjazdy autobusów w roku szkolnym 2017/2018Przyjazdy

  1. Mireń - Sucha - Sucha (szkoła) - Sucha ( kościół)  - Suskowola ( szkoła) - godz. 6.30
  2. Krasna Dąbrowa - Januszno - Dz. Suskowlskie  - Zalesie - Laski - Laski (szkoła) - Zalesie - Suskowola ( szkoła) - godz. 7.10
  3. Wincentów - Tadeuszów  - Kościuszków - Marcelów - Czarna (szkoła) -Helenów
    Czarna (szkoła) - Wincentów - Płachty - Suskowola (szkoła)  - godz. 7.10   

Odjazdy

  1. Mireń - Sucha - Sucha (szkoła) - Sucha ( kościół)  - Suskowola ( szkoła)
    - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek  -  14.35
    - piątek – 13.40
  2. Krasna Dąbrowa - Januszno - Dz. Suskowlskie  - Zalesie - Laski - Laski (szkoła) - Zalesie - Suskowola ( szkoła)
    - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek  -  15.10
    - piątek - 14.20
  3. Wincentów - Tadeuszów  - Kościuszków - Marcelów - Czarna (szkoła) -Helenów
    Czarna (szkoła) - Wincentów - Płachty - Suskowola (szkoła)  -
    - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek  -  14.35
    - piątek - 13.40

 Archiwum:

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ę